logo

ZachodniopomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w piłce siatkowej Kadetek

W dniach 4-5 luty 2023 r. w hali sportowej OSiR w Goleniowie rozegrano turniej o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w piłce siatkowej kadetek.

W turnieju tym udział wzięły 4 zespoły, które po sezonie zasadniczym zostały sklasyfikowane na miejscach 1 – 4:

1. SMS Police,
2. UKS BARNIM Goleniów,
3. UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin,
4. AMPS Kołobrzeg/SMS Police.

W pierwszym dniu finałów rozegrano mecze półfinałowe pomiędzy:

1. SMS Police – AMPS/SMS Police 3:0 (25 :8, 25:13, 25:7)
2. UKS Barnim Goleniów – UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin 0:3 (22:25, 13:25, 19:25).
Po rozegraniu sobotnich półfinałów, w niedzielę odbyły się mecze finałowe.
W spotkaniu o 3 miejsce gospodynie turnieju UKS Barnim Goleniów pokonał zespół AMPS Kołobrzeg/SMS Police 3:0 (25:20, 25:15, 15:25, 25:22) i tym samy zdobyły brązowe medale mistrzostw województwa.
W meczu finałowym zmierzyły się drużyny SMS Police – UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin.
Podobnie jak w spotkaniach rundy zasadniczej, również i tym razem lepsze okazały się dziewczyny z Polic
zwyciężając 3:0 (25:14, 26:24, 25:22).

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce SMS Police

II miejsce UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin

III miejsce UKS BARNIM Goleniów

IV miejsce AMPS Kołobrzeg/SMS Police.

Zwycięskim zespołom wręczone zostały puchary, medale oraz ufundowane przez Urząd Marszałkowski upominki rzeczowe. Wszystkie zawodniczki otrzymały również drobne upominki ufundowane przez Dyrektora OSIR w Goleniowie – Andrzeja Łukasiaka.

Najlepszymi zawodniczkami w zespołach zostały:

GABRIELA ABENDROT ( SMS Police),

INGA RUSINEK ( UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin),

JULIA ZIELIŃSKA (AMPS Kołobrzeg/SMS Police),

MAGDA LEŚNIAK (UKS Barnim Goleniów).

Nagrody indywidualne otrzymały:

Najlepsza przyjmująca turnieju – ALICJA MROCZKOWSKA (UKS Pomorzanie Pogodno)

Najlepsza środkowa – NIKOLA KUKUŁA (UKS Pomorzanie Pogodno)

Najlepsza rozgrywająca – ZUZANNA MIKOŁAJEWSKA (SMS Police)

Najlepsza atakująca – ZUZANNA PRZYBYSZEWSKA (UKS Barnim Goleniów)

Najlepsza libero – KAROLINA HALEC (SMS Police)

MVP TURNIEJU – OLIWIA AŻELONIS (SMS Police)

Organizatorami turnieju byli: UKS BARNM Goleniów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej.

Wszystkich uczestnikom turnieju finałowego gratulujemy, a medalistom życzymy powodzenia podczas udziału w 1/4 MP.