ZZPS » Minisiatkówka » MINISIATKARKI POD KOŁOBRZESKĄ SIATKĄ

MINISIATKARKI POD KOŁOBRZESKĄ SIATKĄ

Nie ma mocnych na BAS Białystok

 

W dniach 25-27.10.2013 w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu odbywał się Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej w kategorii „czwórek” rocznik 2001.

Turniej został zorganizowany dla 24. zespołów z całej Polski.

W piątek i sobotę rozegrano 84 mecze eliminacyjne na trzech boiskach w trzech grupach po 8 zespołów. Gry odbywały się systemem „każdy z każdym”; grano jednego seta do 20 pkt. Po grach eliminacyjnych zostały utworzone cztery grupy finałowe, składające się z 6 zespołów i grające o miejsca: 1-6, 7-12, 13 -18, 19 -24.


Wszystkie mecze "gwizdali" sędziowie klasy „państwowej” szczebla centralnego w tym między innymi Andrzej Kowalski i Wojciech Klęsk z województwa zachodniopomorskiego oraz Łukasz i Rafał Mischke z województwa wielkopolskiego, co jest ewenementem na tego rodzaju turnieju. Warto dodać, że sędziowie ci wszystkie mecze prowadzili społecznie, podnosząc w ten sposób prestiż i rangę zawodów. Serdeczne podziękowanie dla Pana Wojciecha Klęsk - v-ce prezesa ZZPS, z którego inicjatywy sędziowie przyjęli zaproszenie.

W czasie Turnieju uczestnicy mieli możliwość skorzystania z AQUAPARKU MILLENIUM oraz zwiedzania Kołobrzegu i jego atrakcji, a że jak co roku pogoda dopisała, wiele drużyn mogła zobaczyć morze oraz piękne plaże nad Bałtykiem.

Niedziela to gry finałowe w grupach, po których zostały wyłonione najlepsze zespoły turnieju i wyróżniające się zawodniczki. 

Klasyfikacja turnieju:

1.    BAS Białystok zespół I
2. SP 9 Rumia
3. UKS "JOKER" Świecie zespół I
4. UKS "ŹRÓDEŁKO" Katowice - Mosir Czechowice- Dziedzice
5. UKS " TRZYNASTKA" Radom zespół I
6. UKS "POGODNO" Szczecin- SP 48 szczecin
7. UKS " Volley" Wałcz
8. BAS Białystok zespół II
9. MKS Zawiercie
10. UKS "MORENA" Miastko
11. UKS "DWÓJKA" MILICZ
12. SP 18 Koszalin
13. SP 74 Szczecin - UKS "ORLIKI' SZCZECIN
14. UKS "RODŁO"Złotów
15. UKS "Trójka" Sulechów zespół I
16. UKS "ZATOKA 95" Puck zespół I
17. UKS "TRZYNASTKA " Radom zespół II
18. UKS "ZATOKA 95" Puck zespół II
19. UKS "JOKER" Świecie zespół 2
20. KAEMKA Starogard Gdański
21. UKS "TRÓJKA' Sulechów zespół 2
22. UKS OPP Powiat Kołobrzeski zespół I
23. SPPS Łeba
24. UKS OPP Powiat Kołobrzeski zespół II


Po rozegranych meczach nastąpiła najprzyjemniejsza część Turnieju – czyli wręczanie nagród, które wręczała v-ce Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Pani
Anna Mieczkowska, poseł na Sejm RP - Marek Hok, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu - Andrzej Haraj, v-ce prezes ZZPS - Wojciech Klęsk, Paweł Pawlak - członek Rady Powiatu oraz v-ce prezes Radzikowskiego Stowarzyszenia Oświatowego - Henryk Placak.

Dzięki licznym sponsorom i ludziom dobrej woli organizatorzy mogli nagrodzić wszystkie uczestniczki i ich trenerów nagrodami.

Najlepsza zawodniczka turnieju – Anna Trusiewicz, reprezentująca I zespół BAS Białystok, otrzymała odtwarzacz multimedialny ufundowany przez firmę TOSHIBA.

Najlepszym trenerem został Brunon Borek z BAS BIAŁYSTOK, którego zespół wygrał turniej, a jego zawodniczka otrzymała tytuł MVP. W nagrodę otrzymał dysk twardy 1TB, ufundowany przez firmę TOSHIBA.

Wyróżniono cztery najlepsze zawodniczki Turnieju, które otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski i puchary od ZZPS:

Emilia Dzedzej - BAS Białystok
Paulina Damaske - SP 9 Rumia
Maja Doroszewska - UKS "JOKER" Świecie
Natalia Ciesielska - UKS "ŻRÓDEŁKO" Katowice

Listy gratulacyjne i podziękowanie dla wszystkich trenerów za udział w turnieju przekazał i wręczył poseł na Sejm RP – Marek Hok.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim firmom i osobom, które wspomogły turniej, a w szczególności:

FUNDACJI POLSKIEJ SIATKÓWKI – za puchary dla miejsc 1-8
ZACHODNIOPOMORSKIEMU ZWIĄZKOWI PIŁKI SIATKOWEJ - za ufundowanie medali dla zespołów, które zajęły miejsca 1-3 i pucharów dla najlepszych zawodniczek zawodów
URZĘDOWI MARSZAŁKOWSKIEMU WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO – za ufundowanie nagród rzeczowych dla najlepszych zawodniczek i zespołów z miejsc 1-2
Firmie ZIAJA za ufundowanie nagród dla trzech pierwszych zespołów i trenerek.
MARKETING CROPP za ufundowanie nagród dla trzech pierwszych zespołów
GRUPIE ALIANZ POLSKA za ufundowanie nagród dla I zespołu
Firmie BUDIMEX S.A za ufundowanie nagród dla II zespołu
CENTRALNY DOM MAKLERSKI PEKAO S.A. za ufundowanie nagrody za III miejsce
Firmie AMPOL z Warszawy za ufundowanie dla wszystkich okolicznościowych koszulek z logiem turnieju.
Firmie TOSHIBA za ufundowanie  upominków dla wszystkich uczestniczek.

W szczególny sposób organizatorzy dziękują:

Bank BPS S.A., ING BANK ŚLĄSKI S.A, PGE S.A., WYDAWNICTWO G+J RBA Sp. z o.o. & Co. SPÓŁKA KOMANDYTOWA, BANK POCZTOWY S.A., BARLINEK, FIGIEL SP. Z O. O., WODOCIĄGI MIELNO, COLO, GOSPODARSTWO ROLNE - ANDRZEJ SZOSTAK

Organizatorzy dziękują także wszystkim innym firmom, instytucjom i urzędom wspierającym organizację turnieju za ich przychylność, wspaniałomyślność, bezinteresowność i pomoc. Każda pomoc, nawet symboliczna, jest dla organizatora bezcenna. I za tę pomoc składam serdeczne dziękuję! – powiedział Dariusz Cholka, organizator turnieju.

Wszyscy sponsorzy turnieju:

FUNDACJA BKG im.J.K.STECZKOWSKIEGO, BANK BPS S.A., PGE S.A., m-BANK-SPONSORING, ORLEN OIL Sp. Z O.O., MARKETING CROPP, CENTRALNY DOM MAKLERSKI PEKAO S.A., WIELKOPOLSKI ZWIĄZEK PRACODAWCÓW LEWIATAN, ING BANK ŚLĄSKI S.A., LASY PAŃSTWOWE, WYDAWNICTWO G+J RBA Sp. z o.o. & Co. SPÓŁKA KOMANDYTOWA, DOM MAKLERSKI BANK OCHRONY ŚRODOWISKA, NARODOWY BANK POLSKI, WYDAWNICTWO NAUKOWE PWN SPÓŁKA AKCYJNA, COMMUNICATION UNLIMITED Sp. z o.o., ORBIS SA, STU ERGO HESTIA SA, CASTROL, NECKERMAN –BIURO TURYSTYCZNE, PAYU, WARBUD SA, PARLAMENT EUROPEJSKI BIURO INFORMACJI PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, BUDIMEX S.A., GRUPA ALIANZ POLSKA, RABEN POLSKA, HOCHTIEFF, PGF S.A., AMPOL-OKNA PCV, BANK POCZTOWY S.A., SGB – BANK S.A., RETILIA SP. z o.o., BARLINEK, SANTANDER CONSUMER BANK SA, ZIAJA LTD, UPC POLSKA, HEWALEX, HOME BROKER NIERUCHOMOŚCI S.A., ALIANZ POLSKA SERVICES DEPARTAMENT SPRZEDAŻY, FIGIEL SP. Z O. O., E-INVEST, B2B - Wojciech Balcerek, TOSHIBA, GOSPODARSTWO ROLNE - ANDRZEJ SZOSTAK, PEK - MOTEL, EKSPERTFITNESS, WODOCIĄGI MIELNO, BARKAS, MEC KOŁOBRZEG, WODOCIĄGI KOŁOBRZEG, HOMATEHT, COLO

Główni organizatorzy turnieju: Dariusz Cholka, Piotr Bogdanowicz, Barbara Ciesak, Joanna Włodarczyk, Beata Dąbrowska,  Henryk Placak.

 



Pliki do pobrania

Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówce



Szczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz