ZZPS » Aktualności » XVI Międzynarodowy Młodzieżowy Puchar Bałtyku im. W. Klęsk w Siatkówce Plażowej

XVI Międzynarodowy Młodzieżowy Puchar Bałtyku im. W. Klęsk w Siatkówce Plażowej

W dniach od 29.06 do 02.07.2016 roku Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu zorganizował XVI Międzynarodowy Młodzieżowy Puchar Bałtyku im. W. Klęsk w Siatkówce Plażowej w kategoriach kadetki, kadeta, juniorki i juniora. Zarówno dla wszystkich osób związanych ze środowiskiem siatkarskim jak i sympatyków tej pięknej dyscypliny turniej ten był bardzo szczególny. Po raz pierwszy odbywał się bez osoby, która była jego pomysłodawcą i organizatorem, zmarłego w zeszłym roku Wojtka Klęsk, którego imieniem został nazwany.

Przepiękna piaszczysta plaża Szaniec ściągnęła najlepsze młodzieżowe pary, dla których był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski. Największą grupę – 18 par - stanowili juniorzy, a w kategorii, kadet, kadetka i juniorka mogliśmy oglądać po 16 par. W całym turnieju przez 4 dni swoje zmagania rozgrywało łącznie 132 zawodników (66 par).

Bardzo ciekawą sytuacje mogliśmy zobaczyć w turnieju dziewcząt. Para Orlicka Magdalena / Wachowicz Marta nie miały sobie równych zarówno w swojej kategorii wiekowej (kadetka) jak i w roczniku wyżej (juniorka). Na drugim miejscu w młodszej grupie uplasowała się para Sklepik Agata / Rakowska Julia. Trzecia lokata przypadła Gierczyńskiej Julii i Jundziłł Patrycji, które stanęły również na średnim stopniu podium w kategorii juniorki. Brązowy medal w juniorkach wywalczyła para Sobczak Maryna / Bereżańska Ewa.

W turnieju chłopców, tak jak u dziewcząt mogliśmy zobaczyć bardzo wysoki poziom sportowy. Wśród kadetów najlepsza okazała się para Szabłowicz Michał / Krysiak Maciej, która wyprzedziła Igora Kownackiego grającego z Pazgamem Mateuszem. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Kurnicki Maciej oraz Drzazga Szymon którzy wywalczyli podium po emocjonującym meczu z parą Granieczny Beniamin / Bugajski Jakub. W rozgrywkach juniorskich swoją dominację pokazała para Gruszczyński Jędrzej / Ernestowicz Marcin, która kilka dni później zdobyła Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej. W finale pokonali dobrze grających kolegów z kadry Polski – Setlak / Kukulski Marcin. Brązowy medal przypadł po zaciętych dwóch setach parze Małecki Wojciech / Hermann Krystian.

Pamiątkowe medale, statuetki, puchary oraz nagrody zostały wręczone najlepszym parom z rąk: Jakuba Markiewicza – Prezesa ZZPS, Andrzeja Bejnarowicza – Dyrektora MOSiR – u w Kołobrzegu, Marcina Nowaka - Przewodniczącego Wydziału Siatkówki Plażowej ZZPS oraz Zdzisława Gogola – Wiceprezesa ds. Szkoleniowych ZZPS. Nagrody zostały ufundowane przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej.