ZZPS » Aktualności » Wicemistrz Polski 2016 - SMS Police!

Wicemistrz Polski 2016 - SMS Police!

Zawodniczki SMS Police wywalczyły tytuł Wicemistrza Polski 2016 szkół ponadgimnazjalnych i po roku przerwy wróciły na podium.

Drużyna trenera Jerzego Taczały po zajęciu w sobotę pierwszego miejsca w grupie półfinałowej, w niedzielę zagrała w Wielkim Finale przeciw drużynie z Rzeszowa. Z tą drużyną policzanki grały już kilkukrotnie podczas licealiady.

Tegoroczny mecz lepiej rozpoczęły rzeszowianki. Pierwsza partię wygrały wysoko 25:10, w drugim secie SMSki poprawiły skuteczność, zagrały odważniej i wygrały 25:20. Trzecia partia to ponownie lepsza gra rywalek. Rzeszów wygrały 15:7 i całe spotkanie 2:1. Zdobył tym samym tytuł Mistrza Polski szkół ponadgimnazjalnych. Policzanki po roku przerwy wróciły na podium, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski.

SMS Police – Rzeszów 1:2 (10:25, 25:20, 7:15)

Podium Ogólnopolskiej Licealiady:

1. Rzeszów

2. SMS Police

3. Dąbrowa Górnicza

Organizatorzy zawodów przyznali także nagrody indywidualne. Najlepszą libero turnieju została Karolina Bohdanowicz, a najlepszą blokującą Nikola Abramajtys.

SMS Police: Aleksandra Wachel, Nikola Abramajtys, Magda Tomaszewska, Karina Maksym, Justyna Mendowska, Ewa Bimkiewicz, Marta Kondla, Kamila Kobus, Julia Wasiel, Adrianna Wróblewska, Marcelina Gliniecka, Karolina Bohdanowicz (l), Klara Drosdowska (l)

Trenerzy: Jerzy Taczała, Mateusz Sylla

Fizjoterapeuta: Marcin Frąckowiak