ZZPS » Aktualności » MINI SIATKARZE Z SP 3 DARŁOWO MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W "CZWÓRKACH" CHŁOPCÓW

MINI SIATKARZE Z SP 3 DARŁOWO MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W "CZWÓRKACH" CHŁOPCÓW

W sobotę 21.05.2016 w Koszalinie odbył się Turniej Finałowy w Mini Siatkówce chłopców w kategorii "Czwórek" 4 x 4. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów , które zostały zakwalifikowane do Finałów z eliminacji Regionalnych. Do Półfinałów dotarły zespoły z Koszalina, Pyrzyc , Darłowa i Wałcza. Po zaciętych spotkaniach półfinałowych w meczach o III miejsce spotkały się zespoły gospodarzy UKS "Bronek" Koszalin i UKS "Volley" Wałcz. Stawka meczu była wysoka bo nie tylko brązowy medal Mistrzostw Województwa Zach-Pom ale takze awans do Turnieju Ogólnopolskiego "Kinder+Sport". Lepsi w tym pojedynku okazali się zawodnicy z Wałcza i to oni pojada do Częstochowy.

W meczu o I miejsce faworytem spotkania byli mini siatkarze z Pyrzyc, którzy przez eliminacje przebrnęli jak burza wygrywając zdecydowanie swoje spotkania. Finał miał jedank zgoła odmienny przebieg gdyż podopieczni trenera Jerzego Roszaka od początku spotkania uzyskali sporą przewagę i utrzymali ją do końca meczu. Zwycięstwo 25:19 SP nr 3 Darłowo dało tej druzynie wiele radości ale także pokazało , że na tym poziomie rozgrywek nie zawsze wygrywają faworyci. 

Po zakończnieu Turnieju wręczono 3 najlepszym zespołom Medale, nagrody od Fundacji "Kinder+Sport". Wszyscy uczestnicy Turnieju Finałowego otrzymali okolicznoścowe Koszulki , które ufundował Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej. Podczas Turnieju wybrano także najlepszych zawodników Turnieju , któzy otrzymali Statuetki MVP , także ufundowane przez ZZPS. Najlepszymi mini siatkarzami zostali: Szymon Pawicki z LMKS "ŻAK-ESPADON" Pyrzyce oraz Wiktor Żmuda z SP 3 Darłowo.

Zarząd ZZPS pragnie w tym miejscu podziękować Organizatorom Turnieju za bardzo dobrze przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. W tym miejscu duże podziękowania należą się pp. Pawłowi Szottowi i Jarosławowi Piotrowskiemu z UKS "Bronek" Koszalin oraz Panu Zdzisławowi Gogolowi - Koordynatorowi Projketu "Zachodniopomorskie MIni Volley Cup" i zarazem pomysłodawcy całego cylu turnieju mini satkówki ! ZG


Wynik końcowe Turnieju Finałowego "Czwórek" chłopców 4 x 4.

1 miejsce:  SP nr 3 I  Darłowo

2 miejsce:  LMKS "Żak- Espadon" I Pyrzyce

3 miejsce:  UKS "VOLLEY" Wałcz

4 miejsce:  UKS "BRONEK" I Koszalin

5 miejsce:  SP nr 18 Szczecin

6 miejsce:  LMKS "Żak- Espadon" II Szczecin

7 miejsce:  MMKS "MARATON-LNG" Świnoujście

8 miejsce:  UKS "BRONEK"  II Koszalin

9 miejsce:  SP nr 3  II Darłowo

10 miejsce: UKS "BRONEK" III Koszalin

11 miejsce: SGS  GoleniówNewsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz