ZZPS » Aktualności

Aktualności

Udział zawodników mlodszych kategorii w rozgrywkach wyzszej kategorii wiekowej.


1.Dopuszcza sie do startu w rozgrywkach ZZPS w sezonie 2018/19 zawodników/czki z młodszej niższej kategorii wiekowej w juniorach/juniorce-kadet/kadetka. KAtegorii  kadet/kadetka-mlodzika/młodziczkę.

Poniższe kategorie w rozgrywkach zgodne z Regulaminem PZPS.

2.W sezonie 2018/19 obowiązują nastepujące roczniki:

- Junior 01.01.2000-31.12.2001

-Kadet 01.01.2002-31.12.2003

-Młodzik 01.01.2004 - i młodsi

 MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ 2017

W związku ze zbliżającym się terminem rozgrywek o Mistrzostwo Woj. Zachodniopomorskiego w Piłce Siatkowej Plażowej 2017 informujemy, iż termin tych zawodów jest zaplanowany na pierwszy weekend czerwca w Kołobrzegu tj.

02.06.2017 - Piatek - Młodziczki / Młodzicy 

03.06.2017 - Sobota - Kadetki / Kadeci

04.06.2017 - Niedziela - Juniorki / Juniorzy

W tej chwili trwają rozmowy z MOSiR Kołobrzeg w celu doprecyzowania wszelkich spraw organizacyjnych i jak tylko wszystko zostanie pozsytywnie ustalone Wydział Piłki Siatkowej Plażowej zamieści Komunukat Organizacyjny Mistrzostw 2017. 

czytaj więcej »

KPS "CHEMIK" POLICE - MISTRZEM POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET NA SEZON 2016/2017

KPS

W spotkaniu rewanżowym decydującym o tytule Mistrzyń Polski KPS "Chemik" Police pokonał "Grot -  Budowlanych" Łódź 3:1 Policzanki zdobyły tym samym Tytuł Mistrzyń Polski 2016/17. To czwarte z rzędu Mistrzostwo dla  "Chemika" Police a "szóste" w historii Klubu !!

Przekonująca wygrana 3:0  w pierwszym spotkaniu finałowym w Łodzi oznaczała, że Chemik do tytułu Mistrza Polski potrzebuje dwóch zwycięskich setów w Azoty Arenie. 

Policzanki zaczęły mecz spokojnie, a przyjezdne chciały pokazać, że nie przyjechały do Szczecina aby poddać się bez walki. Solidnie w spotkanie weszła Kaja Grobelna, która w pierwszym spotkaniu zupełnie rozczarowała. Wyrównana walka toczyła się do stanu 17:17. Następnie kąśliwą zagrywkę posłała Joanna Wołosz, punktowy blok dołożyła Katarzyna Zaroślińska. Policzanki zwyciężyły w końcówce. 

W drugiej odsłonie Chemik od początku zaczął mocnym akcentem. Długą serię trudnych serwisów posłała Wołosz, która tego dnia miała czucie w zagrywce. Policzanki szybko odskoczyły na kilka oczek. Chemik utrzymywał dokładne przyjęcie, dlatego dużo punktów zdobywał środkiem. Set atakiem z jednej nogi skończyła Agnieszka Bednarek-Kasza.

Po dwóch partiach Chemik był pewien zdobycia czwartego z rzędu mistrzostwa Polski, jednak po 10-minutowej przerwie trzeba było wyjść na parkiet i dograć spotkanie.

Utrzymanie koncentracji okazało się dość problematyczne. Budowlani nie chcieli wyjechać bez walki. Trener Jakub Głuszak desygnował na parkiet zmienniczki. Roszady jednak nie pomogły, Chemik przegrał do 22.

W kolejnej odsłonie policzanki wysoko przegrywały, jednak wtedy impuls do gry dała Aleksandra Jagieło. Kapitan Chemika skończyła kilka trudnych piłek, następnie dołożyła trudną zagrywkę. Policzanki doprowadziły do końcówki na przewagi, którą zwyciężyły po ataku Katarzyny Zaroślińskiej.

Dziękujemy wszystkim kibicom za cały wspólny sezon z Chemikiem Police, mistrzem Polski sezonu 2016/17!

czytaj więcej »

V MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MINI SIATKÓWKI W KATEGORII "CZWÓREK" DZIEWCZĄT - SZCZECIN 2017

Otwarcie 1

1-2 kwietnia w Szczecinie odbył się V Międzynarodowy Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt w kategorii „czwórek”. Zawody zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 48 i UKS Pogodno SP 48  przy współpracy z Zespołem Szkół Salezjańskich oraz UKS Pomorzanie. Organizację turnieju wspierały również kluby: UKS Orliki i UKS Kasztanek. Turniej nie odbyłby się bez licznych sponsorów. To dzięki ich wsparciu i życzliwości zawody zorganizowano  na najwyższym poziomie. A byli to: Urząd Miasta Szczecin, ENEA, ZZPS,  Sklep Sportowy Aut, Eko-Mar, Remondis, KS Chemik Police, Fundacja Polska Siatkówka, Espadon, Locus Security, UKS Pogodno, UKS Pomorzanie, RR SP 48, UKS Orliki, UKS Kasztanek oraz rodzice zawodniczek ze Szczecina.

czytaj więcej »

Prezes Jakub Markiewicz z pamiątkowym Pucharem i Medalem

W dniu 29 marca Prezes ZZPS Jakub Markiewicz otrzymał z rąk przedstawicieli Klubu Żak-Espadon Pyrzyce pamiątkowy Puchar oraz medal za zajęcie I miejsca w Turnieju Finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego kat. Młodzicy w podziękowaniu za wielką pomoc i zaangażowanie w promocję Piłki Siatkowej w Pyrzycach. Panowie Dariusz Jagiełło oraz Wojciech Pardała w imieniu Klubu jeszcze raz Bardzo Dziękują za okazaną pomoc.

czytaj więcej »

"ENEA MINI CUP 2017" - WYSTARTOWAŁA !

Za nami już pierwsze Turnieje Projektu "ENEA MINI CUP 2017". Mamy nadzieję, że poziom sportowy i organziacyjny będzie podobny, czyli wysoki jak w latach ubiegłych. Cieszymy się także, że w dalszym ciągu jest duże zainteresowanie Mini Siatkówką !

Pierwszy Turniej inaugurujący rozgrywki w tym sezonie odbył się w Szczecinku. Był to Turneij "Czwórek" dziewcząt, w którym wystartowało 11 zespołów (55 zawodniczek). Organizatorem Turneiju był MKS "GRYF" Szczecinek.

Przed nami już niebawem kolejne Turnieje wojewódzkie oraz cykl Turniejów Miejskich w Szczecinie.

Szzcegóły w Załącznikach.

 

czytaj więcej »

Szczeciński Miejski Turniej Minisiatkówki o Puchar KINDER + SPORT

Szczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej jako organizator tegorocznego Szczecińskiego Miejskiego Turnieju Minisiatkówki o Puchar KINDER + SPORT serdecznie zaprasza do udziału w zawodach.

czytaj więcej »

"ENEA MINI CUP 2017" /INFORMACJE ORGANIZACYJNE/ - PROŚBA O PRZESYŁANIE FORMULARZY ZGŁOSZENIOWYCH PRZED UDZIAŁEM W I TURNIEJU

ENEA

W związku z rozpoczęciem Turniejów Eliminacyjnych "ENEA MINI CUP 2017" prosimy wszystkich organizatorów poszczególnych Turniejów o przesyłanie Sprawozdań wg. wzoru oraz zdjęć z każdej imprezy. Dokumenty pozostałe tj. Formularze Zgłoszeniowe (obowiązkowe przed pierwszym Turniejem) , Protokoły i Sprawozdanie Sędziego Głównego z Turnieju należy przesłać do Koordynatorów poszczególnych Regionów. Dopiero po dostarczeniu tych dokumentów będą zamieszcane rankingi poszzcególnych Regionów i kategorii.

Wszystkich opiekunów poszzcególnych zespołów tj. Nauczycieli , Trenerów, itd. prosimy o przesyłanie Fromularzy Zgłoszeniowych do Koordynatorów Regionalnych - OBOWIĄZKOWO - tuż przed udziałem danego zespołu w I Turnieju eliminacyjnym. Brak przesłania Formularza może skutkować niedopuszczeniem do Turnieju lub anulowaniem wyników.

Koordynatorem głównym jest p. Paweł Szott tel. 609 316 166 a do pomocy będą Koordynatorzy odpowiedzialni za każdy Region. Poniżej podamy dane teleadresowe do Koordynatorów Regionalnych.  

czytaj więcej »

HISTORYCZNA PIERWSZA WYJAZDOWA WYGRANA KPS "ESPADON" SZCZECIN W ROZGRYWKACH PLUS LIGI !!

KPS

W końcu doczekaliśmy się pierwszej wygranej na wyjeździe, siatkarzy KPS "Espadon" Szczecin w rozgrywkach PLUS LIGI w sezonie 2016/17 ! Podopieczni Trenera Michała Gogola długo kazali czekać sympatykom siatkówki w naszym regionie na tą historyczną wygraną "Espadonu", bo aż 24 kolejki ligowe !?

W spotkaniu w Bydgoszczy siatkarze "Espadonu" pokonali tamtejszą "Łuczniczkę" 3:1 w setach (25:21-20:25-25:23-25:22).  MVP spotkania został kapitan Janusz Gałązka ! Gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwaw jakże ważnych spotkaniach w końcówce sezonu !  

czytaj więcej »

PSPS "CHEMIK" POLICE i MMKS "MARATON" ŚWINOUJŚCIE POZNALI SWOICH RYWALI W PÓŁFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK i JUNIORÓW.

PZPS

Dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie odbyło się losowanie grup Turniejów Półfinałowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. Przedstawiciele naszego województwa czyli Juniorki PSPS "Chemik" Police oraz Juniorzy MMKS "Maraton" Świnoujście losowali ze zmiennym szczęściem !

Popularne "Chemiczki" zagrają w dalekim Jarosławiu i za przeciwników będą miały zespoły BKS Stal Bielsko Biała, TS Stal Śrubiarnia SMS ŻAPN Żywiec oraz gospodarze MKS San-Pajda Jarosław.

Juniorzy "Maratonu" zagrają w stolicy a ich rywalami będą drużyny: MKS MDK Warszawa, MMKS Kędzierzyn Koźle oraz gospodarz UMKS MOS Wola Warszawa. 

Awans do Finału Mistrzostw Polski Juniorów uzyskają po 2 najlepsze zespoły z 4 grup Półfinałowych Mistzrostw Polski. Termin Turniejów Półfinałowych 17  -19.03.2017.  

W Załącznikach znajdują się zestawienia grup Półfinałowych Juniorek i Juniorów.

czytaj więcej »

KOMUNIKAT PZPS - ĆWIERĆFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI KADETEK i KADETÓW 09-12.03.2017

MMP 2017

Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował grupy Turniejów Ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów. Nasze zespoły będą rywalizowały z klubami z województw Wilekopolskiego, Lubuskiego i Pomorskiego. Jedynym gospodarzem Turnieju 1/4 Mistrzostw Polski będą Kadetki UKS "Pomorzanie" Szczecin. Pozostałe zespoły zagrają na Turniejach w Gdańsku - UKS "Libero" Wałcz. W Szczecinie zagrają takze kadetki PSPS "Chemik" Police jako zespół z trzeciego miejsca w woj. zachodniop[omorskim. W Kadetach Mistrz województwa "Maraton" Świnoujście oraz "Stocznia" Darłowo wyjeżdżają do Sulęcina. "Espadon" Szczecin będzie natomiast rywalizował w Poznianiu.

Terminy Turniejów 1/4 Mistrzostw Polski Kadetów 09 - 12.03.2017. Życzymy powodzenia naszym Kadetkom i Kadetom ! W Załącznikach znajdują sie Komunikaty PZPS dotyczące w/w Turniejów. 

czytaj więcej »

archiwum (przejdź do strony)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 .

Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz