logo

ZachodniopomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Młodzicy K.S. STOCZNIA Darłowo M&W mistrzami województwa zachodniopomorskiego

Za nami kolejne emocje związane z męskimi finałami wojewódzkich rozgrywek w piłce siatkowej. Tym razem do walki o medale i awans do dalszych etapów Mistrzostw Polski stanęły zespoły młodzika.

• MKS MIESZKO Połczyn-Zdrój

W pierwszym dniu zaplanowano 6 spotkań grupowych, które miały zadecydować o awansie do dalszej fazy tunieju 4 najlepszych zespołów. W grupie X dwoma pewnymi zwycięstwami wykazali się młodzi siatkarze gospodarzy z Darłowo, którzy odnieśli dwa zwycięstwa bez straty seta. W meczu, który decydował o zajęciu 2 miejsca w grupie lepsi okazali się zawodnicy Gryfa Szczecinek, którzy 2:0 wygrali z równieśnikami z Pyrzyc.

• K.S. STOCZNIA Darłowo M&W 2:0 MKS GRYF Szczecinek (8, 21)
  • MKS GRYF Szczecinek 2:0 LMKS ŻAK Pyrzyce (20, 19)
  • LMKS ŻAK Pyrzyce 0:2 K.S. STOCZNIA Darłowo M&W (-17, -12)

Na przemian z meczami grupy X swoje mecze rozgrywały zespoły z grupy Y. Tam dwoma pewnymi zwycięstwami mogli pochwalić się młodzicy z Akademii Siatkówki 13 Koszalin, a jak się później okazało, w decydującym meczu o 2 miejsce w grupie zespół Glinka Academy UKS Volley Wałcz okazał się lepszy od MKS Mieszko Połczyn-Zdrój.

• AKADEMIA SIATKÓWKI 13 Koszalin 2:0 MKS MIESZKO Połczyn-Zdrój (12, 16)
  • MKS MIESZKO Połczyn-Zdrój 1:2 GLINKA ACADEMY UKS VOLLEY Wałcz (22, -6, -9)
  • GLINKA ACADEMY UKS VOLLEY Wałcz 0:2 AKADEMIA SIATKÓWKI 13 Koszalin (-15, -18)

W niedzielę od godziny 9:30 w finałowej grupie rozpoczęły się decydujące starcia pomiędzy 4 zespołami, które uzyskały awans do najlepszej 4 turnieju. W pierwszym meczu dnia gospodarze nie dali szans przyjezdnym z Wałcza po raz kolejny wygrywając bez straty seta. Również w kolejnym spotkaniu zauważalna była przewaga jednego z zespołów. Wygrana Akademii Siatkówki z Koszalina 2:0 nad Gryfem Szczecinek oznaczała, że następny mecz turnieju zadecyduje o tym kto zajmie 3 i 4 miejsce, a w ostatnim spotkaniu rozstrzygną się losy mistrzostwa województwa.

Finałowe mecze turnieju zapewniły licznie zgromadzonym kibicom wielkie, siatkarskie emocje. Po długich trzech setach Glinka Academy UKS Volley Wałcz pokonał MKS Gryf Szczecinek, a K.S. Stocznia Darłowo M&W zwyciężyła 2:0 nad Akademią Siatkówki 13 Koszalin.

• GLINKA ACADEMY UKS VOLLEY Wałcz 2:1 MKS GRYF Szczecinek (16, -22, 12)
  • AKADEMIA SIATKÓWKI 13 Koszalin 0:2 K.S. STOCZNIA Darłowo M&W (21, -20)

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. K.S. STOCZNIA Darłowo M&W (awans do 1/4 MP)
  2. AKADEMIA SIATKÓWKI 13 Koszalin (awans do 1/4 MP)
  3. GLINKA ACADEMY UKS VOLLEY Wałcz (awans do 1/4 MP)
  4. MKS GRYF Szczecinek

Miejsca 5-6: MKS MIESZKO Połczyn-Zdrój, LMKS ŻAK Pyrzyce

Oprócz nagród zespołowych w postaci pucharów i medalów na koniec turnieju wybrano najlepszą 6 najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach oraz wyróżniono najlepszych zawodników, z każdego zespołu:

• MVP turnieju: Krystian Piórecki (K.S. STOCZNIA Darłowo M&W)
  • Najlepszy rozgrywający: Tobiasz Kopiński (K.S. STOCZNIA Darłowo M&W)
  • Najlepszy atakujący: Igor Walnyckyj (GLINKA ACADEMY UKS VOLLEY Wałcz)
  • Najlepszy środkowy: Mikołaj Sadłowski (K.S. STOCZNIA Darłowo M&W)
  • Najlepszy przyjmujący: Wojciech Retkowski (AKADEMIA SIATKÓWKI 13 Koszalin)
  • Najlepszy libero: Kacper Wiśniewski (AKADEMIA SIATKÓWKI 13 Koszalin)

Najlepsi zawodnicy poszczególnych zespołów:

• Franciszek Wojciechowski (K.S. STOCZNIA Darłowo M&W)
  • Iwo Pudelski (AKADEMIA SIATKÓWKI 13 Koszalin)
  • Tomasz Łojek (GLINKA ACADEMY UKS VOLLEY Wałcz)
  • Krystian Szymański (MKS GRYF Szczecinek)
  • Aleksander Lipiński (MKS MIESZKO Połczyn-Zdrój)
  • Marcel Petryszak (LMKS ŻAK Pyrzyce)

Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej pragnie podziękować klubowi K.S. STOCZNIA Darłowo oraz wszystkim osobom związanym z organizacją turnieju, która stała na bardzo wysokim poziomie przez cały czas trwania zawodów.

Ogromne podziekowania za wkład w przeprowadzenie turnieju dla pozostałych organizatorów i sponsorów wydarzenia:

• Pani Magdalena Miszka – Dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Darłowie
  • Urząd Miasta Darłowo
  • Pan Paweł Frankowski – Prezes Grupy Azoty Chemik Police
  • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
  • Stalpro

Zespołom, które uzyskały awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski życzymy sukcesów w rozgrywkach na arenie ogólnopolskiej.