ZZPS » Aktualności

Aktualności

Zachodniopomorski Festiwal Siatkówki 2014 o Puchar Marszałka Olgierda Geblewicza zakończony.

Finał turnieju rozegrany został w Szczecinie w hali Arena Szczecin. Turniej poprzedziły eliminacje, które rozegrano w Pyrzycach, Koszalinie, Goleniowie, Świnoujściu oraz Kołobrzegu. Łącznie uczestniczyło w dwunasto osobowych zespołach 43 podmioty /23 dziewcząt i 19 chłopców/. W turniejach uczestniczyli siatkarki i siatkarze na poziomie gimnazjalnym. Finałowa rozgrywka była zacięta obfita w dobre akcje a rozgrywana była przy obecności najlepszych polskich siatkarek Chemika Police S.A.  i ich trenera Giuseppe Cuccariniego. Turniej był zorganizowany i bezpośrednio koordynowany przez Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, KPS Chemik Police S.A., Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, oraz Gimnazjum 43 w Szczecinie.

Wyniki turnieju finałowego w , którym uczestniczyło 8 najlepszych drużyn:

Dziewczęta – I miejsce PSPS Chemik Police

                         II miejsce UKS Libero  Wałcz

                         III miejsce UKS Pomorzanie  Szczecin

                         IV miejsce Gimnazjum 9  Koszalin

Chłopcy – I miejsce MMKS Maraton S.O.S. Świnoujście

    II miejsce  G.M.S.S.O.S. Pyrzyce

    III miejsce Gimnazjum I OOP Kołobrzeg

   IV  miejsce  ZS  Tymień

                Wszyscy uczestnicy otrzymali okazałe puchary z rąk  Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Pana O. Geblewicza, zaproszenia na mecze ligowe Orlen Ligi Mistrzyń oraz nagrody rzeczowe od Pani Prezes Chemika Police S.A. Pani J. Żurowskiej i Dyrektora Gimnazjum 43 Pana M. Żylika. Statuetki MVP dla najwszechstronniejszej zawodniczki i najwszechstronniejszego zawodnika turnieju wręczył Prezes ZZPS Pan J. Kamiński. MVP dziewcząt Oliwia Bałuk - PTPS Chemik Police.

MVP chłopców  Kacper Skrobot - MMKS S.O.S. Maraton Świnoujście

                Wszyscy trenerzy uczestniczący w Festiwalu Siatkówki otrzymają zaproszenia na jednodniowe warsztaty szkoleniowe, które poprowadzi Pan Giuseppe Cuccarinii.

                ZZPS składa podziękowania za współorganizację zawodów koordynatorom regionalnym Panom Janowi Staniucha, Remigiuszowi Oszmianowi, Krzysztofowi Osiślokowi, Rafałowi Krzentowskiemu, koordynatorowi wojewódzkiemu - Tomaszowi Kławsiuciowi, oraz Panom Radosławowi Aniołowi - menagerowi KPS Chemik Police, Michałowi Cebuli - reprezentant WE i Sportu Urzędu Marszałkowskiego.

czytaj więcej »

Uczestnictwo trenerów oraz sędziów na meczach KPS Chemik Police

Uprzejmie informujemy, iż w ramach współpracy z Grupą Azoty S.A. oraz KPS Chemik Police S.A.,  doszliśmy do porozumienia w zakresie pozyskiwania dla trenerów oraz sędziów posiadających aktualne certyfikaty Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej możliwości uczestniczenia w meczach siatkówki kobiet rozgrywanych w hali Arena w Szczecinie w sezonie sportowym 2014/15. Każdorazowe uczestnictwo w meczu to element „edukacji nieoficjalnej”. Porozumienie dotyczy terminów wskazanych przez klub  w ilościach limitowanych do odwołania .

czytaj więcej »

Eliminacje Zawodów Piłki Siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierga Geblewicza' 2014.

Zachodniopomorski Festiwal Siatkówki 2014

o Puchar Marszałka Olgierda Geblewicza

 

 

Zakończyły się Turnieje Eliminacyjne w Pyrzycach, Kołobrzegu, Goleniowie, Świnoujściu i Koszalinie dla siatkarzy i siatkarek w wieku gimnazjalnym .

Łącznie w eliminacjach uczestniczyło 42 zespoły ( 23 dziewcząt i 19 chłopców).

 

Do Finału dziewcząt awansowały zespoły:

 

·         Gim 9 Koszalin II

·         UKS „Pomorzanie” Szczecin I

·         UKS „Libero” Wałcz

·         PSPS „Chemik” Police

 

Do Finału chłopców awansowały zespoły:

 

·         ZS Tymień

·         GMS S.O.S. III Pyrzyce

·         GIM 1 OPP Kołobrzeg I

·         MMKS „Maraton” S.O.S. Świnoujście

 

 

Finał Zachodniopomorskiego Festiwalu Siatkówki 2014 o Puchar Marszałka Olgierda Geblewicza rozegrany zostanie 9.11.2014 (niedziela) z udziałem 4 najlepszych zespołów wśród chłopców  i 4  zespołów dziewcząt.

Zmagania finałowe odbędą się w hali  Arena Szczecin  ul. Władysława Szafera 3/5/7  i rozpoczną się o godz 10.00.

Najlepsze zespoły otrzymają nagrody ufundowane przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski,  Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej oraz  KPS Chemik Police S.A.

 

czytaj więcej »

IX Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt "CZWÓREK" - Kołobrzeg' 2014 Olbrzymim Sukcesem Sportowym i Organizacyjnym!

Ogromnym sukcesem organizacyjno-sportowym zakończył się IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT „CZWÓREK” w Kołobrzegu. Od dziewięciu lat głównym inicjatorem i organizatorem zawodów jest Trener UKS OPP-Powiat Kołobrzeski - Pan Dariusz Cholka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu - Pan Andrzej Haraj wraz z całą Bracią Nauczycielską.                                                                                                                             Od wielu lat jednym z promotorów, współorganizatorów i sponsorów turnieju jest Radzikowskie Stowarzyszenie Oświatowe, UKS OPP-Powiat Kołobrzeski i Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej.                                                                                                                       W turnieju uczestniczyło 23 zespoły, które reprezentowały najsilniejsze ośrodki sportowe z kraju w tej kategorii wiekowej z Mistrzem Polski włącznie.

 

            Wyniki turnieju, klasyfikacja zespołów woj. zachodniopomorskiego oraz najlepsza „piątka” zawodniczek wybrana przez trenerów:

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

IX OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU

MINI PIŁKI SIATKOWEJ

KOŁOBRZEG’ 24-26. X. 2014

 

MIEJSCE

ZESPÓŁ

I

MKS „DWÓJKA” ZAWIERCIE

II

UKS „POGODNO” SZCZECIN - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48 SZCZECIN

III

BAS BIAŁYSTOK Zespół I

IV

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 KOSZALIN

V

MUKS KRÓTKA MYSIADŁO

VI

BAS BIAŁYSTOK Zespół II

VII

MKS CZECHOWICE - DZIEDZICE

VIII

MUKS JOKER” ŚWIECIE Zespół I

IX

UKS „GOLCZEWITA” GOLCZEWO

X

UKS "VOLLEY" WAŁCZ

XI

UKS BARNIM GOLENIÓW

XII

UKS "DWÓJKA" MILICZ

XIII

UKS "TRÓJKA" SULECHÓW Zespół I

XIV

UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI /SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 KOŁOBRZEG Zespół I

XV

UKS "TRÓJKA" SULECHÓW Zespół II

XVI

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9  RUMIA 

XVII

MUKS JOKER” ŚWIECIE Zespół II

XVIII

MUKS JOKER” ŚWIECIE Zespół III

XIX

UKS „ŹRÓDEŁKO” KATOWICE

XX

MIX TEAM

XXI

SPPS ŁEBA

XXII

UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI /SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 KOŁOBRZEG Zespół II

XXIII

UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI /SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 KOŁOBRZEG Zespół III

 

NAJLEPSZE  ZAWODNICZKI TURNIEJU 2014

 

MVP - KLAUDIA SZWAJA - MKS”DWÓJKA” ZAWIERCIE

 

ROZGRYWAJĄCA - JULIA TARCZEWSKA - MKS ”DWÓJKA” ZAWIERCIE

ATAKUJĄCA - OLIWIA DURKA - UKS „POGODNO” SZCZECIN

PRZYJMUJĄCA - GABRYJELA BORYS - BAS BIAŁYSTOK

ZAGRYWAJĄCA - WIKTORIA BUREK - SP. NR 18 KOSZALIN

 

            Medale oraz liczne nagrody wręczali: Poseł RP - Pan Marek Hok, Wicemarszałek Woj. Zachodniopomorskiego - Pani Anna Mieczkowska, Prezydent Kołobrzegu - Pan Janusz Gromek, Dyrektor SP-6 w Kołobrzegu - Pan Andrzej Haraj, Prezes ZZPS - Pan Janusz Kamiński, Dyrektor Sportowy SMS Police - Pan Leszek Piasecki. Gościem specjalnym był Trener Kadry Narodowej Kobiet Pan Piotr Makowski.

            Szczególne podziękowania za organizację turnieju podczas ceremonii zakończenia zawodów kierowane były do Władz Miejskich Kołobrzegu, Urzędu Marszałkowskiego, ZZPS a także do Panów Dariusza Cholki - głównego organizatora i Wojciecha Klęsk - Wiceprezesa ZZPS, Rodziców zawodniczek, miejscowych Trenerów i Nauczycieli oraz jak zawsze profesjonalnie przygotowanego spikera zawodów - Pana Wojciecha Dróżdża.

            Uczestnicy oraz ich wychowawcy gremialnie umówili się na X Jubileuszowy Turniej w 2015 roku.

czytaj więcej »

PO RAZ 9-ty Z RZĘDU W NAJBLIŻSZY WEEKEND /24-26.10.2014r./ OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MNI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT ZAGOŚCI w KOŁOBRZEGU!!!

 
IX OGÓLNOPOLSKI
TURNIEJ MINISIATKÓWKI
DZIEWCZĄT "CZWÓRKI" R.2002
KOŁOBRZEG 24-26.10.2014

ORGANIZATORZY:
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W KOŁOBRZEGU
RADZIKOWSKIE STOWARZYSZENIE OŚWIATOWE

PATRONAT:
MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ
KURATORIUM OŚWIATY
URZĄD MARSZAŁKOWSKI
STAROSTWO POWIATOWE
URZĄD MIASTA
POLSKA FUNDACJA SIATKÓWKI
ZACHODNIOPOMORSKI ZWIĄZEK PIŁKI SIATKOWEJ

PATRONAT MEDIALNY:
PORTAL- DRAFBOX
PORTAL- VOLLEYFLASH
PORTAL- LINK TO POLAND
PORTAL- POLONIA SPORT

MIEJSCE:
SALA SPORTOWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 W KOŁOBRZEGU UL.POZNAŃSKA 9

KATEGORIA:
CZWÓRKI -DZIEWCZĘTA KL.VI I MŁODSZE/R.2002 I MŁODSZE/ - 4 ZAWODNICZKI +1 REZERWOWA

UCZESTNICY:

KLUBY:
1. Zespół I -UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI /SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 KOŁOBRZEG
2. Zespół II - UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI /SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 KOŁOBRZEG/
3. MUKS "TRZYNASTKA" RADOM
4.UKS „GOLCZEWITA” GOLCZEWO
5. UKS „ŹRÓDEŁKO” KATOWICE
6. Zespół I - MOS WIELICZKA
7. Zespół II - MOS WIELICZKA
8.UKS BARNIM GOLENIÓW
9. MUKS JOKER” ŚWIECIE - – IM-CE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO
10. Zespół I – UKS "TRÓJKA" SULECHÓW -– III M-CE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO
11. Zespół II – UKS "TRÓJKA" SULECHÓW
12. UKS „RODŁO” ZŁOTÓW
13. MKS „DWÓJKA” ZAWIERCIE –MISTRZ POLSKI 2014 KINDER+SPORT
14.  UKS "ZATOKA 95" PUCK  
15. Zespół I –BAS BIAŁYSTOK – I M-CE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
16. Zespół II –BAS BIAŁYSTOK -– IV M-CE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
17. APS TPS RUMIA  
18.UKS"DWÓJKA" MILICZ
19. MUKS KRÓTKA MYSIADŁO
20. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 KOSZALIN – III M-CE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO
21.MKS CZECHOWICE -DZIEDZICE
22. SPPS ŁEBA
23. UKS „POGODNO” SZCZECIN - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48 SZCZECIN - II M-CE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO
24. UKS "VOLLEY" WAŁCZ



PROGRAM TURNIEJU


24.10.2013 /PIĄTEK/        -GRY ELIMINACYJNE OD GODZ.17.00-19.45 SET DO 15 PKT.
25.10.2013 /SOBOTA/      -GRY ELIMINACYJNE OD GODZ.9.00-13.30 SET DO 15 PKT.
26.10.2013 /NIEDZIELA /  -GRY FINAŁOWE OD GODZ.9.00-13.30 SET DO 20 PKT.
                                            OK.GODZINY 14.30 MECZ FINAŁOWY
                                            OK.GODZINY 15.00 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

ILOŚĆ ZESPOŁÓW -24
STARTUJĄ PRZEDSTAWICIELE – 9 WOJEWÓDZTW
SYSTEM ROZGRYWEK: SYSTEM "KAŻDY Z KAŻDYM" W GRUPACH
MECZ FINAŁOWY – POMIĘDZY 2  NAJLEPSZYMI  ZESPOŁAMI Z GRUPY FINAŁOWEJ O M-CA 1-6
SĘDZIOWIE – 5 SĘDZIÓW KLASY PAŃSTWOWEJ


OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA ORGANIZACJĘ TURNIEJU

TRENER UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
NAUCZYCIEL WF SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W KOŁOBRZEGU
MGR DARIUSZ CHOLKA

TEL.606 698 344
 E-MAIL d.cholka@onet.pl


 

czytaj więcej »

Zaproszenie na XXIV Ogólnopolski Listopadowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt z okazji Święta Niepodległości - Środa Wielkopolska'2014.

STAROSTA ŚREDZKI, BURMISTRZ GMINY ŚRODA WLKP.,

WZPS POZNAŃ, SZS „WIELKOPOLSKA” POZNAŃ

 UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „ŚRODA” ŚRODA WLKP.

MAJĄ ZASZCZYT ZAPROSIĆ  DO UDZIAŁU

W XXIV OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU MŁODZICZEK                

(rocznik 2000 i młodsze)

 Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

czytaj więcej »

Zachodniopomorski Fetiwal Piłki Siatkowej 2014 o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza.

czytaj więcej »

SUPERPUCHAR POLSKI KOBIET DLA KPS CHEMIK POLICE.

Mistrz ORLEN Ligi i zdobywca Pucharu Polski Chemik Police sięgnął po kolejny sukces. Zespół ten wygrał w Szamotułach mecz o Superpuchar Polski

W decydującym spotkaniu pokonał on Polski Cukier Muszynianka 3:1.  Policzanki z kompletem zwycięstw wygrały również cały turniej SGB Amica Cup Szamotuły 2014. We wcześniejszych spotkaniach pokonały one PGE Atom Trefl Sopot 3:2 oraz Impel Wrocław 3:2.

Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka 3:1 (25:20, 18:25, 25:20, 25:23)
Chemik: Agnieszka Rabka, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Mróz, Anna Werblińska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Izabela Kowalińska, Mariola Zenik (libero) oraz Sanja Malagurski, Kinga Bąk, Aleksandra Jagieło, Katarzyna Gajgał-Anioł.
Polski Cukier Muszynianka: Danica Radenkovic, Ivana Plchotowa, Sylwia Wojcieska, Karolina Różycka, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Katie Carter, Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Natalia Kurnikowska, Gabriela Jasińska, Kinga Hatala, Justyna Sosnowska.

wyniki niedzielnych spotkań:
PGE Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:2 (25:16, 23:25, 25:14, 17:25, 15:12)
mecz o Superpuchar Polski:
Chemik Police – Polski Cukier Muszynianka 3:1 (25:20, 18:25, 25:20, 25:23)

Końcowa kolejność turnieju:
1. Chemik 7 pkt
2. PGE Atom Trefl 6
3. Impel 3
4. Polski Cukier Muszynianka 2

Nagrody indywidualne:
Najlepsza libero: Agata Duajczyk
Najlepsza rozgrywająca: Izabela Bełcik
Najlepsza środkowa: Katarzyna Mróz
Najlepsza przyjmująca: Sanja Malagurski
Najlepsza atakująca: Katie Carter
Wyróżniająca się młoda zawodniczka: Magdalena Damaske
MVP turnieju SGB AMICA CUP: Deja McClandon
MVP meczu o Superpuchar: Małgorzata Glinka-Mogentale
Najsympatyczniejsza zawodniczka turnieju: Anna Werblińska.

Żródło: www.pzps.pl.

czytaj więcej »

Wielkopolski Związek piłki Siatkowej zaprasza na Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW - POZNAŃ' - październik, 2014r.

W załączeniu formularze zgłoszeniowe.

czytaj więcej »

Weekend z siatkarską ekstraklasą w województwie zachodniopomorskim był napięty i emocjonujący!

Kibice naszego województwa od piątku do niedzieli mięli okazję obęjżeć zawody piłki siatkowej kobiet i mężczyzn na najwyższym krajowym poziomie. W Bobolicach odbył się III Turniej "Orlen" Ligi Kobiet "ENERGA CUP" w związku z nadaniem miejscowemu gimnazjum i hali widowiskowo-sportowej imienia Agaty Mróz-Olszewskiej. W Połczynie Zdroju z okazji 50-lecia istnienia miejscowego MKS "Mieszko" rywalizowali siatkarze "Plus" Ligi. Jak przedstawiały wyniki poszczególnych meczów przedstawiamy poniżej.

czytaj więcej »

archiwum (przejdź do strony)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 .

Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówce



Szczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz