ZZPS » Aktualności » Szkolenie sędziów ZZPS

Szkolenie sędziów ZZPS

W poprzedni weekend w Barzkowicach odbyło się szkolenie sędziów naszego wojewódzkiego związki piłki siatkowej. W dwudniowych zajęciach uczestniczyło ok. 70 osób, które w nadchodzącym sezonie będą rozjemcami w spotkaniach organizowanych przez ZZPS. Wśród „sprawiedliwych” jest również grupa osób, która rozstrzyga zawody na poziomie szczebla centralnego. Mamy swoich przedstawicieli w tym elitarnym gronie na wszystkich poziomach rozgrywek, od PlusLigi do II ligi.


Podczas szkolenia sędziowie zapoznawali się z najnowszymi zmianami w przepisach, poznawali interpretacje przypadków, jakie zdarzały się podczas ich pracy w ostatnim sezonie. Nagrodzono najlepszych i najbardziej doświadczonych. Wiele bloków szkoleniowych opartych było na prezentacjach multimedialnych. Całe szkolenie podsumowano oczywiście testami teoretycznymi, po zdaniu których, sędziowie uzyskali uprawnienia do prowadzenia zawodów w sezonie 2016/2017.

Oczywiście ważnym elementem była również wspólna kolacja przy grillu, gdzie ideą jest integracja całego środowiska. Koleżanki i koledzy po fachu mogli osobiście wymieniać się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami, pożartować, czy... nawet potańczyć ;)

Gośćmi zaproszonymi na szkolenie byli: Jacek Plewnia – pierwszy sędzia międzynarodowy z naszego województwa oraz Marcin Nowak, który reprezentował obecny Zarząd ZZPS.

Wszyscy w niedzielę wracali do domów w pełni przygotowani do nowego sezonu i pewnie z niecierpliwością czekają już na pierwsze gwizdki w oficjalnych rozgrywkach.

M.Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz