ZZPS » KPS "CHEMIK" POLICE - MISTRZEM POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET NA SEZON 2016/2017

KPS "CHEMIK" POLICE - MISTRZEM POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET NA SEZON 2016/2017

KPS

W spotkaniu rewanżowym decydującym o tytule Mistrzyń Polski KPS "Chemik" Police pokonał "Grot -  Budowlanych" Łódź 3:1 Policzanki zdobyły tym samym Tytuł Mistrzyń Polski 2016/17. To czwarte z rzędu Mistrzostwo dla  "Chemika" Police a "szóste" w historii Klubu !!

Przekonująca wygrana 3:0  w pierwszym spotkaniu finałowym w Łodzi oznaczała, że Chemik do tytułu Mistrza Polski potrzebuje dwóch zwycięskich setów w Azoty Arenie. 

Policzanki zaczęły mecz spokojnie, a przyjezdne chciały pokazać, że nie przyjechały do Szczecina aby poddać się bez walki. Solidnie w spotkanie weszła Kaja Grobelna, która w pierwszym spotkaniu zupełnie rozczarowała. Wyrównana walka toczyła się do stanu 17:17. Następnie kąśliwą zagrywkę posłała Joanna Wołosz, punktowy blok dołożyła Katarzyna Zaroślińska. Policzanki zwyciężyły w końcówce. 

W drugiej odsłonie Chemik od początku zaczął mocnym akcentem. Długą serię trudnych serwisów posłała Wołosz, która tego dnia miała czucie w zagrywce. Policzanki szybko odskoczyły na kilka oczek. Chemik utrzymywał dokładne przyjęcie, dlatego dużo punktów zdobywał środkiem. Set atakiem z jednej nogi skończyła Agnieszka Bednarek-Kasza.

Po dwóch partiach Chemik był pewien zdobycia czwartego z rzędu mistrzostwa Polski, jednak po 10-minutowej przerwie trzeba było wyjść na parkiet i dograć spotkanie.

Utrzymanie koncentracji okazało się dość problematyczne. Budowlani nie chcieli wyjechać bez walki. Trener Jakub Głuszak desygnował na parkiet zmienniczki. Roszady jednak nie pomogły, Chemik przegrał do 22.

W kolejnej odsłonie policzanki wysoko przegrywały, jednak wtedy impuls do gry dała Aleksandra Jagieło. Kapitan Chemika skończyła kilka trudnych piłek, następnie dołożyła trudną zagrywkę. Policzanki doprowadziły do końcówki na przewagi, którą zwyciężyły po ataku Katarzyny Zaroślińskiej.

Dziękujemy wszystkim kibicom za cały wspólny sezon z Chemikiem Police, mistrzem Polski sezonu 2016/17!


Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:19,25:20,22:25,26:24)

Chemik: Jagieło, Werblińska, Zaroślińska, Wołosz, Bednarek-Kasza, Veljković, Zenik (l.), Krzos (l.k, Blagojević, Gajgał-Anioł, Smarzek. 

MVP: Aleksandra JagiełoNewsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz