logo

ZachodniopomorskiZwiązek Piłki Siatkowej

UKS SMS POLICE MISTRZEM WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W KATEGORII JUNIOREK!

W dniach 28-29 stycznia 2022 r. na hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku został rozegrany Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego w siatkówce w kategorii juniorek.
W zawodach wzięły udział 4 drużyny:
KPS Czaplinek,
GTS LOMS Plas Gryfice,
UKS SMS Police,
UKS Pomorzanie Pogodno Bukowe Szczecin.
W piątek 28 stycznia 2022 r. w pierwszym meczu półfinałowym mierzyły się ze sobą zespoły KPS Czaplinek i UKS Pomorzanie Pogodno Bukowe Szczecin. Spotkanie to zakończyło sie zwycięztwem szczecinianek 3:0 (25:14, 25:16, 25:19). Najbardziej wyrównany był set trzeci, w któym zespół z Czaplinka prowadził 16:12, mimo tego drużyna szczecińska odrobiła straty, wygrała trzeciego seta i cały mecz, uzyskując awans do finału mistrzostw.
W sobotnie przedpołudnie 29 stycznia został rozegrany drugi półfinał pomiędzy drużynami UKS SMS Police a GTS LOMS Plas Gryfice. W meczu tym zwyciężył zespół z Polic w stosunku 3:0. Najbardziej wyrównany był pierwszy set zakończony wynikiem 25:20, w kolejnych odsłonach GTS LOMS Plas Gryfice nie był w stanie nawiązać walki, przegrywając w drugiej i trzeciej partii odpowiednio 5:25, 12:25.
W meczu o 3. miejsce zmierzyły się ze sobą gospodarz mistrzostw KPS Czaplinek oraz GTS LOMS Plas Gryfice. W pierwszym secie pełnym zwrotów akcji zwycięża po wyrównanej walce drużyna czaplinecka 26:24. Drugi i trzeci set nie odstarcza już takich emocji i kończy się również wygraną gospodyń kolejno 25:14, 25:21, a całe spotkanie 3:0. Zwycięstwo to pozwoliło zespołowi KPS Czaplinek cieszyć się z zajęcia 3. miejsca w mistrzostw województwa zachodniopomorskiego juniorek.
W wielkim finale zagrały ze sobą zespoły UKS SMS olice oraz UKS Pomorzanie Pogodno Bukowe Szczecin. Dwa pierwsze sety toczyły się pod znakiem wyrównanej walki, długich wymian oraz pięknych akcji z obydwu stron. Pierwszą partię wygrała drużyna ze Szczecina 25:23, zaś drugą Police 29:27. Trzecią i czwartą odsłonę tego spotkania wygrał pewnie UKS SMS Police odpowiednio 25:15 oraz 25:8 zwyciężając mecz w stosunku 3:1 i zdobywając tym samym tytuł mistrzyń województwa zachodniopomorskiego w kategorii juniorek.
Po meczu finałowym odbyła się ceremonia zakończenia turnieju. W pierwszej kolejności puchary dla wszystkich drużyn, medale dla trzech najlepszych zespołów mistrzostw oraz słodkie upominki od firmy Kabel – Technik – Polska Sp. z o. o. / Motherson Group wręczyli członkowie Zarządu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej: Tomasz Nitzler, Przemysław Melnik oraz Krzysztof Rosiak.
Następnie zastępca burmistrza Czaplinka Janusz Bartczak wręczył dla najlepszych zawodniczek z każdej z drużyn oraz MVP turnieju okolicznościowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Tymi zawodniczkami były:
  • Lidia Michaliszyn z KPS Czaplinek,
  • Alicja Kostrubiec z UKS Pomorzanie Pogodno Bukowe Szczecin,
  • Weronika Grajek z GTS LOMS Plas Gryfice oraz
  • Nikola Parada z UKS SMS Police, która została jednocześnie uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju finałowego.
Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez prezesa KPS Chemik Police Pawła Frankowskiego.