ZZPS » Aktualności » 1/8 MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK i JUNIORÓW

1/8 MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK i JUNIORÓW

Tylko juniorki UKS "LIBERO" Wałcz grają dalej w Mistrzostwach Polski !


Z 4 zespołów , które uczestniczyły w miniony weekend w Turniejach 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów najlepiej spisały się zawodniczki UKS "Libero" Wałcz.  Zajęły one II miejsce premiujące awansem do 1/4 M. Polski. Podopieczne Pani trener K. Filipiak grając w Malborku uległy po zaciętym meczu gospodyniom - drużynie UKS "ORZEŁ" Malbork 2:3. W pozostałych spotkaniach juniorki z Wałcza pokonały kolejno: "Budowlanych" Toruń 3:1 oraz "Zryw-Volley" Iława 3:0.  W 1/4 Mistrzostw Polski zawodniczki "Libero" Wałcz rywalizować będą w Poznaniu gdzie rywalkami będą: "Gwardia" Wrocław, "Legionovia" Legionowo i gospodynie: ZSMS ZKF Poznań. Do półfinałów Mistrzsotw Polski awansują 2 najlepsze zespoły.

Drugi nasz zespół juniorek, który reprezentował nasze województwo w 1/8 Mistrzostw Polski - UKS "Osiemnastka-Piast" Szczecin grał w Olsztynie i niestety przegrał wszystkie swoje mecze zajmując ostatnie 4 miejsce w tabeli Turnieju. Zawodniczki "Osiemnastki-Piasta" uznały wyższość: "Jokera" Świecie 1:3 , "Piątki" Olsztyn 1:3 i "Wybrzeża-Rumii" Gdańsk 0:3. Tym samym juniorki ze Szcecina zakończyły juz sezon w tej kategorii nie podtrzymując dobrej passy z poprzedniego roku gdzie ich starsze koleżanki zajęły 4 miejsce w finałach Mistrzostw Polski. 

Niestety nie udało się awansować do dalszych gier juniorom "Żaka" Pyrzyce i "Stocznii" Darłowo. Oba zespoły zajęły 3 miejsca w swoich grupach odnosząc tylko po jednym zwycięstwie.

"Żak" Pyrzyce był gospodarzem Turnieju 1/8 Mistrzostw Polski i okazał się nadwyraz gościnny przegrywając z zespołami: "Chemika" Olsztyn 0:3 i "Stoczniowca" Gdańsk 0:3. Jedyne zwycięstwo jakie odnieśli juniorzy trenera Dariusza Jagiełły - to wygrana z "Trójką" Nakło n/ Notecią 3 :0.

Siatkarze "Stocznii" Darłowo swój Turniej rozgrywali w Toruniu i uzyskali nastepujące wyniki: UKS "Tempo-25" Olsztyn 1:3 , "Budowlanka" Torun 0:3 i w ostatnim swoim spotkaniu pokonali SKS Starogard Gdański 3:1. 

Dla przypomnienia podajemy , iż w Ćwiercfinałach Mistrzostw Polski Juniorek zagraja jeszcze podopieczne trenera Jana Staniuchy - UKS "Barnim" Goleniów ( Turniej w Gdańsku - rywalki to: "Gedania" Gdańsk, "Dziewiątka" Łódź i UKS Środa Wielkopolska). W kategorii juniorów zespół "Maratonu" Świnoujście będzie gospodarzem Turnieju 1/4 M. Polski mając za rywali bardzo silne ekipy: AZS PWSZ Nysa , SKRA II Bełchatów i "TREFL" SA Gdańsk. 

Turnieje 1/4 Mistrzostw Polski juniorek i juniorów odbęda się w terminie 17 - 19.02.2012.

Życzymy powodzenia naszym trzem zespołom ,aby skutecznie awansowały do Półfinału Mistrzostw Polski !!Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz