ZZPS » Minisiatkówka dziewcząt i chłopców » UKS VOLLEY WAŁCZ W PODWÓJNEJ KORONIE

UKS VOLLEY WAŁCZ W PODWÓJNEJ KORONIE

Zawodniczki UKS Glinka  Academy Volley Wałcz wskładzie: Aleksandra Deneka,Dominika Przyłoga,Klaudia Stępień, Magdalena Woźniak, Patrycja Przyłoga i Paulina Zacha, wywalczyły złoty medal w Mistrzostwach Polski w mini siatkówce dziewcząt wkat. "4". Wielki Finał Kinder+Sport to zwieńczenie całorocznych rozgrywek sportowców w wieku 10-13 lat, który odbył się w Zabrzu w dniach 06-08.07. Za nimi etapy miejskie i wojewódzkie, wktórych wzieła udział rekordowa liczba- aż 44 167 zawodników i zawodniczek. Do finału w Zabrzu awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdego województwa zawodniczki . Wałeckie zawodniczki rozegrały w turnieju finałowym 12 spotkań i wszystkie wygrały. Sięgnęły tym samym po złote medale i tytuł Mistrzyń Polski na sezon 2017/2018. Dodać należy, że miesiąc wcześniej te same zawodniczki- reprezentując SP 4 Wałcz, zdobyły Mistrzostwo Polski w rywalizacji szkół. Bodaj pierwszy raz w historii rozgrywek minisiatkówki w naszym kraju, ta sama drużyna wywalczyła Mistrzostwo Polski w rywalizacji klubowej i szkolnej. Tym bardziej zawodniczkom  trenece Agnieszce Niefiodowicz należą się ogromne gratulacje.