ZZPS » Aktualności

Aktualności

ZNAMY PIERWSZYCH ZWYCIĘZCÓW ROZGRYWEK "ENEA MINI CUP 2107" W KAT. "DWÓEJK" I "TRÓJEK" DZIEWCZĄT

W ubiegłą sobotę w Hali Widowsikowej ZS "Biała" w Policach odbyły się 2 Turnieje Finałowe w Mini Siatkówce dziewcząt w kategorii "Dwójek" i "Trójek" będące podsumowaniem rozgrywek elimiancyjnych Projektu "ENEA MINI CUP 2017".

W kategorii "Dwójek" dziewczat zwyciężyły zespoły UKS OPP Powiat Kołobrzeski przed GLKS "PLAS" Gryfice oraz SAPS "LIBERO" Banie.

W kategorii "Trójek" dziewcząt najlepsze okazały się zespoły: UKS "VOLLEY" Wałcz (1) przed "Barnim/Rega" Goleniów/Trzebiatów oraz UKS "ORLIKI" (1) Szczecin.

Najlepsze 2 zespoły z każdej kategorii awansowały do Finałowego Turnieju Mini Siatkówki, który zostanie rozegrany w Zabrzu w terminie 26-29.06.2017. Wszyscy uzcestnicy Turniejów Finałowych otrzymali pamiątkowe Koszulki, które ufundowała Firma ENEA oraz medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. W załącznikach znajdują się wyniki poszczególnych spotkań oraz galeria zdjęć. 

czytaj więcej »

VIII EDYCJA "MECZU GWIAZD" DLA HOSPICJUM - WEJŚCIÓWKI DLA TRENERÓW ZZPS

Miło nam zakomunikaować, iż dzięki wsparciu Organziatorów VIII edycji "MECZU GWIAZD" posiadamy 30 bezpłatnych Zaproszeń na wspomniany mecz ,który odbędzie się w dniu 27 maja br. w Hali Azoty Arena. Kolejna już edycja "Meczu Gwiazd" bedzie zbiórką pieniędzy na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicujm dla Dzieci i Dorosłych. Liczymy także na wsparcie ze strony szkoleniowców pracujących w strukturach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. W kontekscie tego mamy dla naszych Trenerów 30 Zaproszeń, które będą do odebrania w strfie VIP przy głównym wejściu do Hali Azoty Arena. Zgłoszenia, w celu odebrania Zaproszeń należy kierować do Trenera Marka Mierzwińskiego tel. 603 083 342 - przypominamy 30 Zaproszeń  - "Kto pierwszy ten ........." ?!

czytaj więcej »

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ - KOŁOBRZEG 2-4.06.2017 - INFORMACJE

W związku z organziacją Mistrzostw Woj. Zachodniopomorskeigo w Piłce Siatkowej Plażowej Wydział Siatkówki Plażowej przekazuje dokument Polskiego Związku Piłki Siatkowej dotyczący Coachingu podczas zawodów. Prosimy wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z wytycznymi, które znajduję się w Załączniku.

Informujemy także, iż wszyscy uczestnicy biorący udział w Turniejach o Mistrzostwo Województwa otrzymają okolicznościowe koszulki do gry podczas Turniejów. Fundatorem Koszulek oraz tzw. "Topów" jest Firma ENEA i ZZPS.

W Załączniku znajduje się także WNIOSEK O WYDANIE LICENCJI na zawody w Siatkówce Plażowej.

czytaj więcej »

"GWIAZDY DLA HOSPICJUM 2017" - 27-28.05.2017 AZOTY ARENA

Już za dwa tygodnie w weekend 27-28 maja Szczecin ponownie zaświeci na siatkarskiej mapie Polski. W tych bowiem dniach odbędzie się kolejna edycja Turnieju Amatorskiego „Siatkarze dla Hospicjum”, którego kulminacyjnym punktem będzie Mecz Gwiazd rozegrany w sobotę 27 maja o godzinie 17:00 w hali Azoty Arena. Jak co roku, tak i tym razem organizatorzy zadbają o to, aby nie zabrakło atrakcji oraz niezapomnianych przeżyć, a środki zebrane podczas całego weekendu w całości zasilą konto Fundacji ZHDD.

czytaj więcej »

KOMUNIKATY WYDZIAŁU SIATKÓWKI PLAŻOWEJ ZZPS NA SEZON 2017 - WAŻNE !!

Wydział Siatkówki Plażowej ZZPS informuje, iż w dniach 2-4 czerwca 2017 roku w Kołobrzegu, odbędą się Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej w kategoriach młodzieżowych. Oprócz medali i tytułów wszystkie zespoły walczyć będą o awans do rozgrywek Półfinałowych Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych w sezonie 2017 !

Druga informacją jest Komunikat organizacyjny XVII Turnieju Siatkówki Plażowej "O Młodzieżowy Puchar Bałtyku" im. W. Klęsk. Turniej ten zostanie rozegrany także w Kołobrzegu w dniach 29.06 - 02.07.2017.  

Wydział Siatkówki Plażowej przygotował Wniosek o wydanie Licencji dla zawodniczek / zawodników na sezon plażowy 2017. W Załącznikach znajdują się wszsytkie Komunikaty i Wniosek.

czytaj więcej »

TURNIEJE FINAŁOWE "ENEA MINI CUP 2017" - TERMINARZ (Poprawiony) ORAZ SYSTEM GIER

W imieniu Wydziału Mini Siatkówki ZZPS informujemy, iż wszystkie Turnieje Finałowe MIni Siatkówki w ramach Projektu "ENEA MINI CUP 2017" oraz "Kinder+Sport" odbędą się w Hali Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach ul. Siedlecka 6 a. 

W Załącznikach są podane terminy Turniejów dla poszczególnych kategoriii rozgrywkowych już po uwzględnieniu zmian związanych z udziałem zespołów Szkół Podstawowych naszego województwa w Turnieju Finałowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Głuchołazach 25-28.05.2017. Wydział Mini Siatkówki ZZPS przedstawił także System gier podczas Turniejów Finałowych 2017.

czytaj więcej »

PIĄTE MIEJSCE KADETÓW "MARATONU" ŚWINOUJŚCIE W TURNIEJU FINAŁOWYM MISTRZOSTW POLSKI 2017

MMKS

Kolejny sukces zanotowali siatkarze z MMKS „MARATON” Świnoujście, którzy w dniach 03-07.05.2017 rywalizowali w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Kadetów PZPS w Olecku.

         Piąte miejsce jakie zajęli siatkarze "Maratonu" to wspaniały sukces podopiecznych trenerów Karola Janaszewskiego i Zdzisława Gogola. To także kolejny sukces środowiska siatkarskiego Klubu i Miasta Świnoujście. To również sukces pozostałych szkoleniowców klubu K. Dobka, D. Roszczyka, M. Dobek, itd. a także rodziców, działaczy i sympatyków siatkówki w Świnoujściu i w woj. zachodniopomorskim !

       

czytaj więcej »

CZWARTE MIEJSCE SIATKARZY "ESPADONU" SZCZECIN W TURNIEJU FINAŁOWYM MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI U - 23

ESPADON U-23

W dniach 29-30 kwietnia br. w Legionowie odbył się Turniej Finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23. W imprezie tej wziął udział także zespół "Espadonu" Szczecin, który uzyskał kwalifikację pokonując dwukrotnie zespół AZS UAM Poznań. Impreza ta została zorganizowana po raz pierwszy jako projekt pilotażowy w kontekście następnego sezonu rozgrywkowego 2017/18. Jego pomysłodawcą ze strony Polskiego Zwiżaku Piłki Siatkowej był Przewodniczący Wydziały Trenerskiego PZPS p. Zdzisław Gogol. To jego kolejna cenna inicjatywa szkolenowa dla rozwoju siatkówki.

W Legionowie zaczęło się nie najlepiej, ponieważ w sobotnim półfinale drużyna "Espadonu" uległa RCS "Cerradowi Czarnym" Radom (późniejszemu mistrzowi) 0:3. Ekipa z Radomia, wzmocniona plusligowymi graczami, wykorzystała boiskowe doświadczenie i pewnie zwyciężyła bez straty seta. Dużo ciekawiej było za to dzień później, gdy ekipa ze stolicy Pomorza Zachodniego stanęła do walki o brąz.

MOS Wola Warszawa, nasz rywal w bitwie o trzecie miejsce, świetnie rozpoczął mecz, wygrał dwa pierwsze sety i wydawało się, że możemy mieć powtórkę z ubiegłego dnia. W decydującym momencie Espadon poderwał się jednak do walki i po zaciętej grze na przewagi doprowadził do tie-breaka. Tego, mimo ogromnej ambicji i determinacji, wygrać się nie udało. MOS Wola  Warszawa wygrał dwie piłki od stanu 14:14 i przypieczętował triumf w całym meczu.

– Po dwóch setach nie mieliśmy już nic do stracenia, musieliśmy zagrać va banque. Starałem się jakoś odmienić chłopaków, przywrócić im wiarę w siebie, której brakowało na początku spotkania. Wiem, że chłopaki potrafią grać w siatkówkę, ale brakuje im wiary we własne możliwości i siły. Poza tym to ich pierwsza tak ważna impreza. Przypuszczam, że gdyby turniej był dłuższy, więcej meczów do rozegrania, nasz końcowy rozrachunek mógłby być lepszy. Mimo wszystko jestem dumny z moich zawodników, że potrafili uwierzyć w siebie i zawalczyć – czytamy na łamach strony www.mlodaliga.pl wypowiedź Artura Krulikowskiego, trenera Espadonu.

W Legionowie nasza drużyna musiała sobie radzić z bardzo trudną sytuacją kadrową. Problemy zdrowotne dopadły aż pięciu zawodników i ostatecznie na turnieju finałowym pojawiła się tylko 9-osobowa grupa grających. Oznaczało to, że trener miał ograniczone pole manewru i nie miał możliwości przeprowadzania zbyt dużej liczby zmian. Wszyscy w klubie gratulują sztabowi szkoleniowemu oraz zawodnikom zajęcia wysokiego, czwartego miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i liczą drużynie dalszych sukcesów.

Półfinał:

Espadon Szczecin U-23 - RCS Cerrad Czarni Radom     0:3

Sety: 16:25, 17:25, 17:25

Mecz o trzecie miejsce:

Espadon Szczecin U-23 -  MOS Wola Warszawa  2:3

Sety: 15:25, 18:25, 25:22, 32:30, 14:16

czytaj więcej »

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ 2017

W związku ze zbliżającym się terminem rozgrywek o Mistrzostwo Woj. Zachodniopomorskiego w Piłce Siatkowej Plażowej 2017 informujemy, iż termin tych zawodów jest zaplanowany na pierwszy weekend czerwca w Kołobrzegu tj.

02.06.2017 - Piatek - Młodziczki / Młodzicy 

03.06.2017 - Sobota - Kadetki / Kadeci

04.06.2017 - Niedziela - Juniorki / Juniorzy

W tej chwili trwają rozmowy z MOSiR Kołobrzeg w celu doprecyzowania wszelkich spraw organizacyjnych i jak tylko wszystko zostanie pozsytywnie ustalone Wydział Piłki Siatkowej Plażowej zamieści Komunukat Organizacyjny Mistrzostw 2017. 

czytaj więcej »

KPS "CHEMIK" POLICE - MISTRZEM POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET NA SEZON 2016/2017

KPS

W spotkaniu rewanżowym decydującym o tytule Mistrzyń Polski KPS "Chemik" Police pokonał "Grot -  Budowlanych" Łódź 3:1 Policzanki zdobyły tym samym Tytuł Mistrzyń Polski 2016/17. To czwarte z rzędu Mistrzostwo dla  "Chemika" Police a "szóste" w historii Klubu !!

Przekonująca wygrana 3:0  w pierwszym spotkaniu finałowym w Łodzi oznaczała, że Chemik do tytułu Mistrza Polski potrzebuje dwóch zwycięskich setów w Azoty Arenie. 

Policzanki zaczęły mecz spokojnie, a przyjezdne chciały pokazać, że nie przyjechały do Szczecina aby poddać się bez walki. Solidnie w spotkanie weszła Kaja Grobelna, która w pierwszym spotkaniu zupełnie rozczarowała. Wyrównana walka toczyła się do stanu 17:17. Następnie kąśliwą zagrywkę posłała Joanna Wołosz, punktowy blok dołożyła Katarzyna Zaroślińska. Policzanki zwyciężyły w końcówce. 

W drugiej odsłonie Chemik od początku zaczął mocnym akcentem. Długą serię trudnych serwisów posłała Wołosz, która tego dnia miała czucie w zagrywce. Policzanki szybko odskoczyły na kilka oczek. Chemik utrzymywał dokładne przyjęcie, dlatego dużo punktów zdobywał środkiem. Set atakiem z jednej nogi skończyła Agnieszka Bednarek-Kasza.

Po dwóch partiach Chemik był pewien zdobycia czwartego z rzędu mistrzostwa Polski, jednak po 10-minutowej przerwie trzeba było wyjść na parkiet i dograć spotkanie.

Utrzymanie koncentracji okazało się dość problematyczne. Budowlani nie chcieli wyjechać bez walki. Trener Jakub Głuszak desygnował na parkiet zmienniczki. Roszady jednak nie pomogły, Chemik przegrał do 22.

W kolejnej odsłonie policzanki wysoko przegrywały, jednak wtedy impuls do gry dała Aleksandra Jagieło. Kapitan Chemika skończyła kilka trudnych piłek, następnie dołożyła trudną zagrywkę. Policzanki doprowadziły do końcówki na przewagi, którą zwyciężyły po ataku Katarzyny Zaroślińskiej.

Dziękujemy wszystkim kibicom za cały wspólny sezon z Chemikiem Police, mistrzem Polski sezonu 2016/17!

czytaj więcej »

archiwum (przejdź do strony)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 .

Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz