ZZPS » Aktualności » Siatkówka na siedząco w UKS „Osiemnastka” Szczecin 2016.04.09

Siatkówka na siedząco w UKS „Osiemnastka” Szczecin 2016.04.09

Informacja

Kolejna odsłona siatkówki zagości w sobotę 9 kwietnia od godziny 9:00

przy ulicy Hożej w Szczecinie. Co oznacza kolejna? Po zeszłorocznych turniejach siatkówki plażowej czas na kolejną edycję corocznego charytatywnego turnieju SIADkówki organizowanego przez Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum, oraz UKS „Osiemnastka” Szczecin.


To jedyna taka impreza w Polsce, w której pełnosprawni mogą rywalizować z niepełnosprawnymi. Na tegorocznej liście uczestników znajduje się m.in. medaliści Mistrzostw Polski : Atak Elbląg, Star Wrocław, Start Szczecin I, Start Szczecin II, drużyna Szczecińskich Harcerzy i Wiko-Impex. Dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Trenerzy S.O.S i UKS „Osiemnastka” Tomasz Kławsiuć i Emil Wysocki współorganizując turniej również sprawdzą swoje umiejętności grając w zespole Wiko – Impex.

Siatkówka na siedząco to inne oblicze tego sportu stworzone dla osób niepełnosprawnych, choć grają w nią również osoby pełnosprawne. Zasady gry nie różnią się wiele od tych, które znamy. Drużyny są sześcioosobowe, a w ich skład mogą wchodzić zarówno osoby pełnosprawne jak i niepełnosprawne. Jedyne utrudnienie to fakt, iż przy każdym odbiciu piłki pośladki zawodnika muszą mieć kontakt z podłożem.

Tekst i foto - Emil Wysocki

Po turnieju:

Różne oblicza siatkówki.

             W sobotę 9 kwietnia na hali w Zespole Szkół nr 5 odbył się coroczny charytatywny turniej SIADkówki, czyli siatkówki na siedząco.

              Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum, oraz Uczniowski Klub Sportowy „Osiemnastka” Szczecin, a cały zysk z turnieju został przekazany na rzecz podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Na tegorocznej liście uczestników znalazły się m.in. Atak Elbląg, Star Wrocław, Start Szczecin I, Start Szczecin II, drużyna Szczecińskich Harcerzy i Wiko-Impex.

             Przed rozpoczęciem zmagań kilka zdań do uczestników wypowiedzieli Pani prezes Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych – Kinga Krzywicka, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 – Mirosław Żylik, Prezes Stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum – Maciej Sośnicki oraz Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej – Janusz Kamiński.      

             Zmagania drużyn, w których składach były zarówno osoby pełnosprawne jak i niepełnosprawne, kobiety i mężczyźni, a nawet dzieci trwały do godziny 18.

Trenerzy Tomasz Kławsiuć i Emil Wysocki tym razem wystąpili nie tylko jako organizatorzy, ale również uczestnicy turnieju.

            Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna będąca aktualnym Mistrzem Polski w siatkówce na siedząco - Atak Elbląg.

Tekst - Tomasz Kławśiuć

Foto turniejowe - Jacek M. Plewnia od 1 do 37

                       - organizatorzy - czterocyfrowe numeryNewsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz