ZZPS » ZMARŁ WIESŁAW BOCHEŃSKI - SĘDZIA, DZIAŁACZ I TRENER Z DARŁOWA

ZMARŁ WIESŁAW BOCHEŃSKI - SĘDZIA, DZIAŁACZ I TRENER Z DARŁOWA

Z przykrością zawaiadamiamy iż w  wieku 69 lat odszedł od nas nasz kolega Wiesław BOCHEŃSKI. Przez całe życie wierzył w uczciwą sportową walkę, niestety swoją oistatnią przegrał w dniu 10 sierpnia 2016 roku ! 

Wiesław Bocheński był wspaniałym zawodnikiem, trenerem , wychowawcą młodzieży oraz sędzią piłki siatkowej ! Wychował wiele pokoleń siatkarek i siatkarzy, którzy kontynuowali swoje kariery w klubach I i II ligi w Polsce.

Przygodę z Siatkówką rozpoczął w 1965 roku. Po ukończeniu Liceum Pedagogicznego w Słupsku grał w klubie "Palestra" Słupsk - trener Tadeusz Gwiżdż. Następnie reprezentował barwy klubu "Zieloni" Sławno grając w III lidze. Od 1971 roku został zawodnikiem klubu "Kuter" Darłowo, a od 1972 jako zawodnik MZKS Darłowo. Od roku 1971 rozpoczął pracę jako Nauczyciel Wychowania Fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Darłowie ( obecnie Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie). Od 1974 roku był Nauczycielem WF , równolegle w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego jak i w Szkole Podstawowej nr 1 w Darłowie. Od momentu rozpoczęcoia pracy w obu darłowskich szkołach, szkolił drużyny młodzieżowe chłopców i dziewcząt w klubie MZKS Darłowo a po zmianie nazwy od roku 1978 "Darłovia" Darłowo

Przez 2 lata pełnił obowiązki Dyrektora OSiR Darłowo. W 1994 roku został trenerem siatkarzy "Darłovii" Darłowo, z którymi awansował do III ligi seniorów. Był trenerem młodziczek i kadetek w klubie OSiR Darłowo a po rozwiązaniu tego klubu , szkolił młodzieżowe zespoły siatkarek w klubie KS "Stocznia" M&W Darłowo.

W okresie funkcjonowania OZPS Koszalin był członkiem Zarządu tej instytucji. Równolegle z obowiązkami trenera pełnił także funkcję Sędziego Piłki Siatkowej. Był najstarszym czynnym Sędzią z regionu koszalińskiego co czynił przez 42 lata ! Cały czas "podbijał" piłkę w grupach Old Boys , z którymi uczestniczył w Mistrzostwach Polski odnosząc szereg sukcesów w swoich kategoriach wiekowych.

Msza Święta ŚP Wiesława BOCHEŃSKIEGO odbędzie się w dniu 12 sierpnia 2016 -piątek roku o godz. 12:00 w Kościele M. B. Częstochowskiej w Darłowie. Wyprowadzenie zwłok z Kaplicy Cmentarnej nastapi ok godz. 13:00. GS/ZG 


Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz