ZZPS » Aktualności

Aktualności

Udział zawodników mlodszych kategorii w rozgrywkach wyzszej kategorii wiekowej.


1.Dopuszcza sie do startu w rozgrywkach ZZPS w sezonie 2018/19 zawodników/czki z młodszej niższej kategorii wiekowej w juniorach/juniorce-kadet/kadetka. KAtegorii  kadet/kadetka-mlodzika/młodziczkę.

Poniższe kategorie w rozgrywkach zgodne z Regulaminem PZPS.

2.W sezonie 2018/19 obowiązują nastepujące roczniki:

- Junior 01.01.2000-31.12.2001

-Kadet 01.01.2002-31.12.2003

-Młodzik 01.01.2004 - i młodsi

 Spotkanie organizacyjne w/s rozgrywek w sezonie 2015/2016

Wydział Rozgrywek Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej serdecznie zaprasza trenerów i przedstawicieli klubów na spotkanie organizacyjne przed sezonem sportowym 2015/2016, które odbędzie się w niedzielę 6 września 2015 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej w Hotelu Szczecińskiego Domu Sportu, ul. Unisławy 29 w Szczecinie.

czytaj więcej »

Wojtek Klęsk - wspomnienie...

Odszedł od nas na zawsze Kolega, Przyjaciel, Osoba, dla której siatkówka była na co dzień czymś bardzo ważnym i niewymiernym, czymś co wielokrotnie stawiał ponad wszystko, ponad swoje zdrowie, a czasami ponad życie rodzinne.

Zaskakująca jest w takich chwilach nasza wiedza o śmierci za życia bliskich nam osób z naszego otoczenia. Czas przeszły dla tych, którzy odeszli już się nie zmieni choć byśmy wszyscy tego mocno pragnęli, naszej tęsknoty słowami nie opiszemy, ale nasza pamięć pozostanie.

Wojtek Klęsk bo to o nim wspomnienie urodzony 05.IX.1970 roku przeżył 45 lat, tylko 45 lat, odszedł  od nas zbyt szybko zadając ból najbliższej rodzinie, kolegom i przyjaciołom. Żył wśród nas, w środowisku siatkarskim bardzo blisko szanowanych przez siebie rodziców, funkcjonował na co dzień z najukochańszą dyscypliną sportu, siatkówką. Siatkówka była dla niego nie tylko sposobem na życie, była jego pasją i relikwią dnia codziennego. Cierpiał w bólu kilka ostatnich miesięcy, walczył o życie, o każdą chwilę dla siebie, dla najbliższej rodziny oraz rodziny siatkarskiej, o powrót na hale sportowe skąd odwieziony został do szpitala w marcu tego roku, gdzie nominowany był jako sędzia szczebla centralnego na kolejne zawody sportowe.  Swój ostatni mecz o życie przegrał, przegrał z przewlekłą chorobą, ale pozostawił po sobie pozytywne wartości, o których długo będziemy pamiętać i je pielęgnować. Odszedł tam gdzie nasza wiedza o życiu doczesnym jest mało wyobrażalna ale tak jest i tak zostanie.

 

Cześć  Jego Pamięci

Wojtek Klęsk swoją aktywność sportową rozpoczął jako działacz w 1993 roku jako współzałożyciel KTPS BUD-ALPA Koszalin, w którym rozpoczęto statutową działalność w zakresie szkolenia młodzieży. W 1995 roku był założycielem Siatkarskiego Towarzystwa Sportowego Kospel Koszalin, w którym piastował przez wiele lat funkcję Prezesa Klubu. Wojtek otrzymując uprawnienia sędziowskie  na szczeblu okręgowym zaangażował się w pracach organizacyjnych wydziału sędziowskiego w Okręgowym Związku Piłki Siatkowej w Koszalinie. Pod koniec lat 90-tych po okresie transformacji w ramach łączenia województw, kiedy powstało województwo Zachodniopomorskie zarządzał Delegaturą Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej pełniąc funkcję Kierownika Delegatury. Jego zaangażowanie w działalność organizacyjną spowodowało, że w kolejnych latach pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji. Był: Delegatem ZZPS przez trzy kadencje na WZD PZPS, V-ce Prezes ZZPS, przewodniczący Wydziału Rozgrywek ZZPS, V-ce przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej oraz Wydziału Sędziowskiego ZZPS, był Komisarzem Siatkówki Plażowej PZPS, był pomysłodawcą i organizatorem sztandarowej imprezy ZZPS jaką jest Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej o Puchar Bałtyku organizowany rokrocznie nad polskim Bałtykiem. Był organizatorem wielu spotkań szkoleniowych podczas których zarażał innych nowych adeptów do pracy społecznej na rzecz siatkówki. Angażując się w różne projekty znalazł czas dla siebie realizując swoją pasję jaką było sędziowanie na wszystkich szczeblach rozgrywek ZZPS i PZPS. W sezonie sportowym 1992/93 uzyskał uprawnienia do sędziowania zawodów szczebla centralnego. Lata doświadczeń, jakie zdobywał na  halach sportowych w całym kraju spowodowały awans do grupy sędziów z uprawnieniami do sędziowania meczów pierwszoligowych oraz nadanie mu  klasy państwowej PZPS. Jego całym życiem była siatkówka i to jej poświęcał się do ostatnich chwil swojego życia.

czytaj więcej »

OSTATNIE POŻEGNANIE Z WOJTKIEM KLĘSKIEM

Ostatnie pożegnainie z naszym nieodżałowanym kolegą - WOJCIECHEM  KLĘSKIEM odbędzie się w sobotę w Koszalinie w Kaplicy Cmentarza Komunalnego ul. Gnieźnieńska. Godzina rozpoczęcia uroczystości pożegniania - 13:00. ZG  

czytaj więcej »

ZMARŁ WOJTEK KLĘSK - NASZ KOLEGA I SYMPATYK SIATKÓWKI !

Dziś w nocy po długiej i cieżkiej chorobie zmarł znany w środowisku siatkarskim Wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej - Wojciech Klęsk. Inicjator i twórca Turnieju o Puchar Bałtyku, którego był jednym z organizatorów. Miał  45 lat...Ta niezwykle przykra informacja dotarła do nas w środę nad ranem. 

Wojtek od kilku miesięcy borykał się z powaznymi problemami zdrowotnymi. Był przez całe życie związany z Piłką Siatkową, której poświęcił większość swojego życia.

Sędzia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Wiceprzewodniczący Wydziału Sędziowskiego ZZPS a także Wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Był także Komisarzem i Sędzią Siatkówki Plażowej - odszedł od nas na zawsze, zbyt wcześnie, zbyt nagle...

W imieniu całego środowiska siatkarskiego składamy szczere kondolencje rodzicom oraz rodzinie Wojtka.

Datę  i miejsce Pogrzebu postaramy się przekazać Państwu niezwłocznie na naszej stronie.  ZG

 

czytaj więcej »

Komunikat nr 1 dotyczący zgłoszeń do rozgrywek ZZPS

 W załaczeniu zamieszczamy komunikat nr 01 sezon 2015-2016 dotyczący zgłoszeń do rozgrywek mistrzowskich Zachodniopomorskiego Związku Piłiki Siatkowej, w którym przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące terminów zgłaszania zespołów do rozgrywek oraz opłat startowych w nadchodzącym sezonie.

czytaj więcej »

Komunikat organizacyjny dotyczący pracy biura Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej

 Szanowni Państwo  w związku z bardzo trudną sytuacją zdrowotną naszego kolegi Wojciecha Klęsk oraz zbliżającymi się rozgrywkami sezonu 2015/16 w ZZPS a przede wszystkim w trosce o ich profesjonalne przygotowanie od strony sportowo-administracyjnej informujemy, że Prezydium Zarządu  ZZPS powierzyło Pani Joannie Radeckiej (Stępińskiej) prowadzenie biura ZZPS w miejsce czasowej nieobecności Pana Wojciecha Klęsk.

czytaj więcej »

XV Jubileuszowy Młodzieżowy Turniej o Puchar Bałtyku oraz Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek - Niechorze 2015

czytaj więcej »

Walny Zjazd Sprawozdawczy Delegatów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej

W dniu 29.06.2015 w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego Województwa Zachodniopomorskiego odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczy Delegatów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej za okres pierwszej części kadencji 2012/2016. Zjazd Delegatów to jeden z wymogów statutowych. Przewodniczący Wydziałów złożyli stosowne sprawozdania . Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawił sprawozdanie finansowe, ocenił pozytywnie pracę Zarządu ZZPS i postawił wniosek w imieniu Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Zarządowi ZZPS za okres sprawozdawczy. W głosowaniu jawnym Zarząd ZZPS otrzymał absolutorium.

Delegaci ZZPS podjęli trzy uchwały i dwa wnioski  do bieżącej realizacji. Na wniosek ZZPS - Polski Związek Piłki Siatkowej wyróżnił kilku Delegatów odznakami honorowymi.

czytaj więcej »

Informacja dla Delegatów ZZPS dotycząca Walnego Zebrania Sprawozdawczego.

W załączeniu pismo dot. Walnego Zebrania Sprawozdawczego.

czytaj więcej »

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - SZCZYRK 2015 - INFORMACJE

W związku ze zbliżającym się wyjazdem na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży - Hala, do Szczyrku przekazujemy Państwu szereg informacji związanych z tą imprezą.

Wyjazd Reprezentacji ZZPS nastąpi w dniu 26.06 -piątek.

Poniżej przedstawiamy Plan Podróży dojazdowej na OOM do Szczyrku:

godz. 12:00 - Świnoujście - Dworzec PKS  (ekipa ze Świnoujścia)

ok. godz. 13:15  Szczecin Płonia Stacja Paliw "Lotos"  (ekipy Pyrzyce ,Szczecin , Police + trenerzy)

ok. godz. 15:30 Wałcz - Gimnajzum nr 1 os. Dolne Miasto ( ekipa z Wałcza + p. K. Filipiak).

Przypominamy , że wszyscy zawodnicy i zawodniczki powinni posiadać ważne badania lekarskie (Książeczka Zdrowia Sportowca) oraz dokument tożsamości ze zdjęciem oraz podstawoay sprzet treningowy (koszulka , spodenki, buty do gry, itd) Sprzęt meczowy (koszulki , spodenki, dres) zostanie dostarczony na miejscu każdemu zawodnikowi.

Kierownikeim Rep. Woj. Zachodniopomorskiego będzie p. Jan Staniucha i w razie jakichkolwiek informacji lub wątpliwości, prosi się o kontakt pod nr. telefonu: 607 076 885607 076 885.

W Załącznikach znajdują się Listy Zgłoszniowe PZPS , które zostały przekazane organizatormo OOM 2015 w Szczyrku. ZG

czytaj więcej »

archiwum (przejdź do strony)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 .

Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz