ZZPS » Aktualności

Aktualności

CZWARTE MIEJSCE SIATKARZY "ESPADONU" SZCZECIN W TURNIEJU FINAŁOWYM MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI U - 23

ESPADON U-23

W dniach 29-30 kwietnia br. w Legionowie odbył się Turniej Finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23. W imprezie tej wziął udział także zespół "Espadonu" Szczecin, który uzyskał kwalifikację pokonując dwukrotnie zespół AZS UAM Poznań. Impreza ta została zorganizowana po raz pierwszy jako projekt pilotażowy w kontekście następnego sezonu rozgrywkowego 2017/18. Jego pomysłodawcą ze strony Polskiego Zwiżaku Piłki Siatkowej był Przewodniczący Wydziały Trenerskiego PZPS p. Zdzisław Gogol. To jego kolejna cenna inicjatywa szkolenowa dla rozwoju siatkówki.

W Legionowie zaczęło się nie najlepiej, ponieważ w sobotnim półfinale drużyna "Espadonu" uległa RCS "Cerradowi Czarnym" Radom (późniejszemu mistrzowi) 0:3. Ekipa z Radomia, wzmocniona plusligowymi graczami, wykorzystała boiskowe doświadczenie i pewnie zwyciężyła bez straty seta. Dużo ciekawiej było za to dzień później, gdy ekipa ze stolicy Pomorza Zachodniego stanęła do walki o brąz.

MOS Wola Warszawa, nasz rywal w bitwie o trzecie miejsce, świetnie rozpoczął mecz, wygrał dwa pierwsze sety i wydawało się, że możemy mieć powtórkę z ubiegłego dnia. W decydującym momencie Espadon poderwał się jednak do walki i po zaciętej grze na przewagi doprowadził do tie-breaka. Tego, mimo ogromnej ambicji i determinacji, wygrać się nie udało. MOS Wola  Warszawa wygrał dwie piłki od stanu 14:14 i przypieczętował triumf w całym meczu.

– Po dwóch setach nie mieliśmy już nic do stracenia, musieliśmy zagrać va banque. Starałem się jakoś odmienić chłopaków, przywrócić im wiarę w siebie, której brakowało na początku spotkania. Wiem, że chłopaki potrafią grać w siatkówkę, ale brakuje im wiary we własne możliwości i siły. Poza tym to ich pierwsza tak ważna impreza. Przypuszczam, że gdyby turniej był dłuższy, więcej meczów do rozegrania, nasz końcowy rozrachunek mógłby być lepszy. Mimo wszystko jestem dumny z moich zawodników, że potrafili uwierzyć w siebie i zawalczyć – czytamy na łamach strony www.mlodaliga.pl wypowiedź Artura Krulikowskiego, trenera Espadonu.

W Legionowie nasza drużyna musiała sobie radzić z bardzo trudną sytuacją kadrową. Problemy zdrowotne dopadły aż pięciu zawodników i ostatecznie na turnieju finałowym pojawiła się tylko 9-osobowa grupa grających. Oznaczało to, że trener miał ograniczone pole manewru i nie miał możliwości przeprowadzania zbyt dużej liczby zmian. Wszyscy w klubie gratulują sztabowi szkoleniowemu oraz zawodnikom zajęcia wysokiego, czwartego miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i liczą drużynie dalszych sukcesów.

Półfinał:

Espadon Szczecin U-23 - RCS Cerrad Czarni Radom     0:3

Sety: 16:25, 17:25, 17:25

Mecz o trzecie miejsce:

Espadon Szczecin U-23 -  MOS Wola Warszawa  2:3

Sety: 15:25, 18:25, 25:22, 32:30, 14:16

czytaj więcej »

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ 2017

W związku ze zbliżającym się terminem rozgrywek o Mistrzostwo Woj. Zachodniopomorskiego w Piłce Siatkowej Plażowej 2017 informujemy, iż termin tych zawodów jest zaplanowany na pierwszy weekend czerwca w Kołobrzegu tj.

02.06.2017 - Piatek - Młodziczki / Młodzicy 

03.06.2017 - Sobota - Kadetki / Kadeci

04.06.2017 - Niedziela - Juniorki / Juniorzy

W tej chwili trwają rozmowy z MOSiR Kołobrzeg w celu doprecyzowania wszelkich spraw organizacyjnych i jak tylko wszystko zostanie pozsytywnie ustalone Wydział Piłki Siatkowej Plażowej zamieści Komunukat Organizacyjny Mistrzostw 2017. 

czytaj więcej »

KPS "CHEMIK" POLICE - MISTRZEM POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET NA SEZON 2016/2017

KPS

W spotkaniu rewanżowym decydującym o tytule Mistrzyń Polski KPS "Chemik" Police pokonał "Grot -  Budowlanych" Łódź 3:1 Policzanki zdobyły tym samym Tytuł Mistrzyń Polski 2016/17. To czwarte z rzędu Mistrzostwo dla  "Chemika" Police a "szóste" w historii Klubu !!

Przekonująca wygrana 3:0  w pierwszym spotkaniu finałowym w Łodzi oznaczała, że Chemik do tytułu Mistrza Polski potrzebuje dwóch zwycięskich setów w Azoty Arenie. 

Policzanki zaczęły mecz spokojnie, a przyjezdne chciały pokazać, że nie przyjechały do Szczecina aby poddać się bez walki. Solidnie w spotkanie weszła Kaja Grobelna, która w pierwszym spotkaniu zupełnie rozczarowała. Wyrównana walka toczyła się do stanu 17:17. Następnie kąśliwą zagrywkę posłała Joanna Wołosz, punktowy blok dołożyła Katarzyna Zaroślińska. Policzanki zwyciężyły w końcówce. 

W drugiej odsłonie Chemik od początku zaczął mocnym akcentem. Długą serię trudnych serwisów posłała Wołosz, która tego dnia miała czucie w zagrywce. Policzanki szybko odskoczyły na kilka oczek. Chemik utrzymywał dokładne przyjęcie, dlatego dużo punktów zdobywał środkiem. Set atakiem z jednej nogi skończyła Agnieszka Bednarek-Kasza.

Po dwóch partiach Chemik był pewien zdobycia czwartego z rzędu mistrzostwa Polski, jednak po 10-minutowej przerwie trzeba było wyjść na parkiet i dograć spotkanie.

Utrzymanie koncentracji okazało się dość problematyczne. Budowlani nie chcieli wyjechać bez walki. Trener Jakub Głuszak desygnował na parkiet zmienniczki. Roszady jednak nie pomogły, Chemik przegrał do 22.

W kolejnej odsłonie policzanki wysoko przegrywały, jednak wtedy impuls do gry dała Aleksandra Jagieło. Kapitan Chemika skończyła kilka trudnych piłek, następnie dołożyła trudną zagrywkę. Policzanki doprowadziły do końcówki na przewagi, którą zwyciężyły po ataku Katarzyny Zaroślińskiej.

Dziękujemy wszystkim kibicom za cały wspólny sezon z Chemikiem Police, mistrzem Polski sezonu 2016/17!

czytaj więcej »

V MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MINI SIATKÓWKI W KATEGORII "CZWÓREK" DZIEWCZĄT - SZCZECIN 2017

Otwarcie 1

1-2 kwietnia w Szczecinie odbył się V Międzynarodowy Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt w kategorii „czwórek”. Zawody zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 48 i UKS Pogodno SP 48  przy współpracy z Zespołem Szkół Salezjańskich oraz UKS Pomorzanie. Organizację turnieju wspierały również kluby: UKS Orliki i UKS Kasztanek. Turniej nie odbyłby się bez licznych sponsorów. To dzięki ich wsparciu i życzliwości zawody zorganizowano  na najwyższym poziomie. A byli to: Urząd Miasta Szczecin, ENEA, ZZPS,  Sklep Sportowy Aut, Eko-Mar, Remondis, KS Chemik Police, Fundacja Polska Siatkówka, Espadon, Locus Security, UKS Pogodno, UKS Pomorzanie, RR SP 48, UKS Orliki, UKS Kasztanek oraz rodzice zawodniczek ze Szczecina.

czytaj więcej »

Prezes Jakub Markiewicz z pamiątkowym Pucharem i Medalem

W dniu 29 marca Prezes ZZPS Jakub Markiewicz otrzymał z rąk przedstawicieli Klubu Żak-Espadon Pyrzyce pamiątkowy Puchar oraz medal za zajęcie I miejsca w Turnieju Finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego kat. Młodzicy w podziękowaniu za wielką pomoc i zaangażowanie w promocję Piłki Siatkowej w Pyrzycach. Panowie Dariusz Jagiełło oraz Wojciech Pardała w imieniu Klubu jeszcze raz Bardzo Dziękują za okazaną pomoc.

czytaj więcej »

"ENEA MINI CUP 2017" - WYSTARTOWAŁA !

Za nami już pierwsze Turnieje Projektu "ENEA MINI CUP 2017". Mamy nadzieję, że poziom sportowy i organziacyjny będzie podobny, czyli wysoki jak w latach ubiegłych. Cieszymy się także, że w dalszym ciągu jest duże zainteresowanie Mini Siatkówką !

Pierwszy Turniej inaugurujący rozgrywki w tym sezonie odbył się w Szczecinku. Był to Turneij "Czwórek" dziewcząt, w którym wystartowało 11 zespołów (55 zawodniczek). Organizatorem Turneiju był MKS "GRYF" Szczecinek.

Przed nami już niebawem kolejne Turnieje wojewódzkie oraz cykl Turniejów Miejskich w Szczecinie.

Szzcegóły w Załącznikach.

 

czytaj więcej »

Szczeciński Miejski Turniej Minisiatkówki o Puchar KINDER + SPORT

Szczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej jako organizator tegorocznego Szczecińskiego Miejskiego Turnieju Minisiatkówki o Puchar KINDER + SPORT serdecznie zaprasza do udziału w zawodach.

czytaj więcej »

"ENEA MINI CUP 2017" /INFORMACJE ORGANIZACYJNE/ - PROŚBA O PRZESYŁANIE FORMULARZY ZGŁOSZENIOWYCH PRZED UDZIAŁEM W I TURNIEJU

ENEA

W związku z rozpoczęciem Turniejów Eliminacyjnych "ENEA MINI CUP 2017" prosimy wszystkich organizatorów poszczególnych Turniejów o przesyłanie Sprawozdań wg. wzoru oraz zdjęć z każdej imprezy. Dokumenty pozostałe tj. Formularze Zgłoszeniowe (obowiązkowe przed pierwszym Turniejem) , Protokoły i Sprawozdanie Sędziego Głównego z Turnieju należy przesłać do Koordynatorów poszczególnych Regionów. Dopiero po dostarczeniu tych dokumentów będą zamieszcane rankingi poszzcególnych Regionów i kategorii.

Wszystkich opiekunów poszzcególnych zespołów tj. Nauczycieli , Trenerów, itd. prosimy o przesyłanie Fromularzy Zgłoszeniowych do Koordynatorów Regionalnych - OBOWIĄZKOWO - tuż przed udziałem danego zespołu w I Turnieju eliminacyjnym. Brak przesłania Formularza może skutkować niedopuszczeniem do Turnieju lub anulowaniem wyników.

Koordynatorem głównym jest p. Paweł Szott tel. 609 316 166 a do pomocy będą Koordynatorzy odpowiedzialni za każdy Region. Poniżej podamy dane teleadresowe do Koordynatorów Regionalnych.  

czytaj więcej »

HISTORYCZNA PIERWSZA WYJAZDOWA WYGRANA KPS "ESPADON" SZCZECIN W ROZGRYWKACH PLUS LIGI !!

KPS

W końcu doczekaliśmy się pierwszej wygranej na wyjeździe, siatkarzy KPS "Espadon" Szczecin w rozgrywkach PLUS LIGI w sezonie 2016/17 ! Podopieczni Trenera Michała Gogola długo kazali czekać sympatykom siatkówki w naszym regionie na tą historyczną wygraną "Espadonu", bo aż 24 kolejki ligowe !?

W spotkaniu w Bydgoszczy siatkarze "Espadonu" pokonali tamtejszą "Łuczniczkę" 3:1 w setach (25:21-20:25-25:23-25:22).  MVP spotkania został kapitan Janusz Gałązka ! Gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwaw jakże ważnych spotkaniach w końcówce sezonu !  

czytaj więcej »

PSPS "CHEMIK" POLICE i MMKS "MARATON" ŚWINOUJŚCIE POZNALI SWOICH RYWALI W PÓŁFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK i JUNIORÓW.

PZPS

Dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie odbyło się losowanie grup Turniejów Półfinałowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. Przedstawiciele naszego województwa czyli Juniorki PSPS "Chemik" Police oraz Juniorzy MMKS "Maraton" Świnoujście losowali ze zmiennym szczęściem !

Popularne "Chemiczki" zagrają w dalekim Jarosławiu i za przeciwników będą miały zespoły BKS Stal Bielsko Biała, TS Stal Śrubiarnia SMS ŻAPN Żywiec oraz gospodarze MKS San-Pajda Jarosław.

Juniorzy "Maratonu" zagrają w stolicy a ich rywalami będą drużyny: MKS MDK Warszawa, MMKS Kędzierzyn Koźle oraz gospodarz UMKS MOS Wola Warszawa. 

Awans do Finału Mistrzostw Polski Juniorów uzyskają po 2 najlepsze zespoły z 4 grup Półfinałowych Mistzrostw Polski. Termin Turniejów Półfinałowych 17  -19.03.2017.  

W Załącznikach znajdują się zestawienia grup Półfinałowych Juniorek i Juniorów.

czytaj więcej »

archiwum (przejdź do strony)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 .

Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

x24.video

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz