ZZPS » Aktualności

Aktualności

Udział zawodników mlodszych kategorii w rozgrywkach wyzszej kategorii wiekowej.


1.Dopuszcza sie do startu w rozgrywkach ZZPS w sezonie 2018/19 zawodników/czki z młodszej niższej kategorii wiekowej w juniorach/juniorce-kadet/kadetka. KAtegorii  kadet/kadetka-mlodzika/młodziczkę.

Poniższe kategorie w rozgrywkach zgodne z Regulaminem PZPS.

2.W sezonie 2018/19 obowiązują nastepujące roczniki:

- Junior 01.01.2000-31.12.2001

-Kadet 01.01.2002-31.12.2003

-Młodzik 01.01.2004 - i młodsi

 JUŻ OD PIĄTKU EMOCJE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ - "ENEA LIGA ZZPS 2017" - KOŁOBRZEG

Przypominamy, iż w najbliższy weekend rozpoczynamy oficjalnie sezon w Siatkówce Plażowej a pierwsza imprezą będą Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego w kategoriach młodzieżowych. Rywalizacja będzie przebiegała w 6 kategoriach osobno dla dziewcząt jak i dla chłopców. W piątek o medale i tytuły walczyć będą Młodziczki i Młodzicy. W sobotę rywalizować będą Kadetki i Kadeci a w niedzielę zostaną już tylko Juniorki i Juniorzy. Patronat nad Turniejami sprawuje Firma ENEA a współorganizatorami są ZZPS oraz MOSiR Kołobrzeg. 

Początek wszystkich Turniejów - godzina 10:30. Boiska będą umieszczone na Plaży obok Kamiennego Szańca w Kołobrzegu.

czytaj więcej »

OFICJALNE DRUKI ZGŁOSZENIOWE - XXIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI KINDER+SPORT- ZABRZE 26-29.06.2017

Znamy już termin i miejsce tegorocznego Finału XXIII edycji OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU MINI SIATKÓWKI - Zabrze 26-29.06.2017

W załącznikach znajdują się druki: Komunikat Organizacyjny oraz Zgłoszenia zespołu.

Wszystkich zaintersowanych prosimy o zapozanie się z powyższymi dokumentami i dopilnowaniem terminów zgłoszeń zawartych w/w drukach.

czytaj więcej »

ZNAMY PIERWSZYCH ZWYCIĘZCÓW ROZGRYWEK "ENEA MINI CUP 2107" W KAT. "DWÓEJK" I "TRÓJEK" DZIEWCZĄT

W ubiegłą sobotę w Hali Widowsikowej ZS "Biała" w Policach odbyły się 2 Turnieje Finałowe w Mini Siatkówce dziewcząt w kategorii "Dwójek" i "Trójek" będące podsumowaniem rozgrywek elimiancyjnych Projektu "ENEA MINI CUP 2017".

W kategorii "Dwójek" dziewczat zwyciężyły zespoły UKS OPP Powiat Kołobrzeski przed GLKS "PLAS" Gryfice oraz SAPS "LIBERO" Banie.

W kategorii "Trójek" dziewcząt najlepsze okazały się zespoły: UKS "VOLLEY" Wałcz (1) przed "Barnim/Rega" Goleniów/Trzebiatów oraz UKS "ORLIKI" (1) Szczecin.

Najlepsze 2 zespoły z każdej kategorii awansowały do Finałowego Turnieju Mini Siatkówki, który zostanie rozegrany w Zabrzu w terminie 26-29.06.2017. Wszyscy uzcestnicy Turniejów Finałowych otrzymali pamiątkowe Koszulki, które ufundowała Firma ENEA oraz medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. W załącznikach znajdują się wyniki poszczególnych spotkań oraz galeria zdjęć. 

czytaj więcej »

VIII EDYCJA "MECZU GWIAZD" DLA HOSPICJUM - WEJŚCIÓWKI DLA TRENERÓW ZZPS

Miło nam zakomunikaować, iż dzięki wsparciu Organziatorów VIII edycji "MECZU GWIAZD" posiadamy 30 bezpłatnych Zaproszeń na wspomniany mecz ,który odbędzie się w dniu 27 maja br. w Hali Azoty Arena. Kolejna już edycja "Meczu Gwiazd" bedzie zbiórką pieniędzy na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicujm dla Dzieci i Dorosłych. Liczymy także na wsparcie ze strony szkoleniowców pracujących w strukturach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. W kontekscie tego mamy dla naszych Trenerów 30 Zaproszeń, które będą do odebrania w strfie VIP przy głównym wejściu do Hali Azoty Arena. Zgłoszenia, w celu odebrania Zaproszeń należy kierować do Trenera Marka Mierzwińskiego tel. 603 083 342 - przypominamy 30 Zaproszeń  - "Kto pierwszy ten ........." ?!

czytaj więcej »

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ - KOŁOBRZEG 2-4.06.2017 - INFORMACJE

W związku z organziacją Mistrzostw Woj. Zachodniopomorskeigo w Piłce Siatkowej Plażowej Wydział Siatkówki Plażowej przekazuje dokument Polskiego Związku Piłki Siatkowej dotyczący Coachingu podczas zawodów. Prosimy wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z wytycznymi, które znajduję się w Załączniku.

Informujemy także, iż wszyscy uczestnicy biorący udział w Turniejach o Mistrzostwo Województwa otrzymają okolicznościowe koszulki do gry podczas Turniejów. Fundatorem Koszulek oraz tzw. "Topów" jest Firma ENEA i ZZPS.

W Załączniku znajduje się także WNIOSEK O WYDANIE LICENCJI na zawody w Siatkówce Plażowej.

czytaj więcej »

"GWIAZDY DLA HOSPICJUM 2017" - 27-28.05.2017 AZOTY ARENA

Już za dwa tygodnie w weekend 27-28 maja Szczecin ponownie zaświeci na siatkarskiej mapie Polski. W tych bowiem dniach odbędzie się kolejna edycja Turnieju Amatorskiego „Siatkarze dla Hospicjum”, którego kulminacyjnym punktem będzie Mecz Gwiazd rozegrany w sobotę 27 maja o godzinie 17:00 w hali Azoty Arena. Jak co roku, tak i tym razem organizatorzy zadbają o to, aby nie zabrakło atrakcji oraz niezapomnianych przeżyć, a środki zebrane podczas całego weekendu w całości zasilą konto Fundacji ZHDD.

czytaj więcej »

KOMUNIKATY WYDZIAŁU SIATKÓWKI PLAŻOWEJ ZZPS NA SEZON 2017 - WAŻNE !!

Wydział Siatkówki Plażowej ZZPS informuje, iż w dniach 2-4 czerwca 2017 roku w Kołobrzegu, odbędą się Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej w kategoriach młodzieżowych. Oprócz medali i tytułów wszystkie zespoły walczyć będą o awans do rozgrywek Półfinałowych Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych w sezonie 2017 !

Druga informacją jest Komunikat organizacyjny XVII Turnieju Siatkówki Plażowej "O Młodzieżowy Puchar Bałtyku" im. W. Klęsk. Turniej ten zostanie rozegrany także w Kołobrzegu w dniach 29.06 - 02.07.2017.  

Wydział Siatkówki Plażowej przygotował Wniosek o wydanie Licencji dla zawodniczek / zawodników na sezon plażowy 2017. W Załącznikach znajdują się wszsytkie Komunikaty i Wniosek.

czytaj więcej »

TURNIEJE FINAŁOWE "ENEA MINI CUP 2017" - TERMINARZ (Poprawiony) ORAZ SYSTEM GIER

W imieniu Wydziału Mini Siatkówki ZZPS informujemy, iż wszystkie Turnieje Finałowe MIni Siatkówki w ramach Projektu "ENEA MINI CUP 2017" oraz "Kinder+Sport" odbędą się w Hali Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach ul. Siedlecka 6 a. 

W Załącznikach są podane terminy Turniejów dla poszczególnych kategoriii rozgrywkowych już po uwzględnieniu zmian związanych z udziałem zespołów Szkół Podstawowych naszego województwa w Turnieju Finałowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Głuchołazach 25-28.05.2017. Wydział Mini Siatkówki ZZPS przedstawił także System gier podczas Turniejów Finałowych 2017.

czytaj więcej »

PIĄTE MIEJSCE KADETÓW "MARATONU" ŚWINOUJŚCIE W TURNIEJU FINAŁOWYM MISTRZOSTW POLSKI 2017

MMKS

Kolejny sukces zanotowali siatkarze z MMKS „MARATON” Świnoujście, którzy w dniach 03-07.05.2017 rywalizowali w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Kadetów PZPS w Olecku.

         Piąte miejsce jakie zajęli siatkarze "Maratonu" to wspaniały sukces podopiecznych trenerów Karola Janaszewskiego i Zdzisława Gogola. To także kolejny sukces środowiska siatkarskiego Klubu i Miasta Świnoujście. To również sukces pozostałych szkoleniowców klubu K. Dobka, D. Roszczyka, M. Dobek, itd. a także rodziców, działaczy i sympatyków siatkówki w Świnoujściu i w woj. zachodniopomorskim !

       

czytaj więcej »

CZWARTE MIEJSCE SIATKARZY "ESPADONU" SZCZECIN W TURNIEJU FINAŁOWYM MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI U - 23

ESPADON U-23

W dniach 29-30 kwietnia br. w Legionowie odbył się Turniej Finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23. W imprezie tej wziął udział także zespół "Espadonu" Szczecin, który uzyskał kwalifikację pokonując dwukrotnie zespół AZS UAM Poznań. Impreza ta została zorganizowana po raz pierwszy jako projekt pilotażowy w kontekście następnego sezonu rozgrywkowego 2017/18. Jego pomysłodawcą ze strony Polskiego Zwiżaku Piłki Siatkowej był Przewodniczący Wydziały Trenerskiego PZPS p. Zdzisław Gogol. To jego kolejna cenna inicjatywa szkolenowa dla rozwoju siatkówki.

W Legionowie zaczęło się nie najlepiej, ponieważ w sobotnim półfinale drużyna "Espadonu" uległa RCS "Cerradowi Czarnym" Radom (późniejszemu mistrzowi) 0:3. Ekipa z Radomia, wzmocniona plusligowymi graczami, wykorzystała boiskowe doświadczenie i pewnie zwyciężyła bez straty seta. Dużo ciekawiej było za to dzień później, gdy ekipa ze stolicy Pomorza Zachodniego stanęła do walki o brąz.

MOS Wola Warszawa, nasz rywal w bitwie o trzecie miejsce, świetnie rozpoczął mecz, wygrał dwa pierwsze sety i wydawało się, że możemy mieć powtórkę z ubiegłego dnia. W decydującym momencie Espadon poderwał się jednak do walki i po zaciętej grze na przewagi doprowadził do tie-breaka. Tego, mimo ogromnej ambicji i determinacji, wygrać się nie udało. MOS Wola  Warszawa wygrał dwie piłki od stanu 14:14 i przypieczętował triumf w całym meczu.

– Po dwóch setach nie mieliśmy już nic do stracenia, musieliśmy zagrać va banque. Starałem się jakoś odmienić chłopaków, przywrócić im wiarę w siebie, której brakowało na początku spotkania. Wiem, że chłopaki potrafią grać w siatkówkę, ale brakuje im wiary we własne możliwości i siły. Poza tym to ich pierwsza tak ważna impreza. Przypuszczam, że gdyby turniej był dłuższy, więcej meczów do rozegrania, nasz końcowy rozrachunek mógłby być lepszy. Mimo wszystko jestem dumny z moich zawodników, że potrafili uwierzyć w siebie i zawalczyć – czytamy na łamach strony www.mlodaliga.pl wypowiedź Artura Krulikowskiego, trenera Espadonu.

W Legionowie nasza drużyna musiała sobie radzić z bardzo trudną sytuacją kadrową. Problemy zdrowotne dopadły aż pięciu zawodników i ostatecznie na turnieju finałowym pojawiła się tylko 9-osobowa grupa grających. Oznaczało to, że trener miał ograniczone pole manewru i nie miał możliwości przeprowadzania zbyt dużej liczby zmian. Wszyscy w klubie gratulują sztabowi szkoleniowemu oraz zawodnikom zajęcia wysokiego, czwartego miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i liczą drużynie dalszych sukcesów.

Półfinał:

Espadon Szczecin U-23 - RCS Cerrad Czarni Radom     0:3

Sety: 16:25, 17:25, 17:25

Mecz o trzecie miejsce:

Espadon Szczecin U-23 -  MOS Wola Warszawa  2:3

Sety: 15:25, 18:25, 25:22, 32:30, 14:16

czytaj więcej »

archiwum (przejdź do strony)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 .

Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz