ZZPS » Aktualności » SIATKARSKIE OŚRODKI SZKOLNE W ZACHODNIOPOMORSKIM - PROJEKT WICEPREMIERA W. PAWLAKA

SIATKARSKIE OŚRODKI SZKOLNE W ZACHODNIOPOMORSKIM - PROJEKT WICEPREMIERA W. PAWLAKA

Już niebawem w Polsce powołane zostaną do życia tzw. SOS -y , czyli Siatkarskie Ośrodki Szkolne , które mają zajmować się szkoleniem młodzieży w Polsce. Projekt Wicepremiera W. Pawlaka przewiduje utworzenie  w każdym województwie 2 takie SOS -y. Na jeden Ośrodek skałdać się będzie 1 Liceum i 3 Gimnazja - osobno dla chłopców i osobno dla dziewcząt. Projekt powyższy jest bardzo szczegółowo opracowany poprzez szereg działań szkoleniowych i edukacyjnych. Przygotowaniem Projektu zajmuje się Ministerstwo Sportu i Turystyki , Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.       


Obecnie trwają prace nad przygotowaniem szczegółowych kryteriów związnych z powołaniem SOS -ów oraz ich funkcjonowaniem. Jednakże pewne aspekty organizacyjno - szkoleniowe będą miały duże znaczenie przy wyborze konkretnych Szkół np: Hala sportowa ( najlepiej 3 sektorowa) , która będzie w pierwszej kolejności do dyspozycji Szkoły, wysokokwalifikowana i doświadczona kadra szkoleniowa , dostęp oraz dofinansowanie do bazy noclegowej (Internat, Bursa, itp) oraz wyżywienia w stołówce dla uczniów zamiejscowych, umowa z Samorządem Terytorialnym w kontekście współfinansowania  powyższego Projektu, współpraca w systemie szkoleniowo-naborowym , itd. 

W imieniu Zarządu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej zapraszamy wszystkich zainteresowanych powyższym Projektem na spotkanie , które odbędzie się w Rymaniu 12.03.2012 (poniedziałek) godz. 18:30. Na spotkaniu zostaną przybliżone główne aspekty Projektu pt. Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej. Prelegentami będą Trenerzy Koordynatorzy Szkół Mistrzostwa Sportowego w Świnoujściu i Policach -pp. Zdzisław Gogol i Leszek Piasecki oraz Prezes ZZPS p. Janusz Kamiński. Wspomniani  trenerzy są doradcami w zespole roboczym powołanym przez Ministra Sportu i Turystki ds. powyższego Projektu.   Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz