ZZPS » STREFA ROZGRYWEK

STREFA ROZGRYWEK

Pliki do pobrania

UKS POMORZANIE-POGODNO SZCZECIN MISTRZEM WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMOERSKIEGO MŁODZICZEK

W dniach 25-26.03. w Zespole Szkół im. Łukasiewicza w Policach odbył się turniej finałowy Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Młodziczek, w którym wystąpiło sześć najlepszych drużyn rundy zasadniczej rozgrywek ZZPS. Gospodarzem turnieju był klub PSPS SMS Police.

W dniu 20.03. w Pyrzycach odbył się turniej eliminacyjny Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w mini siatkówce w kat. CZWÓRKI chłopców. Zawody mogły się odbyć dzięki uprzejmości klubu LMKS ZAK Pyrzyce - gospodarza turnieju.

W dniach 6-7.03. 2021r. na hali II LO w Koszalinie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Młodzików. Gospodarzem i organizatorem zawodów był klub SSP1/UKS BRONEK Koszalin.
Po kilku miesiącach zmagań w rundzie zasadniczej spośród 12 zespołów biorących udział w rozgrywkach, do finału awansowało 6 z najlepszym bilansem. Zostały one podzielone na dwie grupy. W grupie X znalazły się zespoły UKS OPP Powiat Kołobrzeski, KS STOCZNIA M&W Darłowo i AS 13/LOLEK Koszalin. W grupie Y obok gospodarzy znalazły się UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pom. i UKS BŁYSKAWICA Szczecin. W grupach rywalizowano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.
W swoich grupach pewnie zwyciężały dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej OPP Kołobrzeg i Bronek Koszalin zajmując I miejsca w fazie grupowej. Drugie miejsca przypadły zespołom z Drawska Pomorskiego i Darłowa.
Wymieniona czwórka awansowała do ścisłego finału kontynuując grę "każdy z każdym" z zaliczeniem wyników spotkań w fazie grupowej. Następnego dnia w pierwszym meczu team z Kołobrzeżanie prowadząc spokojna grę wygrali 2:0 z rówieśnikami z Drawska Pomorskiego a niedługo potem bardzo podobny przebieg miał mecz pomiędzy BRONKIEM Koszalin i STOCZNIĄ Darłowo. Z bezpieczną przewagą zwyciężył Koszalin.
Na podstawie wcześniejszych wyników stało się jasne , że mecz pomiędzy OLIMPIJCZYKIEM IMSO Drawsko Pom. i STOCZNIĄ M&W Darłowo zdecyduje o tym kto zdobędzie brązowe medale Mistrzostw Województwa. Od początku rytm grze nadawali siatkarze z Darłowa pewnie wygrywając w dwóch setach do 18 i 15. Drawszczanie osłabieni brakiem kontuzjowanego dzień wcześniej czołowego zawodnika nie zdołali przeciwstawić się dobrze dysponowanemu rywalowi.
Nadszedł czas na długo oczekiwany finał. Po przeciwnych stronach siatki stanęły nie pokonane zespoły OPP Kołobrzeg i BRONKA Koszalin. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Drużyny na zmianę wychodziły na prowadzenie grając punkt za punkt. Więcej zimnej krwi w końcówkach setów zachowali zawodnicy z Koszalina wygrywając 25:22 oraz 25:23 zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Województwa Zachodniopomorskiego w sezonie 2020/2021.
Puchary medale i nagrody indywidualne wręczali: prezes ZZPS p. Dariusz Jagiełło oraz były wielokrotny reprezentant Polski p. Marcin Nowak.
6.UKS BŁYSKAWICA STALPRO Szczecin
Zarząd Wydział Rozgrywek Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej skład podziękowania dla kierownictwa klubu SSP1/UKS BRONEK Koszalin za wzorową organizację zawodów.

Dobiegają końca zmagania drużyn ubiegających się o tytuł Mistrzostw województwa Zachodniopomorskiego Juniorek. Z dwóch grup eliminacyjnych do rozgrywek finałowych awansowały 4 druzyny :KPS Czaplinek, GTS LOMS PLAS Gryfice, UKS POMORZANIE POGODNO BUKOWE Szczecin i MKS Koszalin. Do wymienionych drużyn dolączył zespół PSPS SMS Police, który nie brał udziału w grach eliminacyjnych ze względu na uczestnictwo w rozgrywkach centralnych II Ligi kobiet. Rozgrywki finałowe zostały podzielone na dwa turnieje : w Czaplinku w dniu 6.02. oraz w Gryficach w dniu 21.02. br. W każdym z turniejów, każdy z zespołów rozgrywa dwa mecze.

I TURNIEJ FINAŁOWY MW JUNIOREK odbył się w sobotę 6.02.br w Czaplinku.

PSPS SMS Police pokazał duże aspiracje do zdobycia tytuł Mistrzowskiego wygrywając dwa  mecze w stosunku 3:0 z zespołami z Koszalina i Szczecina.Inkasując komplet punktów zespół z Polic objął  przodownictwo w tabeli.

W pozostałych meczach było już znacznie ciekawiej. W bardzo wyrównanych spotkaniach trwała zacięta walka o każdą piłkę. Rezultatem 3:1 zakończyło się spotkanie  MKS Koszalin i GTS PLAS LOMS Gryfice. Z kolei wspomniany zespół z Gryfic w takim samym stosunku (3:1) uporał się z gospodarzem turnieju- KPS Czaplinek. Najciekawsze i najbardziej zacięte spotkanie rozegrały zespoły KPS Czaplinek i UKS POMORZANIE POGODNO BUKOWE Szczecin, gdzie o zwycięstwie zadecydował tie break. Ostatecznie wygrał zespół ze Szczecina 3:2.

W tabeli prowadzi PSPS Police - 6 pkt. przed Gryficami, Koszalinem- po 3 pkt. oraz Szczecinem 2 pkt i Czaplinkiem 1 pkt.

Specjalne podziękowania za wzorową organizację turnieju kierujemy do Zarządu Klubu KPS Czaplinek z panem Krzysztofem Rosiakiem na czele oraz do firm i instytucji wspierających organizację Finału, a są to:

5 UKS OSIEMNASTKA Szczecin 0  8  0-8  1-24  0,04  357-623  0,57

FINAŁ WOJEWÓDZKI JUNIOREK- 2020/2021 (Tabela końcowa rozgrywek juniorek)

1   UKS OPP Powiat Kołobrzeski MKS Koszalin 2:0 v.o   GRUPA A
 2 SSP3 SMS PLAS Gryfice KS STOCZNIA M&W Darłowo    2:0 (7,6)
 3 MKS Koszalin SSP3 SMS PLAS Gryfice 0:2 v.o
 4 KS STOCZNIA M&W Darłowo  UKS OPP Powiat Kołobrzeski           0:2 (-13,-19)
 5 UKS OPP Powiat Kołobrzeski SSP3 SMS PLAS Gryfice              1:2 (-25,23,-9)
 6 MKS Koszalin KS STOCZNIA M&W Darłowo  0:2 v.o

7/8 XI   UKS VOLLEY Wałcz    7 UKS VOLLEY Wałcz KPS Czaplinek 2:0 (17,23)

GRUPA B

8 KPS Czaplinek MKS GRYF Szczecinek 1:2 (20,-20,-11)
 9 MKS GRYF Szczecinek UKS VOLLEY Wałcz 0:2 (-18,-1)

14 XI

godz. 10:00

Hala: XVI LO Szczecin ul. Dunikowskiego 1

UKS POMORZANIE POGODNO Szczecin I  10   UKS POMORZANIE POGODNO Szczecin I UKS POMORZANIE POGODNO Szczecin II  2:0 (11,6)  GRUPA C
 11 UKS POMORZANIE POGODNO Szczecin II LIBERO  Banie  1:2 (21,-16,-7)
 12 LIBERO  Banie UKS POMORZANIE POGODNO Szczecin I  0:2 (-14,-13)

21 XI

godz. 9:00

PSPS SMS Police I

Hala:                       ZS im. I.Lukasiewicza ul. Siedlecka 6        Police

13 PSPS SMS Police I PSPS SMS Police II  2:0 (6,13)  GRUPA D
 14 PSPS  Police  UKS BARNIM Goleniów  0:2 v.o
 15 UKS BARNIM Goleniów PSPS SMS Police I  0:2 (-16,-18)
 16 PSPS SMS Police II PSPS  Police  2:0 v.o
 17 UKS BARNIM Goleniów PSPS SMS Police II  2:0 (10.13)

II LIGA A

25  MKS GRYF Szczecinek UKS OPP Powiat Kołobrzeski  0:2  (-15,-23)

Hala:

Szczecinek                         ul. Wiatraczna 5

26 KS STOCZNIA M&W Darłowo  UKS POMORZANIE POGODNO Szczecin II   1:2 (-4,21,-4)
27 MKS GRYF Szczecinek KS STOCZNIA M&W Darłowo 2:0 (19,10)
28 UKS POMORZANIE POGODNO Szczecin II   UKS OPP Powiat Kołobrzeski 0:2 (-12,-18)
29 UKS OPP Powiat Kołobrzeski KS STOCZNIA M&W Darłowo  2:0 (16,9)
30 UKS POMORZANIE POGODNO Szczecin II MKS GRYF Szczecinek 0:2 (-22,-14)