ZZPS » Aktualności

Aktualności

UKS POMORZANIE-POGODNO SZCZECIN MISTRZEM WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMOERSKIEGO MŁODZICZEK

W dniach 25-26.03. w Zespole Szkół im. Łukasiewicza w Policach odbył się turniej finałowy Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Młodziczek, w którym wystąpiło sześć najlepszych drużyn rundy zasadniczej rozgrywek ZZPS. Gospodarzem turnieju był klub PSPS SMS Police.
 
 

czytaj więcej »

KINDER JOY OF MOVING- TURNIEJ ELIMINACYJNY CZWÓREK CHŁOPCÓW

MKS GRYF Szczecinek
KINDER JOY OF MOVING - TURNIEJ ELIMINACYJNY CZWÓREK CHŁOPCÓW
W dniu 20.03. w Pyrzycach odbył się turniej eliminacyjny Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w mini siatkówce w kat. CZWÓRKI chłopców. Zawody mogły się odbyć dzięki uprzejmości klubu LMKS ZAK Pyrzyce - gospodarza turnieju.
 
 

czytaj więcej »

NOWE WYBORY DELEGATÓW NA WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO WYBORCZE ZZPS

Szanowni Państwo, w związku z brakiem możliwości przeprowadzenia Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów w dniu 11.09.2020 roku - Uchwałą Zarządu ZZPS z dnia 22.03.2021 roku został wyznaczony nowy termin na 10.05.2021 roku.
 
 
 

czytaj więcej »

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZASAD DZIAŁALNOŚCI W OBSZARZE SPORTU W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI OD 20 III

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi zasad działalności klubów i kontynuowania rozgrywek piłki siatkowej i mini siatkówki w kraju, nadmieniamy że na stronie internetowej gov.pl ukazała się informacja związana z opublikowanym w piątek rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w dniach od 20 III do 9 IV br..Wynika z niej jednoznacznie, że treningi i mecze dla drużyn biorących udział w rozgrywkach mistrzowskich mogą być kontynuowane przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Poniżej fragment artykułu:
 
 
 

czytaj więcej »

KINDER+SPORT ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE TRÓJEK CHŁOPCÓW

Klub SGS Goleniów po raz kolejny podjął się organizacji turnieju dla najmłodszych adeptów siatkówki w woj. Zachodniopomorskim. Tym razem były to eliminacje wojewódzkie w mini siatkówce w kategorii TRÓJEK Chłopców.
Organizator wykazał się pełnym profesjonalizmem i wywiązał się z zadania znakomicie. Zawody mogły zakończyć się pełnym sukcesem organizacyjnym również dzięki wsparciu Firmy ASPROD z Goleniowa, która ufundowała słodki poczęstunek dla uczestników oraz Pana Jacka Biegasiewicza- Prezesa Firmy STALPRO ze Szczecina fundatora upominków dla zawodników.
W zawodach wzięło udział 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupach rywalizowano systemem "każdy z każdym".
Rywalizację w swoich grupach zwyciężyły drużyny:
AS 13 Koszalin w składzie: BAJOWSKI Daniel, WIŚNIEWSKI Kacper, ŚLEDZIŃSKI Bartosz, ZALEWSKI Jakub i LISOWSKI Dawid-trener Grzegorz Drętkiewicz
oraz
MKS MIESZKO Połczyn Zdrój I w składzie: KSIĄŻEK Jan, WALKOWIAK Antoni, KLOC Antoni, SINCZEWSKI Natan i LIPIŃSKI Aleksander- trener Wojciech Halec.
Na wyróżnienie zasługują również zespoły: KS STOCZNIA M&W Darłowo I- trener Edmund Surdel oraz MKS MIESZKO Połczyn Zdrój II- trener Wojciech Halec.
Do półfinału wojewódzkiego awansowały wszystkie drużyny.
Zarząd ZZPS kieruję specjalne słowa podziękowania dla Pani Ewy Mackiewicz i Pana Sebastiana Zaremby za wzorową organizację zawodów.
 
 
 
 
 
 
 
 

czytaj więcej »

KINDER+SPORT ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE W KAT.DWÓJEK DZIEWCZĄT-Podsumowanie

KINDER+SPORT ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE W KAT.DWÓJEK DZIEWCZĄT
DWÓJKI dziewcząt to najliczniej obsadzona kategoria Mistrzostw Województwa w mini siatkówce. Zgłoszone zostały 44 zespoły.
Startujących podzielono na trzy grupy regionalne a w każdej z nich rywalizacja odbywała się w innej miejscowości.
SZCZECINEK
Klub MKS GRYF Szczecinek zorganizował turniej dla 15 zespołów, które podzielono na 3 grupy po 5 drużyn.
W grupach grano systemem "każdy z każdym".
Zwycięzcami poszczególnych grup zostały:
MKS MIESZKO Połczyn Zdrój I w składzie: DROHULA Kornelia, ZIELINSKA Lena, OSOWSKA Alina- trener Janusz Podpora
oraz
GA MKS GRYF Szczecinek I w składzie: KOZERA Anna, LESYK Lena, MICHALSKA Urszula
a także
GA MKS GRYF Szczecinek II w składzie: ŚWIĄDER Alicja, SZCZEPANIAK Zofia, GRYGORCEWICZ Wiktoria.
Trenerem obu szczecineckich zespołów jest Pani Dorota Gutowska.
Do półfinału wojewódzkiego awansowało 10 drużyn.
CZAPLINEK
KPS Czaplinek był gospodarzem drugiego z turniejów eliminacyjnych DWÓJEK dziewcząt. Ilość drużyn i system rozgrywek był taki sam jak w Szczecinku.
Zawody zostały zdominowane przez zespoły SP 18 Koszalin, które zwyciężyły rywalizację we wszystkich trzech grupach.
Składy zwycięskich drużyn:
SP 18 Koszalin I-BIELECKA Paula, DĄBROWSKA Aleksandra
SP 18 Koszalin III-SOBOWSKA Maja, NOWAK Martyna
SP 18 Koszalin IV-TARLACH Nadia, CZERWIŃSKA Laura
trenerkami są: Marzena Murawska i Karolina Kurdziel.
Do kolejnego etapu awansowało 10 drużyn.
SZCZECIN
Organizatorem zawodów okręgu szczecińskiego był klub UKS POGODNO-POMORZANIE SP 48 Szczecin. Na hali przy ul. Czorsztyńskiej stawiło się 14 ekip. System rozgrywek-podobny jak w innych grupach.
Najwyższą formę i zwycięstwa w swoich grupach zanotowały zespoły:
UKS BUKOWE Szczecin I w składzie: MATCZAK Zuzanna, ADAMCZEWSKA Lena, UŚCINOWICZ Wiktoria- trener Agnieszka Beyer -Michoń i Alicja Kuś
oraz
UKS VOLLEY 71 Szczecin I w składzie: DORAWA Martyna, LEMAŃSKA Julia i ROZDEBA Wiktoria
a także:
UKS VOLLEY 71 Szczecin IV w składzie: SZAFRAŃSKA Nikola, SUŁEK Weronika, HRECZYŃSKA Amelia- trenerem obu zespołów jest Karolina Kijana.
Awans do turnieju półfinałowego uzyskało 10 drużyn.
Półfinał Mistrzostw Województwa w mini siatkówce DWÓJEK dziewcząt odbędzie się w dniu 8.05.br. w Gryficach.
Zarząd Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej składa podziękowania Państwu: Dorocie Gutowskiej, Krzysztofowi Rosiakowi, Małgorzacie Wrońskiej, Tomaszowi Nitzlerowi i Tomaszowi Nowakowi za wzorowe przeprowadzenie imprez oraz dla Pana Jacka Biegasiewicza prezesa firmy STALPRO Szczecin za ufundowanie nagród.
 
 
 

czytaj więcej »

KINDER+SPORT ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE W KAT. CZWÓREK DZIEWCZĄT

KINDER+SPORT ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE W KAT. CZWÓREK DZIEWCZĄT
W dniu 14.03. na hali Zespołu Szkół im. Łukasiewicza w Policach odbył się turniej eliminacyjny Mistrzostw Województwa w kat. dziewcząt do lat 13, w której mecze rozgrywane są w zespołach czteroosobowych. Gospodarzem i organizatorem zawodów był klub UKS SMS Police.
W zawodach wystartowało 15 drużyn. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w których rywalizowano systemem "każdy z każdym".
Bardzo wysoką formę -co skutkowało zwycięstwami w swoich grupach eliminacyjnych, zaprezentowały zespoły:
AKADEMIA MŁODZIEŻOWEJ PIŁKI SIATKOWEJ z Kołobrzegu w składzie: WOŻNIAK Zuzanna , KAZARYN Oliwia, JASIŃSKA Magdalena, Kucharska Zuzanna, PRZEŚLUGA Aleksandra i NIKIEL Zofia- trener Agnieszka Ciechanowicz
a także:
UKS POGODNO POMORZANIE SP 48 VOLLEY 71 Szczecin w składzie: GREJMAN Barbara, WARCHOŁ Maja, WILANOWSKA Zofia, STEFAŃCZYK Lena i POBORSKA Oliwia
oraz
UKS POGODNO POMORZANIE SP 48 Szczecin w składzie: DĄBKIEWICZ Anna, GRANAT Amelia, PISKOROWSKA Hanna, BARAŃSKA Zuzanna, SULEJ Zuzanna
Trenerami obu drużyn są Małgorzata Wrońska , Małgorzata Knyrek i Tomasz Nowak.
Sędzią Głównym był Pan Zbigniew Maciejewski.
Szczególne podziękowania należą się Panu Emilowi Wysockiemu, trenerowi UKS SMS Police, który zorganizował zawody oraz dla Pana Jacka Biegasiewicza prezesa firmy STALPRO Szczecin za ufundowanie nagród.
Wszystkie zespoły awansowały do turnieju półfinałowego Mistrzostw Województwa, który odbędzie się w dniu 17.04. w Gryficach.

czytaj więcej »

PRZYGOTOWANIA DO XXI MŁODZIEŻOWEGO MIĘDZYNARODOWEGO PUCHARU BAŁTYKU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ NABIERAJĄ TEMPA

 
Z nieukrywaną radością informujemy, że Pan Olgierd Geblewicz- Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego objął patronatem naszą imprezę. Turniej odbędzie się w dniach 30.06.-4.07.br w Kołobrzegu. Organizatorami są ZZPS i OSiR Kołobrzeg. Będzie się działo.

czytaj więcej »

FINAŁ WOJEWÓDZKI MŁODZIKÓW-SSP1/UKS BRONEK KOSZALIN ZE ZŁOTEM

W dniach 6-7.03. 2021r. na hali II LO w Koszalinie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Młodzików. Gospodarzem i organizatorem zawodów był klub SSP1/UKS BRONEK Koszalin.
Po kilku miesiącach zmagań w rundzie zasadniczej spośród 12 zespołów biorących udział w rozgrywkach, do finału awansowało 6 z najlepszym bilansem. Zostały one podzielone na dwie grupy. W grupie X znalazły się zespoły UKS OPP Powiat Kołobrzeski, KS STOCZNIA M&W Darłowo i AS 13/LOLEK Koszalin. W grupie Y obok gospodarzy znalazły się UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pom. i UKS BŁYSKAWICA Szczecin. W grupach rywalizowano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.
W swoich grupach pewnie zwyciężały dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej OPP Kołobrzeg i Bronek Koszalin zajmując I miejsca w fazie grupowej. Drugie miejsca przypadły zespołom z Drawska Pomorskiego i Darłowa.
Wymieniona czwórka awansowała do ścisłego finału kontynuując grę "każdy z każdym" z zaliczeniem wyników spotkań w fazie grupowej. Następnego dnia w pierwszym meczu team z Kołobrzeżanie prowadząc spokojna grę wygrali 2:0 z rówieśnikami z Drawska Pomorskiego a niedługo potem bardzo podobny przebieg miał mecz pomiędzy BRONKIEM Koszalin i STOCZNIĄ Darłowo. Z bezpieczną przewagą zwyciężył Koszalin.
Na podstawie wcześniejszych wyników stało się jasne , że mecz pomiędzy OLIMPIJCZYKIEM IMSO Drawsko Pom. i STOCZNIĄ M&W Darłowo zdecyduje o tym kto zdobędzie brązowe medale Mistrzostw Województwa. Od początku rytm grze nadawali siatkarze z Darłowa pewnie wygrywając w dwóch setach do 18 i 15. Drawszczanie osłabieni brakiem kontuzjowanego dzień wcześniej czołowego zawodnika nie zdołali przeciwstawić się dobrze dysponowanemu rywalowi.
Nadszedł czas na długo oczekiwany finał. Po przeciwnych stronach siatki stanęły nie pokonane zespoły OPP Kołobrzeg i BRONKA Koszalin. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Drużyny na zmianę wychodziły na prowadzenie grając punkt za punkt. Więcej zimnej krwi w końcówkach setów zachowali zawodnicy z Koszalina wygrywając 25:22 oraz 25:23 zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Województwa Zachodniopomorskiego w sezonie 2020/2021.
Puchary medale i nagrody indywidualne wręczali: prezes ZZPS p. Dariusz Jagiełło oraz były wielokrotny reprezentant Polski p. Marcin Nowak.
KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU FINAŁOWEGO
1. SSP1/UKS BRONEK Koszalin w składzie:
Jakub Chmiel, Jakub Bilski, Paweł Połaniecki, Mateusz Suszyński,
Mateusz Żurek, Aleksy Milart, Witek Romanowski, Igor Piotrowski
trenerzy: Jarosław Piotrowski i Paweł Szott
2.UKS OPP Powiat Kołobrzeski-trenerzy Dariusz Cholka,
Robert Szpak
3.KS STOCZNIA M&W Darłowo trenerzy Jacek Surdel
Edmund Surdel
4. UKS OLIMPICZYK Drawsko Pom.-trener Piotr Łuczak,
5.AS13/LOLEK Koszalin
6.UKS BŁYSKAWICA STALPRO Szczecin
Zarząd Wydział Rozgrywek Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej skład podziękowania dla kierownictwa klubu SSP1/UKS BRONEK Koszalin za wzorową organizację zawodów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

czytaj więcej »

Egzamin na Trenera piłki siatkowej PZPS ponownie na terenie zachodniopomorskiego

czytaj więcej »

archiwum (przejdź do strony)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 . 74 . 75 . 76 . 77 . 78 . 79 .

Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

x24.video

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz