ZZPS » O nas » Prezes Zarządu

Prezes Zarządu

Jakub Markiewicz – urodzony 15 lipca 1972 roku w Szczecinie, polski siatkarz grający na pozycji środkowego bloku. Swoją przygodę z siatkówką zaczął w wieku 18 lat w Żaku Pyrzyce z którym zdobył 4 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów.

W sezonie 1996/97, grając w zespole Morza Bałtyk zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Po sukcesie w Szczecinie zmienił barwy klubowe na BBTS Bielsko Biała, z którym zdobył awans do ekstraklasy. W latach 1998 – 2000 reprezentował zespół Jastrzębie Borynia.

W roku 1999 otrzymał pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez Huberta Wagnera. Sezon 2000/2001 to powrót do rodzinnego Szczecina, gdzie podjął wyzwanie gry w Morzu. Na kolejne kilka sezonów przenosi się do Gwardii Wrocław, z jednoroczną przerwą na grę w Stali Nysa w latach 2003/2004. Z Gwardią zdobywa awans do ekstraklasy. W 2006 roku trafia do trzecioligowego Cuprum Lubin z którym po sezonie mógł świętować kolejny awans. Na jeden sezon (2007-2008) zasila Politechnikę Warszawską w szeregach której powraca na parkiety ekstraklasy. Po roku spędzonym w Warszawie odnotowuje krótki epizod w 2 ligowym Morzu Bałtyk po czym kończy karierę profesjonalnego siatkarza.

Jakub Markiewicz był wybierany siedmiokrotnie najlepszym blokującym w Polsce. W 2014 zdobył w składzie amatorskiej drużyny Espadon Szczecin w Bełchatowie Puchar Mistrzów Lig Amatorskich podczas którego został też uznany za najlepszego zawodnika turnieju.

 


Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz