ZZPS » PIĄTE MIEJSCE KADETÓW "MARATONU" ŚWINOUJŚCIE W TURNIEJU FINAŁOWYM MISTRZOSTW POLSKI 2017

PIĄTE MIEJSCE KADETÓW "MARATONU" ŚWINOUJŚCIE W TURNIEJU FINAŁOWYM MISTRZOSTW POLSKI 2017

MMKS

Kolejny sukces zanotowali siatkarze z MMKS „MARATON” Świnoujście, którzy w dniach 03-07.05.2017 rywalizowali w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Kadetów PZPS w Olecku.

         Piąte miejsce jakie zajęli siatkarze "Maratonu" to wspaniały sukces podopiecznych trenerów Karola Janaszewskiego i Zdzisława Gogola. To także kolejny sukces środowiska siatkarskiego Klubu i Miasta Świnoujście. To również sukces pozostałych szkoleniowców klubu K. Dobka, D. Roszczyka, M. Dobek, itd. a także rodziców, działaczy i sympatyków siatkówki w Świnoujściu i w woj. zachodniopomorskim !

       


W tym miejscu należy dodać, iż kadeci ze Świnoujścia w tym sezonie rozgrywkowym odnieśli tylko 2 porażki i to właśnie podczas Finałów Mistrzostw Polski ?! Jedną z nich był mecz grupowy z późniejszym Mistrzem PolskiAZS 2020 Częstochowa. Nasz zespół uległ 2:3 walcząc do samego końca o jak najkorzystniejszy rezultat, który mógł gwarantować grę o medale Mistrzostw Polski !?

 W eliminacjach grupowych nasi kadeci wygrali w pierwszym meczu z AKS „Resovia - V LO” Rzeszów 3:1 by w następnych dniach walczyć z determinacją ale niestety ulegając najpierw zespołowi KS Jastrzębski Węgiel  2:3 oraz wspomnianym AZS 2020 Częstochowa także 2:3. W dwóch ostatnich spotkaniach siatkarze „Maratonu” walczyli bardzo dzielnie przegrywając po spotkaniach stojących na wysokim poziomie sportowym.

 W spotkaniu o 5 miejsce kadeci „Maratonu” pokonali AZS PWSZ Nysa 3:2 kończąc Turniej Finałowy Mistrzostw Polski oraz cały sezon 2016/2017 - zwycięstwem !

 W finale Mistrzostw Polski kadetów zmierzyły się zespoły AZS 2020 Częstochowa oraz „Trefla” Gdańsk. Po jednostronnym widowisku zwyciężyli kadeci z AZS 2020 3:0 (27:25 – 25:15 – 25:15). 

 Zespół MMKS „Maraton” Świnoujście na Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Kadetów w Olecku wystąpił w następującym składzie: Michał Nowakowski – kapitan, Miłosz Kruk (MVP I meczu z Resovią), Szymon Bąk (MVP meczu o 5 miejsce z Nysą), Bartosz Belchnerowski, Jędrzej Strokosz – libero, Kacper Pestka, Dawid Cyfer, Szymon Kin, Szymon Wojtczak, Wojciech Nowicki, Filip Nawój oraz Damian Poszyler. Głównym szkoleniowcem zespołu był p. Karol Janaszewski a wspierali go Z. Gogol, D. Roszczyk i K. Dobek.

 Podsumowując miniony sezon kadetów „Maratonu” Świnoujście należy stwierdzić, iż był on bardzo udany. Nasi Kadeci do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski nie przegrali meczu a nawet nie stracili 1 seta ! To rzadka sztuka aby w kilkudziesięciu wcześniejszych spotkaniach grać z taką skutecznością ! Medal Mistrzostw Polski był w blisko ale zabrakło przysłowiowego szczęścia, które w sporcie także jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu ! Gratulujemy siatkarzom „Maratonu” Świnoujście i życzymy kolejnego sukcesu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży !Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz