logo

ZachodniopomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

MISTRZOSTWO ZACHODNIOPOMORSKIEJ LIGI MŁODZIKÓW DLA MKS MIESZKO POŁCZYN-ZDRÓJ

W weekend 10-11 marca w walce o tytuł najlepszego zespołu w województwie w kategorii młodzik zmierzyli się reprezentanci sześciu najlepszych klubów po fazie zasadniczej. Dodatkową stawką był awans do 1/8 Mistrzostw Polski, który miały uzyskać 4 najlepsze drużyny.

Awans do turnieju finałowego, którego gospodarzem było Stowarzyszenie Goleniowskiej Siatkówki, uzyskało 6 najlepszych drużyn po fazie zasadniczej. Pierwszego dnia kluby rywalizowały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” w dwóch sesjach.

Zmagania rozpoczęła grupa B, w której oprócz gospodarzy z SGS Goleniów do rywalizacji przystąpił AS 13/STS KOSPEL Koszalin oraz SMS Police. W pierwszych dwóch meczach faworyci nie zawiedli. Zarówno siatkarze SGS jak i AS 13 pewnie pokonali SMS Police i zapewnili sobie awans do niedzielnej fazy finałowej. W meczu, który decydował o dalszym rozstawieniu i wpływał na wygląd finałowej tabeli, po trzysetowym boju tryumfowali zawodnicy z Koszalina.

W sesji popołudniowej do gry wkroczył główny faworyt rozgrywek – MKS MIESZKO Połczyn-Zdrój. Zgodnie z oczekiwaniami, siatkarze z Połczyna zarówno w meczu z UKS OPP Powiatem Kołobrzeskim jak i z UKS BŁYSKAWICĄ BUDPRO Szczecin nie pozwolili swoim rywalom na zdobycie ani jednego seta. W bezpośrednim meczu o prawo dalszej gry w turnieju siatkarze ze Szczecina pokonali OPP 2:0 po bardzo emocjonującym drugim secie zakończonym grą na przewagi.

Wyniki sobotnich meczów:

1 2024-03-09 SGS Goleniów SMS Police 2:0 (25:17, 25:18)
2 2024-03-09 SMS Police AS 13/STS KOSPEL Koszalin 0:2 (15:25, 17:25)
3 2024-03-09 AS 13/STS KOSPEL Koszalin SGS Goleniów 2:1 (25:20, 22:25, 15:13)
4 2024-03-09 MKS MIESZKO Połczyn-Zdrój UKS OPP Powiat Kołobrzeski 2:0 (25:11, 25:9)
5 2024-03-09 UKS OPP Powiat Kołobrzeski UKS BŁYSKAWICA BUDPRO Szczecin 0:2 (14:25, 24:26)
6­­­­­­­­ 2024-03-09 UKS BŁYSKAWICA BUDPRO Szczecin MKS MIESZKO Połczyn-Zdrój 0:2 (17:25, 20:25)

Niedzielne spotkania finałowe rozpoczęło starcie AS 13 z UKS Błyskawicą. Po raz kolejny w tym turnieju w meczu koszalinian kibice zgromadzeni w hali OSIR mogli emocjonować się podczas decydującego, trzeciego seta. Tym razem górą byli jednak rywale i to młodzicy Błyskawicy mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w turnieju. Drugi mecz przyniósł kolejne, pewne zwycięstwo siatkarzy Mieszka, którzy w dwóch seta rozstrzygnęli swoje starcie z SGS Goleniów. W następnym meczu goleniowianie odnaleźli już drogę do zwycięstwa i w kluczowym dla losów tabeli meczu pokonali rówieśników ze Szczecina 2:0. Chociaż istotny wpływ na tabelę mógł mieć jeszcze ostatni mecz to jednak kolejne zwycięstwo 2:0 Mieszka Połczyn-Zdrój sprawiło, że o miejscach 2-4 w tabeli miał zadecydować stosunek setów zdobytych do straconych. W nich najlepszy bilans zapewnił sobie SGS Goleniów kończąc turniej na 2. miejscu. 3 miejsce i brązowe medale zdobyli siatkarze AS 13/STS KOSPEL Koszalin. Tuż za nimi z zaledwie jednym setem różnicy uplasowali się siatkarze UKS BŁYSKAWICY BUDPRO Szczecin.

Wyniki niedzielnych meczów:

7 2024-03-10 AS 13/STS KOSPEL Koszalin UKS BŁYSKAWICA BUDPRO Szczecin 1:2 (7:25, 25:18, 7:15)
8 2024-03-10 SGS Goleniów MKS MIESZKO Połczyn-Zdrój 0:2 (15:25, 17:25)
9 2024-03-10 UKS BŁYSKAWICA BUDPRO Szczecin SGS Goleniów 0:2 (20:25, 22:25)
10 2024-03-10 MKS MIESZKO Połczyn-Zdrój AS 13/STS KOSPEL Koszalin 2:0 (25:12, 25:17)