ZZPS » Aktualności » Turniej Nadziei Olimpijskich Dziewcząt

Turniej Nadziei Olimpijskich Dziewcząt

Paweł Januszewski

W dniach 14-16 października 2015 r. w obiektach  Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Spale rozegrany zostanie Turniej Nadziei Olimpijsckich Dziewcząt.


 Z naszą kadrą w zawodach udział weźmie także kolega Paweł Januszewski, który nominowany został do prowadzenia spotkań podczas Turnieju jako sędzia Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

14.10.2015 godz. 13:05

Przed TNO dziewcząt w Spale

A.jpg

Od dzisiaj do piątku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale zostanie podsumowana kolejna wielka akcja szkoleniowa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W tych dniach odbędzie się Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt z rocznika 2001, z udziałem kadr wszystkich szesnastu województw.

- Podstawowym celem tych zawodów jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży, pod kątem szkolenia centralnego – mówi trener ekipy woj. łódzkiego Zbigniew Krzemiński. – Rywalizację zobaczą trenerzy młodzieżowych kadr Polski. Wyróżniające się i najzdolniejsze zawodniczki otrzymają powołania na kampy.

Pan Zbigniew od lat uczestniczy w TNO w roli trenera. - W roczniku 1996 przywiozłem do Spały drużynę z Małgorzatą Śmieszek i Malwiną Smarzek. Myślę, że w tym roku nie zabraknie utalentowanych zawodniczek, co najmniej tak jak dwie wyżej wymienione, które grają już w ORLEN Lidze - dodaje łódzki szkoleniowiec. Przed rokiem w jego zespole imponowała wzrostem (198 cm) Magda Stysiak, którą szybko zainteresowali się trenerzy szczebla centralnego.

- W tym roku nie mam w składzie zawodniczek wyróżniających się warunkami fizycznymi, ale mamy silny zespół. Przed tygodniem chłopcy z naszego województwa wygrali turniej w Spale więc wysoko zawiesili przed nami poprzeczkę - dodaje Zbigniew Krzemiński.

Do reprezentacji Łódzkiego zostały powołane siatkarki z Lidera Konstantynów Łódzki/Budowlani Łódź, ŁKS Łódź, Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Bzury Ozorków i Czwórki Aleksandrów Łódzki. - Są to kluby znane z dobrej pracy z młodzieżą w naszym regionie. Ten ostatni uczestniczy aktywnie w turniejach Kindera. W Czwórce trafiłem na ciekawą, jeszcze 14-letnią siatkarkę, którą powołałem do ekipy. Ostatnie dni spędziliśmy w Spale, gdzie przygotowujemy się do Turnieju Nadziei Olimpijskich - zakończył Zbigniew Krzemiński.

Trener Krzemiński dodał, że Turnieje Nadziei Olimpijskich są bardzo ważne i potrzebne w polskiej siatkówce. Dla zawodniczek są pierwszym poważnym ogólnopolskim sprawdzianem i wielkim sportowym przeżyciem. W Spale będą miały okazję sprawdzić się w walce z najlepszymi z całej Polski.

- Tradycyjnie silne ośrodki to Pomorskie, Śląskie, Małopolskie i Łódzkie. Słyszę, że bardzo silny zespół przyjedzie z Zachodniopomorskiego. To moim zdaniem będą faworyci turnieju - zakończył.

Przed rozpoczęciem części sportowej odbyła się konferencja techniczna, w czasie której dokonano m.in. losowania grup.

A: Podkarpackie, Świętokrzyskie, Lubelskie, Kujawsko-Pomorskie
B: Łódzkie, Dolnośląskie, Opolskie, Wielkopolskie
C: Śląskie, Pomorskie, Zachodniopomorskie, Małopolskie
D: Mazowieckie, Lubuskie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie

Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk

 


Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz