ZZPS » Aktualności » Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Prezesa ZZPS Szczecin - wyniki.

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Prezesa ZZPS Szczecin - wyniki.

Akcja 1

 KS ESPADON Szczecin - najlepszy!

Między świętami każdy je pozostałości po wigilijnej uczcie. Ale nie w szczecińskiej hali SDS. W dniach 28-30 grudnia rozegrany został I Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej Mężczyzn o Puchar Prezesa ZZPS. Gościliśmy jedne z najlepszych zespołów w województwie, a listę zespołów uzupełniła reprezentacja Norwegii Juniorów. Cały turniej padł łupem zawodników z Espadonu Szczecin.


Już pierwszy dzień zmagań przyniósł wiele emocji. MMKS „Maraton-LNG” Świnoujście podejmował zespół Reprezentacji Junior Szczecin. I choć wynik 3-0 może świadczyć
o szybkim, łatwym i przyjemnym meczu, wcale taki nie był. Zespoły znają się nie od dziś,
a walka była wyrównana do samego końca.

Drugie spotkanie między doświadczonym, drugoligowym zespołem Espadonu Szczecin miało być typowym treningiem przed wznowieniem szczeblowych rozgrywek. Młodzi adepci siatkówki, pod wodzą Tomasza Nowaka, postawili poprzeczkę dosyć wysoko i nie dali się łatwo pokonać. Wygranie pierwszego seta i świetna, bojowa postawa siatkarzy Juniora napawała optymizmem na kolejne lata ich kariery.

Drugi dzień turnieju pozwolił zapoznać się z drużyną z Norwegii, która w naszym mieście odbywa zgrupowanie. TOP Volley Norge narzuciło w pierwszym meczu dość wysokie tempo, któremu nie mogli sprostać siatkarze Maratonu Świnoujście. Jednak ostra reprymenda Krzysztofa Dobka dodała im sił, dzięki czemu z niekorzystnego wyniku 0-2 zdołali doprowadzić do tie-breaka. Większe doświadczenie, czy może więcej szczęścia po stronie gości pozwoliło im cieszyć się ze zwycięstwa.

Po krótkiej przerwie juniorzy z Norwegii powrócili na parkiet, by zmierzyć się z drużyną reprezentacji Szczecin. W tym meczu w każdym elemencie pokazali się z lepszej strony, dosyć łatwo pokonując szczecińskie zespół 3-0.

Dwa kolejne spotkania, pomiędzy Maratonem Świnoujście a Espadonem Szczecin
i Espadonem a zespołem z Norwegii miały decydować o ostatecznej klasyfikacji punktowej
i parach finałowych.

W najważniejszych spotkaniach, rozgrywanych podczas 3 dnia turnieju mogliśmy zobaczyć największe zaangażowanie i wolę walki wśród wszystkich uczestników zawodów. O 3 miejsce zagrały ze sobą zespoły Reprezentacji Junior Szczecin i Maratonu Świnoujście. Tym razem to juniorzy ze Szczecina wyszli z pojedynku zwycięsko, rewanżując się jednocześnie za wcześniejszą porażkę w turnieju.

Mecz o zwycięstwo w całej imprezie pod pryzmatem wcześniejszych spotkań mógł napawać optymizmem pod kątem spotkania stojącego na wysokim poziomie. Zmierzyły się w nim drużyny Espadonu Szczecin i Top Volley Norge. Nie można powiedzieć, że był to przysłowiowy mecz „godzina z prysznicem”, ponieważ goście z Norwegii nie zamierzali tak łatwo oddać zwycięstwa drugoligowemu zespołowi. Jednak w tym wypadku większe doświadczenie i spokój przyczynił się do wygrania meczu 3-0 przez Espadon Szczecin.

I Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej Mężczyzn o Puchar Prezesa ZZPS można uznać za udany, biorąc pod uwagę fakt, że nie był to turniej typowo świąteczny i amatorski. Stał on na wysokim poziomie, co niejednokrotnie na boisku udowodnili wszyscy zawodnicy.

 

Zgłoszone zespoły:

TOP VOLLEY NORGE - Reprezentacja Norwegii Juniorów

KS “ESPADON” II  Szczecin 

MMKS “MARATON-LNG” Świnoujście

Reprezentacja Juniorów Szczecin

 

Wyniki poszczególnych spotkań:

MMKS “MARATON-LNG” Świnoujście vs Reprezentacja Juniorów Szczecin 3:0

KS „ESPADON” II  Szczecin vs Reprezentacja Juniorów Szczecin 3:1

MMKS “MARATON-LNG” Świnoujście vs Top Volley Norge 2:3

Top Volley Norge vs Reprezentacja Juniorów Szczecin 0:3

MMKS “MARATON-LNG” Świnoujście vs  KS „ESPADON” II  Szczecin  1:3

KS „ESPADON” II  Szczecin  vs  Top Volley Norge 3:0

Mecz o III miejsce:

Reprezentacja Juniorów Szczecin vs MMKS MATRAON-LPG Świnoujście 3:1

Mecz o miejsce

 KS ESPADON II Szczecin vs TOP VOLLEY Norge 3:0

 

(-) Magdalena Stępińska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 
Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz