logo

ZachodniopomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

SGS Goleniów zwycięża w III Wojewódzkim Turnieju o Puchar Prezesa ZZPS

To była niezwykle intensywna niedziela dla zespołów młodzika rozpoczynających sezon ligowy 2024-2025. Za sprawą zmiany systemu rozgrywek w stosunku do ostatnich sezonów zespoły rywalizowały nie tylko o jak najwyższe miejsce w turnieju, ale także o rozstawienie w fazie zasadniczej w jednej z dwóch dywizji.

O tym jak intensywny to był dzień niech świadczy fakt, że pierwsze gwizdki rozbrzmiały o godzinie 9 rano, a ostatni, kończący mecz finałowy, można było usłyszeć po godzinie 19. Spośród 15 zgłoszonych do ligi zespołów do turnieju przystąpiło 12 z nich, które na podstawie losowania zostały przydzielone do czterech grup po trzy zespoły. Po rozgrywkach grupowych osiem najlepszych zespołów rozegrało ćwierćfinały, a następnie mecze o miejsca 1-4 oraz 5-8. Zespoły z trzecich miejsc po fazie grupowej rozegrały między sobą mecze o miejsca 9-12.

Stawkę rozgrywanych meczów podnosił fakt, że pierwsza siódemka turnieju za sprawą awansu do I dywizji zapewniała sobie minimum awans do baraży do turnieju finałowego Zachodniopomorskiej Ligi Młodzików. Emocji, więc nie brakowało a widowiskowe wymiany podziwiali licznie zgromadzeni na trybunach hali przy ul. Norwida 1 w Goleniowie kibice i bliscy zawodników startujących w turnieju.

W III edycji Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPS Młodzików najlepszym zespołem okazał się SGS Goleniów, który w wielkim finale pokonał SMS Police. MVP całego turnieju został wybrany zawodnik SGS Goleniów – Dawid Marciniak. W meczu o brązowe medale siatkarze Akademii Siatkówki 13 Koszalin I pokonali swoich rówieśników z UKS OPP Powiatu Kołobrzeskiego I. W meczach o 5 i 7 miejsce triumfowali odpowiednio reprezentanci UKS Lolka Koszalin oraz MKS Mieszko Połczyna-Zdrój. Na 6 miejscu zawody zakończyła K.S. Stocznia Darłowo M&W, a 8 miejsce zdobyli szczecinianie z UKS Bukowe Błyskawica Szczecin. W meczach o miejsca 9-12 najlepsi okazali się reprezentanci SSPnr1/UKS Bronek Koszalin I, a na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się zespoły UKS OPP Powiat Kołobrzeski II oraz  SSPnr1/UKS Bronek Koszalin II

MVP III Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPS: Dawid Marciniak

Dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie wydarzenia, sędziom oraz gospodarzowi zawodów – SGS Goleniów!

Turniej został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Pierwsza kolejka Zachodniopomorskiej Ligi Młodzika rozpocznie się w terminie 19/20.10.2024 r. Podział na dwie dywizje prezentuje się następująco: