ZZPS » Aktualności » Brąz UKS OPP-Powiat Kołobrzeski w turnieju finałowym Orlik-Volleymania.

Brąz UKS OPP-Powiat Kołobrzeski w turnieju finałowym Orlik-Volleymania.

W miniony weekend zakończyła się już trzecia edycja ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania. Rozgrywki organizowane są od 2011 roku na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Organizatorami rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt finansowany jest z budżetu państwa.
Trzecia edycja turnieju organizowana w 2013 roku swoim zasięgiem obejęła szesnaście województw na terenie całej Polski. Zawodnicy i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych rywalizowali podczas 128 turniejów na 64 Orlikach. Cały turniej podzielony został na 3 etapy - regionalny, makroregionalny i finał ogólnopolski w Poznaniu.

Uczennice i uczniowie  Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu przeszli pierwsze dwa etapy ( Koszalin i Gorzów Wielkopolski ) i awansowali do finału ogólnopolskiego, który odbył się w dniach 27-28 września b.r. w którym ogółem wzięło udział około 1000 osób.

Siatkarki z klasy sportowej osiągnęły wspaniały sukces i z Poznania przywiozły do Kołobrzegu brązowy medal z tego turnieju. Rozegrały ponad 10 spotkań i uległy w półfinale zespołowi Sandecji Nowy Sącz, ale w meczu o brązowy medal mimo dużego zmęczenia wygrały i stanęły na 3 stopniu podium całego turnieju.

Nasi siatkarze z kolei w turnieju finałowym nie wyszli z grupy eliminacyjnej, ale pokazali się z bardzo dobrej strony rywalizując na równi z najlepszymi zespołami w turnieju ( mecz z późniejszymi srebrnymi medalistami - MOS WOLA WARSZAWA przegrany po znakomitej walce ). Dużym osłabieniem chłopaków była kontuzja podstawowego zawodnika na kilka dni przed finałowym turniejem. Warto też dodać, że klasa ta jest objęta ogólnopolskim programem Siatkarskie Ośrodki Szkolne.