ZZPS » Aktualności » WSPANIAŁY SUKCES MINI SIATKAREK Z GRYFIC I GOLENIOWA W FINALE KINDER + SPORT 2016 !!

Wspaniały sukces odniosły dziewczęta z połączonych zespołów Plas / Barnim Gryfice - Goleniów na zakończonym w niedzielę XXII Ogólnopolskim Finale rozgrywek Mini Siatkówki KIDER + SPORT 2016. Tegoroczny Finał rozgegrany był w Cżęstochowie. Zespół młodych siatkarek z Gryfic i Goleniowa w kategorii "Czwórek" dziewcząt zajął I miejsce i tym samym zapisał się do grona innych zespołów z naszego regionu, które wcześniej wygrywały w tych rozgrywkach od 1995 roku !

Z pozostałych zespołów z naszego województwa najwyżej uplasowały się zawodniczki p. M. Wrońskiej w kat. "Trójek" dziewcząt zajęły 5 miejsce !

Zarząd Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej Gratuluje trenerom Pani Annie Gołębiowskiej i Panu Przemysławowi Melnikowi oraz całej Drużynie "Plas"/"Barnim" Gryfice-Goleniów za wspaniały sukces oraz życzy kolejnych wygranych w starszych kategoriach rozgrywkowych ! Wyniki pozostałych miejsc naszych zespołów można odnaleźć na stronie www.kindersport.pl

Tegoroczna edycja Kinder + Sport w mini siatkówce dobiegła końca. Tym razem gospodarzem Turnieju Finałowego była Częstochowa, miasto które może poszczycić się bogatą historią związaną z Siatkówką. Od ubiegłego piątku do niedzieli tj. 7-10.07.2016 - 288 zespołów z całej Polski walczyło o tytuły najlepszych w kraju.

W kategorii "Czwórek" dziewcząt złote wywalczyły siatkarki GTS "PLAS" /UKS "BARNIM" Gryfice - Goleniów. W I etapie Turnieju zespól prowadzony przez duet trenerski Anna Gołębiowska i Przemysław Melnik pokonał wszystkie zespoły w swojej grupie. W kolejnych etapach rozgrywek dziewczęta z gryfic i Goleniowa pokonału min. ubiegłoroczne wicemistrzynie - ATENA Warszawa oraz inne zespoły aspirujące do medali. W spotkaniu półfinałowym nasz zespół pokonał 2:1 po emocjonującym tie breaku - AKS V LO Rzeszów a w meczu finałowym - zwyciężyły zespół UKS DWÓJKA Krynia Zdrój 2:0. MVP Turnieju została Gabriela JABŁOŃSKA. Dla zawodniczek i trenerów Plas/Barnim Gryfice-Goleniów zdobycie Pucharu to ogromny sukces ! Nie byłby on jednak możliwy bez ciężkiej pracy i poświęcenia , które towarzyszyły budowaniu mistrzowskiej formy. Wysiłek został jednak nagrodzony - zespół odebrał złote medale i okazały Puchar , a to nie koniec wyróżnień ! Bowiem zwycięzcy wszystkich kategorii rozgrywek Finału w Częstochowie , już w tym tygodniu pojada do Krakowa w towarzystwie Ambasadorów "kinder + Sport" pp. Piotra Gruszki i Sebastana Świderskiego , będą obserwować poczyniania najlepszych zespołów seniorskich podczas Final Six Ligi Światowej.