ZZPS » Aktualności » TRENERZY vs SĘDZIOWIE

TRENERZY vs SĘDZIOWIE

Sędziowie, S2 Marek Irek i S1 Janusz Kamiński

 TRENERZY I SĘDZIOWIE CHARYTATYWNIE

Po zakończonym I Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa ZZPS mogliśmy obejrzeć charytatywny mecz pomiędzy zachodniopomorskimi sędziami, a trenerami klubów z całego województwa. Jak można było zakładać, zgrzyty między dwoma ekipami zasłoniła przyjazna atmosfera i sportowa rywalizacja.


Trenerzy wystawili do boju swoich najlepszych przedstawicieli, którzy przed rozpoczęciem kariery poza boiskiem, czynnie grali w siatkówkę. Sędziowie nie pozostali im dłużni, wystawiając skład, który miał się świetnie bawić. I choć gra nie stała na światowym poziomie, każdy dawał z siebie tyle, na ile pozwalały mu siły.

Jak na mecz charytatywny przystało, nikogo nie interesował wynik, a dobra zabawa i integracja. Rzadko nadarza się okazja, by sędziowie i trenerzy, którzy spotykają się przede wszystkim na zawodach, mogli pobyć ze sobą na mniej oficjalnym podłożu i po prostu dobrze się bawić, co nie znaczy, że poziom spotkania nie stał na wysokim poziomie.

Roszady w składzie obu ekip pozwoliły na zagranie wszystkim obecnym na meczu zawodnikom, co tym bardziej rozluźniło jego atmosferę. Mecz potwierdził, że trenerzy bardziej znają się na graniu, a sędziowie na sędziowaniu.

Po części oficjalnej, za jaką należy uznać pojedynek, wszyscy udali się na poczęstunek zorganizowany przez Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, gdzie bez przeszkód mogli porozmawiać, pośmiać się i zintegrować. Przez całą imprezę obecni byli trenerzy z norweskiej kadry juniorów, biorącej udział w trzydniowym turnieju. Oni także mieli możliwość czynnego uczestnictwa w charytatywnym meczu.

(-) Magdalena Stępińska

 Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz