ZZPS » Aktualności » Turniej ćwierćfinałowy w ramach Mistrzostw Polski Młodzików

Turniej ćwierćfinałowy w ramach Mistrzostw Polski Młodzików

W dniach 20-23.05.2021 w Gdańsku rozegrany został turniej ćwierćfinałowy w ramach Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej.
W rywalizacji brało udział 6 zespołów - medaliści z czterech lig wojewódzkich: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego
oraz zachodniopomorskiego. Awans do dalszej fazy rozgrywek, a więc najlepszej szesnastki w Polsce uzyskiwały dwa zespoły. 


Do rywalizacji przystąpił zespół UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI pod wodzą Dariusza Cholki oraz Roberta Szpaka. Kołobrzeżanie znakomicie zaprezentowali się na starcie turnieju wygrywając dwa mecze grupowe: 2:1 z SKS STAROGARD GDAŃSKI oraz 2:0 z BKS CHEMIK BYDGOSZCZ. W dalszej fazie turnieju siatkarze OPP spotkali się z silnym zespołem ENEA ENERGETYK POZNAŃ. Zwycięzca spotkania uzyskiwał awans do dalszej fazy rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane i zapowiadało walkę do ostatniego punktu. Ostatecznie po bardzo wyrównanych dwóch partiach to klub z Poznania cieszył się ze zwycięstwa. Można śmiało powiedzieć, że o triumfie końcowym zadecydowało dosłownie kilka błędów.. Kołobrzeżanom pozostała dalsza walka z zdecydowanym faworytem turnieju i całych rozgrywek o Mistrzostwo Polski - TREFL GDAŃSK. Siatkarze OPP szczególnie w pierwszej partii ,,postraszyli" zespół z Gdańska przegrywając seta na przewagi 27:29. Finalnie to zespół Trefla zwyciężył 2:0 i awansował do dalszej fazy rozgrywek z 1 miejsca. Kołobrzeżanie uplasowali się na trzeciej pozycji tuż za siatkarzami z Poznania. Niestety nie udało się uzyskać awansu, ale postawa naszych zawodników w rywalizacji z dużymi utytułowanymi klubami jest powodem do dumy.
Najlepszym zawodnkiem zespołu został kapitan - Przemysław Adasiak. Zespół młodzików UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI dziękuje za wsparcie Powiatowi Kołobrzeskiemu, Gminie Miasto Kołobrzeg, a także swoim partnerom: FAWES, ALPLAST, ARKA MEDICAL SPA, Krzysztof Pielecki - fizjoterapia. 
 
Na zdjęciu drugim z Michałem Winiarskim (wielokrotny reprezentant Polski, Mistrz Świata 2014, Wicemistrz Świata 2006, obecnie szkoleniowiec zespołu Plusligi - TREFL GDAŃSK )
stojący od lewej:Dariusz Cholka trener, Krzysztof Pielecki fizjoterapeuta, Michał Winiarski, Przemysław Adasiak ( kapitan ), Patrick Kos, Jakub Gryń, Szymon Wojtowicz, Oliwier Krut, Szymon Kobyliński, Robert Szpak (trener ), Kamil Chmielewski
klęczący od lewej: Paweł Woźniak, Mateusz Romaniuk, Jakub Piekarski, Oliwier Pawlicki, Dawid Korczyk 


Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

x24.video

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz