ZZPS » Aktualności » Sukces naszej drużyny Oldbojów

Sukces naszej drużyny Oldbojów

ZESPÓŁ "TORNADO" KOSZALIN BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI OLDBOJÓW - KĘDZIERZYN KOŹLE' 2009

W dniach 15-17 kwiecień w hali sportowej AZOTY Kędzierzyn Kożle odbyły się 14-te Mistrzostwa Polski OLD-BOYÓW  w piłce siatkowej. Drużyny zostały podzielone na grupy w/g kategori wiekowej.W sumie startowało 38 zespołów.
Koszalin był reprezentowany w kategorii plus 55 lat w grupie B wraz z zespołem z Warszawy /ubiegłoroczny mistrz/ oraz z drużyna z Przysucha.
W meczu otwarcia zgodnie z przewidywaniem przegraliśmy z zespołem Warszawy 0-2 , należy również nadmienić , że ta drużyna gra w tym samym niezmiennym składzie ponad 20 lat oraz posiadała najstarszego zawodnika w wieku 72 lat. Drugi mecz był meczem o wszystko , wygrana dawała prawo walki o półfinał.Mecz rozpoczął się troche nerwowo dla obu zespołów. Jako pierwsi nerwy opanował zespół z naszego miasta i po zaciętej walce wygraliśmy 2-0.
W meczu półfinałowym trafiliśmy na ekipe reprezentującą Wrocław /ubiegłoroczni wice mistrzowie/.Pierwszy set dość pewnie wygrał Wrocław , drugi set to set walki zakończony wygraną  27-25. W tajbreku przeciwnik na początku seta uzyskał kilku punktową przewagę którą utrzymał do końca ostatecznie wygrywają do 12.
W walce o trzecie miejsce spotkaliśmy się z drużyna ORLEN PŁOCK.. Z tą drużyną graliśmy już parę razy tak , że się znaliśmy.Ostani mecz w Koszalinie wygraliśmy 2-0.
Początek walki o brązowy medal nie był łatwy.  W pierwszym secie przy stanie 24-22 dla przeciwnika potrafiliśmy się podnieść i wygrać seta 27-25.Po  tej wygranej w drugiej partii to nas uśpiło i wygrał nasz przeciwnik.Trzeci set od początku rozpoczął się bardzo dobrze , kilku punktowa przewaga została dowieziona do końca spotkania i ostatecznie wygraliśmy 15-8.
Trzeba podkreślić znakomitą organizacje mistrzostw , wspaniałą atmosferę i udział w zespołach znanych osobistości/Prezes PLK  A. Popko,trenerzy W. Wspaniały A.Luks , dawni olimpijczycy R. Bosek,M.Kardasz/.
Na zdjęciu od lewej Herdzik Kazimierz , Donarski Paweł , Cieśluk Bogdan / trener/ , Kropidłowski Kazimierz , Bocheński Wiesław , Lewandowski Adam , Lesner Zenon