ZZPS » Aktualności » Siatkarskie mistrzostwa Europy w Szczecinie?

Siatkarskie mistrzostwa Europy w Szczecinie?

Szczecin może być jednym z miast gospodarzy mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn, które odbędą się w Polsce w 2017 roku. Decyzje mają zapaść do końca sierpnia.


Poinformował o tym w środę na konferencji w Szczecinie Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W ostatnim czasie duże sukcesy święci żeński Chemik Police (trzy mistrzostwa kraju z rzędu), a w tym sezonie męski Espadon Szczecin awansował do Plus Ligi.

Mistrzostwa w Szczecinie?

Do naszego miasta ma wrócić wielka siatkówka również w wydaniu reprezentacyjnym. Idealną okazją mają być mistrzostwa Europy mężczyzn, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce.

- Od dłuższego czasu chcieliśmy, żeby duża impreza zagościła w Szczecinie - mówił podczas konferencji prezes Jacek Kasprzyk. - Przez wiele lat uniemożliwiał to brak nowoczesnej hali, ale teraz jest już Azoty Arena. Prowadzimy rozmowy z miastem dotyczące zbliżających się mistrzostw Europy. Szczecin uwzględniamy bardzo poważnie i jesteśmy coraz bliżej kompromisu. W środę odbyło się kolejne spotkanie, które przybliżyło nas do pozytywnego finału.

Decyzja do końca sierpnia

Szczegółów i etapu negocjacji żadna ze stron na razie nie chce zdradzić.

- Mistrzostwa odbędą się w dniach 25 sierpnia - 3 września 2017 roku. Temat chcemy zamknąć na rok przed rozpoczęciem zmagań, dlatego decyzje spróbujemy podjąć do 25 sierpnia. Został jeszcze miesiąc - mówił Kasprzyk. - Kandydatów do organizacji jest wielu. Na razie najbliższej porozumienia jesteśmy z Gdańskiem. Wybór zależy między innymi od tego, ile miasto zaoferuje pieniędzy i jak będzie to wyglądało od strony marketingowej. Niedawno organizowaliśmy mistrzostwa świata i zostały one uznane za najlepsze w historii. Chcemy, żeby zbliżający się turniej również był na takim poziome.

Nie chciał podać, o jakich konkretnie kwotach rozmawiają z władzami Szczecina.

Polacy w Szczecinie dopiero po mistrzostwach

Mistrzostwa zostaną zorganizowane w czterech miastach, ponieważ zespoły będą walczyć w czterech grupach. Reprezentacja Polski do Szczecina jednak nie zawita.

- Grupa z Polakami będzie grała w Gdańsku. Wiadomo, że jej mecze będą cieszyły się największym zainteresowaniem, a Azoty Arena może pomieścić tylko 5500 osób. To zbyt mało - tłumaczył prezes związku. - Po stronie atutów Szczecina możemy natomiast zapisać położenie geograficzne.

Prezes obiecał, że w dalszej przyszłości fani na pewno doczekają się kadry biało-czerwonych w naszym mieście. Związek poważnie myśli o tym, żeby zorganizować w Szczecinie mecze Polaków na przykład w Lidze Światowej.

 

Źródło: www.szczecin.sport.pl 

Foto: @AgencjaGazetaNewsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz