ZZPS » DOBRA POSTAWA ZACHODNIOPOMORSKICH SIATKARZY NA TURNIEJU NADZIEI OLIMPIJSKICH W SPALE

DOBRA POSTAWA ZACHODNIOPOMORSKICH SIATKARZY NA TURNIEJU NADZIEI OLIMPIJSKICH W SPALE

W dnaich 9-11.10.2016 odbyła się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale XXVII edycja TURNIEJU NADZIEI OLIMPIJSKICH dla chłopców z rocznika 2001. Podczas tej imprezy, w ktróej uczestniczą reprezentacje 16 województw zawodnicy są sprawdzani pod kątem szkolenia centralnego PZPS. Z tego Turnieju najlepsi i najbardziej perspektywiczni zawodnicy trafiają do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale i są w większości przypadków późniejszymi reperezentantami Polski w kategoriach młodzieżowych Kadetów i Juniorów. Z wcześniejszych edycji TNO do szkolenia centralnego z naszego województwa trafiali tacy zawodnicy jak: Michał Ruciak, Michał Kubiak, Paweł Kolec, Konrad Prusakowski, Marcin Olichwer - wszyscy później zdobywali medale M. Europy lub Świata w kat. młodzieżowych. Jest to wstęp do siatkówki na wyższym poziomie i początek wielu karier zawodowych siatkarzy.

W tym roku nasza Reprezentacja z woj. Zachodniopomorskiego,którą opiekują się trenerzy Artur Kulikowski i Tomasz Nowak pilnie przygotowywała sie do tej imprezy już od kliku miesięcy. Nasza kadra w sierpniu przebywała na Zgrupowaniach w Szczecinku oraz szkoliła się na Konsultacji w Świnoujściu. Z dużymi nadziejami zawodnicy oraz sztab trenerski jechali na tegoroczny TNO do Spały. W rezultacie rozegranych 6 spotkań w Spale Nasza druzyna zajęła 7 lokatę chociaż do gry o podium było naprawdę blisko. Poniżej zamieszcamy wyniki końcowe Turnieju oraz skład naszego zespołu na tegoroczny Turniej Nadzei Olimpijskich. Z naszej reprezentacji do szkolenia centralnego został powołany Michał Nowakowski - Maraton Świnoujście, który niebawem powróci do Spały na Konsulatcje Kadry Polski Mini Kadetów.


Skład Reprezentacji Woj. Zachodniopomorskeigo chłopców na TNO 2106: Michał Nowakowski, Wojciech Nowicki, Szymon Kin, Jakub Michalski, Kacper Pestka - Maraton Świnoujście, Hubert Rybicki, Bartosz Kopiński, Mikołaj Wyrzykowski, Jakub Nowak, Oliwier Nowak - KS Espadon Szczecin, Dawid Toboła i Rafał Lal - ŻAK-Espadon Pyrzyce

Wyniki gier:

ZACH-POM   --  ŚLĄSKIE  0:2

ZACH-POM   --  PODLASKIE 2:0

ZACH-POM  --  ŚWIĘTOKRZYSKIE 1:2

ZACH-POM  --  LUBUSKIE 0:2

ZACH-POM  -- PODKARPACKIE 0:2

mecz o 7 miejsce TNO: ZACH-POM  --  DOLNOŚLĄSKIE 2:0Pliki do pobrania

Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz