ZZPS » KOLEJNA BARDZO CIEKAWA KURSOKONFERENCJA SZKOLENIOWA ZZPS / CHEMIK POLICE !

KOLEJNA BARDZO CIEKAWA KURSOKONFERENCJA SZKOLENIOWA ZZPS / CHEMIK POLICE !

Trener Rep. Polski Kobiet J. Nawrocki

Kolejnym sukcesem organizacyjnym, zakończyła się druga już w tym sezonie Kursokonferencja Szkoleniowa dla naszych Trenerów, Instruktorów i Nauczycieli. W sali konferencyjnej Hali "Azoty Arena" przybyło aż 64 szkoleniowców ! Ciekawostką był fakt, iż do Szczecina zjechało kilkoro trenerów z Polski, którzy już wcześniej słyszeli o ciekawych i profesjonalnych Szkoleniach organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej ! Dla przypomnienia 30 września 2016 roku podczas inuguracji rozgrywek Plus Ligi partnerem ZZPS był KPS "Espadon" Szczecin (67 trenerów) a tym razem współorganizatorem Kursokonferencji był KPS "Chemik" Police.

 


Widać, iż zapotrzebowanie na tego typu doszkalanie trenerów jest ze wszech miar wskazane ! Nie tylko liczba uczestników Kursokonferencji, jej atrakcuyjny program ale także obecność na sali konferencyjnej aktualnych Szkoleniowców Reprezentacji Polski Kobiet w osobach Jacka Nawrockiego i Waldemara Kawki, sprawiła, że prestiż tego typu działań to skok jakościowy do poprzednio organziowanych szkoleń. Dla przypomnienia informujemy, iż we wrześniu gościliśmy trenera ZAKSY Kędzierzyn Koźle a obecnie nowego selekcjonera Reprezentacji Polski Mężczyzn - Ferdinando de Giorgi oraz Prezesa ZAKSY Sebastiana Świderskiego !

Obecna Kursokonferencja to zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Prelegentami podczas Szkolenia byli I Trener KPS "Chemik" Police -Jakub Głuszak a takze jego asystenci: Jakub Krebok i Marek Mierzwinski. Sztab szkoleniowy "Chemika" Police przedstawił ciekawe spojrzenie na działnia w systemie gry: "BLOK -OBRONA", zarówno w aspekcie taktycznym jak i technicznym. Głowny Trener Fizjoterapeuta KPS "Chemik" Police - p. Rafał Antczak w skondensowanej formule omówił przebieg Treningu Funkcjonalnego oraz sposoby zapobiegania urazom w Siatkówce.

Zajęcia praktyczne to trening zespołu Młodej Orlen Ligi, który poprowadzili trenerzy M. Mierzwiński, J. Krebok i R. Antczak a ostatnim akcentem były zajęcia na Siłowni. Poprowadził je Trener Przygotowania Motorycznego KPS "Espadon" Szczecin p. Maciej Michalik. Były to głównie zajęcia w demonstracji prawidłowej pracy na Siłowni z młodymi siatkarkami i siatkarzami. Trener M. Michalik zwrócił też uwagę na rozwage w działaniach na Siłowni z młodymi adeptami siatkówki tak aby przede wszystkim służyły one ich rozwojowi a nie problemom zdrowotnym. 

Na zakńczenie Kursokonferencji Pzrewodniczący Wydziału Szkolenia ZZPS p. Z. Gogol wraz z Dyrektorem Zarządzającym KPS "Chemik" Police p. R. Aniołem podsumowali Szkolenie i wykorzystując obecność Trenera Rep. Polski Kobiet p. Jacka Nawrockiego, wrączyli wszystkim uczestnikom Certyfikaty oraz upominki ufundowane przez KPS "Chemik" Police. Ponadto każdy uzcestnik Kursokonferencji otrzymał bezpłatne wejściówki na mecz Ligi Mistrzyń "Chemik" Police -IMOCO Volley Conegliano.

Podsumowując, należy stwierdzić wysoki poziom obu Szkoleń zaproponowanych naszym trenerom z regionu. Cieszymy się, iż zainteresowanie jest bardzo duże i mamy nadzieję, że kolejne Kursokonferencje orgazniowane przez ZZPS będą miały podobny, stojący na wysokoim poziomie organziacyjnym jak i zawodowym, charakter ! Najbliżsą okazją do tego mogą być Finały Mistrzostw Europy Mężczyzn orgazniowane w Polsce a także w Szczecinie w dniach 25 - 27 sierpnia br. ?Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz