ZZPS » Aktualności » X OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT KOŁOBRZEG 2015

X OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT KOŁOBRZEG 2015

37

 Na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu-Radzikowie odbyła się X ta edycja turnieju. Ponad 130 dziewczcząt, 17 ośrodków sportowych i 30 trenerów z całej Polski przyjechało do Kołobrzegu. 6 profesjonalnych sędziów przeprowadziło 205 meczy, przez trzy dni turnieju. Dzieci miały okazję zwiedzić Kołobrzeg, wziąć udział w pokazie zumby w wykonaniu Kariny Dmytrenko oraz uczestniczyć w licznych konkursach sprawnościowych.


 Organizatorzy turnieju zorganizowali dla trenerów prelekcje i szkolenie  poruszania się na boisku, zasad szkolenia zawodniczek i nowinek z trenowania dziewczyn przeprowadzili trenerzy kadry , Leszek Piasecki i Wojciech Kasza SMS Police.   Jubileuszowy turniej był dla Dariusza Cholki, trenera, pomysłodawcy i organizatora dziesięciu edycji zmagań siatkarskich, okazją do podsumowania dziesięciu lat pracy z dziećmi. Mnóstwo nagród, wyróżnień i podziękowań nie mogło zabraknąć przy takiej rocznicy. Wielu znakomitych gości przyjechało na zaproszenie organizatora, Poseł RP Marek Hok, Prezes ZZPS Janusz Kamiński, Przedstawiciel Fundacji Grupa Azoty na rzecz rozwoju piłki siatkowej kobiet Dyrektor Zarządzający Maciej Jaworski oraz przedstawiciele władz miasta i organizatorów.  Przed  uroczystym  zakończeniem turnieju Michał Cholka wielokrotny laureat konkursów krajowych i zagranicznych zagrał recital na akordeonie, wspaniałe wykonanie utworów przypadła do gustu zawodniczkom i gościom.

Turniej zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu-Radzikowie, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu i Radzikowskie Stowarzyszenie Oświatowe, Dariusz Cholka, Piotr Bogdanowicz, Barbara Rosińska , Joanna Skicińska, Henryk Placak, Łukasz Krymowski, Beata Dąbrowska i Krzysztof Maćkula. Szczególne podziękowania dla sędziego głównego Grzegorza Sołtysiaka i Wojtka Drożdza za wspaniałe prowadzenie imprezy.

ORGANIZATORZY:

UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W KOŁOBRZEGU, RADZIKOWSKIE STOWARZYSZENIE OŚWIATOWE, URZĄD MARSZAŁKOWSKI

PATRONAT MEDIALNY: PORTAL- VOLLEYFLASH, PORTAL- LINK TO POLAND, GAZETA KOŁOBRZESKA  

SPONSORZY: STACJA PALIW -PEK, BIURO TURYSTYCZNE PLANICK TRAVEL, BARKAS, NIVECO, AMBERLINE,  WBK, UPC, KOLASTYNA, LASY PAŃSTWOWE, INVEST In POLAND, FUNDACJA GRUPY AZOTY NA RZECZ ROZWOJU PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET, ZARZĄD PORTU KOŁOBRZEG, ING, TADEUSZ WAŻNY, JAROSŁĄW LUBIŃSKI, DAREK WEBER, SKLEP SPORTOWY AUT, DRUK –CYK, Kołobrzeskie Hotele: AQWARIUS, PROVITA, ARKA, ETNA i wielu ludzi dobrej woli: rodzice i wolantariusze. 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA X OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT

I miejsce   UKS "VOLLEY" WAŁCZ trener Agnieszka Niefidowicz

II Miejsce MKS „DWÓJKA” ZAWIERCIE  trener Wacław Gębarski

III miejsce UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI /SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6, KOŁOBRZEG Zespół I trener Piotr Bogdanowicz

IV miejsce UKS START KŁOBUCK/KS CZĘSTOCHOWIANKA CZĘSTOCHOWA

V miejsce UKS „POGODNO” SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48 SZCZECIN

VI miejsce UKS "DWÓJKA" MILICZ

VII miejsce UKS "TRÓJKA" SULECHÓW Zespół I

VIII miejsce BAS BIAŁYSTOK Zespół II

IX miejsce UKS BARNIM GOLENIÓW

X miejsce UKS ,,BUKOWE 29"  SZCZECIN

XI miejsce KaEmKa STAROGARD GDAŃSKI

XII miejsce SPS LĘBORK

XIII miejsce SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 KOSZALIN

XIV miejsce SPPS ŁEBA

XV miejsce BAS BIAŁYSTOK Zespół I

XVI miejsce MUKS "TRZYNASTKA" RADOM Zespół II

XVII miejsce MUKS "TRZYNASTKA" RADOM Zespół I

XVIII miejsce MUKS JOKER” ŚWIECIE Zespół I

XIX miejsce UKS "ZATOKA 95" PUCK

XX miejsce UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI /SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6, KOŁOBRZEG Zespół II

XXI miejsce UKS "TRÓJKA" SULECHÓW Zespół II

XXII miejsce SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 KOŁOBRZEG Zespół I

XXIII miejsce SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 KOŁOBRZEG Zespół II

XXIV miejsce SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 KOŁOBRZEG Zespół chłopców

 

Najlepsze zespoły z Województwa Zachodniopomorskiego

  1. UKS VOLLEY WAŁCZ

  2. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI - zespół 1

  3. SZKOŁĄ PODSTAWOWA nr 48 - UKS POGODNO SZCZECIN

    Wyróżnienia indywidualne
    Najlepsza rozgrywająca - Monika Pastusio /Wałcz/
    Najlepsza atakująca - Julia Klinicka /Zawiercie/
    Najlepsza zagrywająca - Nikola Stachniak /Kołobrzeg/
    Najlepsza przyjmująca - Małgorzata Kozak /Kłobuck/
    MVP Turnieju - Roksana Mamzer /Wałcz/

    Nagroda  Gazety Kołobrzeskiej - puchar dla najlepszej zawodniczki Kołobrzeskiej w kategorii minii siatkówka za sezon 2014/2015  - Nikola Stachniak

    Wyróżnienia dla trenerów za X lat współpracy i goszczeniu ich na turnieju w Kołobrzegu:

    Agnieszka Niefidowicz - Wałcz, Paweł Świeczkowski  - Łeba, Roman Danilewicz - Milicz, Jarosław Czapiewski - Świecie, Małgorzata Wrońska - Szczecin

    Tekst i foto: Dariusz Cholka
  4.  

 

 

 

 

 



Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówce



Szczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz