ZZPS » Wydział sędziowski » Zmarł Franciszek Sokołowski

Zmarł Franciszek Sokołowski

Franek Sokołowski na gali

Z przykrością informujemy, iż w nocy z 16 na 17.04 zmarł wieloletni sędzia siatkówki Franciszek Sokołowski. Serdeczne wyrazy współczucia i kondolencje na ręce rodziny składają sędziowie oraz działacze Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.

Uroczystości i msza pogrzebowa odbędą się w najbliższy wtorek 21 kwietnia 2015 r. o godz. 11.00 w kaplicy cmentarnej w Pyrzycach, ul.Cmentarna.


 

Franciszek Sokołowski w roku 1973 ukończył kurs sędziowski i zaczął sędziowanie piłki siatkowej, które trwało 42 lata. Jeszcze dwa dni przed śmiercią sędziował w Pyrzycach zawody Gimnazjady.

Był pasjonatem sportu. Sam grał w piłkę nożną i siatkówkę na  szczeblu wojewódzkim.

Przygodę z sędziowaniem na szczeblu centralnym zaczął  w roku 1977. W roku 1984 uzyskał klasę związkową a w 1987 klasę państwową. Od 1985 do 1989 sędziował najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce jaką była I liga męska. Od 1989 roku do końca sędziowania na szczeblu centralnym, czyli do osiągnięcia limitu wiekowego 55 lat życia sędziował zawody IK i IIM. Od 1995 roku sędziował także w piłce siatkowej plażowej. Po zakończeniu sędziowania na szczeblu krajowym (1977-1995) nadal udzielał się w sędziowaniu na terenie obecnego województwa zachodniopomorskiego.

W 1976 został wyróżniony Odznaką Gryfa Pomorskiego. W 1982 roku wyróżniony Srebrną Honorową Odznaką PZPS a w 1988 roku Złotą Honorową Odznaką PZPS. Za całokształt wieloletniej działalności sędziowskiej uzyskał tytuł Sędzia Honorowy PZPS.

W roku 2012r. jako działacz dołączył do „Sławnych i Zasłużonych” działaczy, trenerów i sportowców ziemi pyrzyckiej.

76 lat to nie jest jeszcze wiek na umieranie. Niestety, Franek na sali już się nie pojawi.Newsletter

Będziesz otrzymywał na swoją skrzynkę najnowsze wieści ze świata zachodniopomorskiej siatkówki.

Partnerzy

enea Espadon

Ośrodki Szkolenia Mistrzostwa Sportowego PZPS w ZZPS

SMS Police SMS Świnoujście

Strony poświęcone siatkówceSzczecińska Amatorska Liga Piłki Siatkowej
Kalendarz