ZZPS » Aktualności » Awanse sędziów siatkówki plażowej ZZPS.

Awanse sędziów siatkówki plażowej ZZPS.

W dniach 17-19 maja bieżącego roku, w Katowicach i Mysłowicach odbyło się coroczne, przedsezonowe szkolenie dla sędziów i komisarzy oraz kandydatów na sędziów szczebla centralnego siatkówki plażowej PZPS. Po trzydniowym kursie unifikacyjnym, jego uczestnicy z naszego województwa powrócili do Koszalina ze sporym sukcesem. Paweł Sołtysiak - na podstawie ubiegłorocznego rankingu sędziów głównych i komisarzy jak również w wyniku tegorocznych egzaminów uzyskał awans i uprawnienia do sędziowania Mistrzostw Polski mężczyzn na sezon 2013. Analogicznie na podstawie identycznych zasad - wyższe uprawnienia - do sędziowania Mistrzostw Polski kobiet począwszy od nowego sezonu uzyskał Artur Dzięcielski. Kandydat na sędziego siatkówki plażowej PZPS - Sylwia Stańczyk, zdała pomyślnie egzaminy (praktyczny i teoretyczny) i w 2013 roku będzie mogła sędziować zawody młodzieżowe siatkówki plażowej organizowane przez PZPS.

Wśród sędziów siatkówki plażowej szczebla centralnego którzy, posiadają uprawnienia do prowadzenia  zawodów MP mężczyzn jest jeszcze Grzegorz Sołłtysiak, który również pozytywnie zaliczył szkolenie przedsezonowe.

W szkoleniu sędziów i komisarzy uczestniczył również Wojciech Klęsk (były sędzia siatkówki plażowej szczebla centralnego PZPS), który kolejny - siódmy już raz z rzędu uzyskał uprawnienia do pełnienia funkcji Komisarza Siatkówki Plażowej PZPS.


Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz